Znajdź 26 domów na sprzedaż na terenie Obrowa, w cenach między 469 000 zł a 1 195 000 zł, przy średniej cenie 738 077 zł.
Ceny nieruchomości Obrowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Obrowa zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 550 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 550 717 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 4,5% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
550 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 903 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
127
2025
Ceny w ciągu roku
-2,7%
mediana
Od 2010 roku
+80,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+14,6%
Toruński: 480 000 zł
Wobec mediany krajowej
+22,2%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Obrowa opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 79% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 630 000 zł, czyli 7 054 zł/m², w obserwowanym przedziale od 118 164 zł do 927 000 zł. Mieszkania (21% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 372 000 zł (6 871 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 600 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,2% transakcji zawarto między 220 000 zł a 400 000 zł, a 9,9% przekroczyło 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 56 do 100 m², a 11,5% przekracza 140 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Toruński: 480 000 zł) o 14,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 22,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 19 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 520 000 zł i 7 416 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 550 000 zł (7 070 zł/m²) przy 69 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Obrowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
19 |
520 000 zł |
-5,5% |
7 416 zł/m² |
| 2025 |
127 |
550 000 zł |
-2,7% |
6 903 zł/m² |
| 2024 |
133 |
565 000 zł |
+41,2% |
5 917 zł/m² |
| 2023 |
149 |
400 000 zł |
-4,8% |
5 152 zł/m² |
| 2022 |
125 |
420 000 zł |
+14,8% |
4 673 zł/m² |
| 2021 |
152 |
365 750 zł |
+18% |
4 304 zł/m² |
| 2020 |
200 |
310 000 zł |
+15,9% |
3 425 zł/m² |
| 2019 |
193 |
267 500 zł |
+1,7% |
3 274 zł/m² |
| 2018 |
151 |
263 000 zł |
+25,2% |
3 041 zł/m² |
| 2017 |
179 |
210 000 zł |
-5,2% |
3 134 zł/m² |
| 2016 |
160 |
221 500 zł |
-16,4% |
3 097 zł/m² |
| 2015 |
129 |
265 000 zł |
+6,4% |
2 931 zł/m² |
| 2014 |
109 |
249 000 zł |
+1,6% |
3 034 zł/m² |
| 2013 |
89 |
245 000 zł |
-18,1% |
2 928 zł/m² |
| 2012 |
97 |
299 000 zł |
-0,7% |
2 928 zł/m² |
| 2011 |
74 |
301 000 zł |
-1,3% |
2 788 zł/m² |
| 2010 |
66 |
305 000 zł |
— |
2 662 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Obrowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
20 | 107 |
| Mediana ceny |
372 000 zł | 630 000 zł |
| Cena za m² |
6 871 zł/m² | 7 054 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,3 m² | 104,5 m² |
| Typowy przedział |
188 400 – 603 550 zł | 118 164 – 927 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Obrowa
Rozkład obliczony na podstawie 2 152 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
9,3% |
| 150 000 – 220 000 zł |
20% |
| 220 000 – 400 000 zł |
42,2% |
| 400 000 – 600 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 600 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Obrowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 453 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
9,7% |
| 2 900 – 3 000 zł/m² |
14,3% |
| 3 000 – 4 300 zł/m² |
48,1% |
| 4 300 – 6 000 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 6 000 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Obrowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 51 m² |
9,1% |
| 51 – 56 m² |
17,4% |
| 56 – 100 m² |
44,4% |
| 100 – 140 m² |
17,5% |
| Powyżej 140 m² |
11,5% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Obrowa
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 580 m² |
9,8% |
| 580 – 750 m² |
17,9% |
| 750 – 1 100 m² |
43,5% |
| 1 100 – 2 100 m² |
19,2% |
| Powyżej 2 100 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Obrowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
140 000 zł |
4 933 zł/m² |
| 2 izby |
7,1% |
135 500 zł |
4 438 zł/m² |
| 3 izby |
50% |
188 000 zł |
3 953 zł/m² |
| 4 izby |
41,4% |
175 000 zł |
3 580 zł/m² |
| 5 izb |
0,5% |
305 500 zł |
3 879 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
186 500 zł |
3 586 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Obrowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Obrowo |
736 |
497 500 zł |
33 zł/m² |
| Głogowo |
547 |
420 000 zł |
53 zł/m² |
| Osiek Nad Wisłą |
525 |
298 500 zł |
41 zł/m² |
| Kawęczyn |
464 |
380 000 zł |
23 zł/m² |
| Brzozówka |
410 |
420 000 zł |
54 zł/m² |
| Szembekowo |
393 |
444 000 zł |
36 zł/m² |
| Stajenczynki |
297 |
310 000 zł |
34 zł/m² |
| Dzikowo |
281 |
325 000 zł |
42 zł/m² |
| Sąsieczno |
235 |
300 000 zł |
29 zł/m² |
| Silno |
229 |
326 000 zł |
51 zł/m² |
Ceny działek na terenie Obrowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 842 |
44 zł/m² |
55 000 zł |
1 125 m² |
| Grunty rolne |
984 |
23 zł/m² |
55 000 zł |
2 063 m² |
| Grunty leśne |
51 |
15 zł/m² |
30 000 zł |
2 943 m² |
| Wszystkie działki |
4 593 |
36 zł/m² |
52 000 zł |
1 211 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Obrowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
551 |
20 |
109 |
407 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
66 |
4 |
15 |
47 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
7 334 |
460 |
1 738 |
4 856 |
280 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Obrowa zamyka się między 129 000 zł a 911 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,3% nieruchomości sprzedano poniżej 150 000 zł, a 9,9% powyżej 600 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Obrowa w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Obrowa?
Licz się ze średnią kwotą 738 077 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Obrowa, czyli około 5 971 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Obrowa?
W tej chwili do wyboru są 26 nieruchomości: 24 domy i 2 mieszkania.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 469 000 zł do 1 195 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Obrowa?
Średnio mają około 124 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 126 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 98 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Obrowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 89 m² | 534 667 zł |
| 4 pokoje | 127 m² | 714 111 zł |
| 5 pokoi | 139 m² | 906 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Obrowa?
Wynosi ona około 5 971 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 888 zł/m², a dla domów rośnie do 6 041 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Obrowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.