Znajdź swoją nieruchomość na terenie Zawodzia: 335 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 209 940 zł do 1 981 485 zł, średnio 612 734 zł.
Ceny nieruchomości Zawodzia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Zawodzia? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 360 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 179 500 zł a 538 350 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
360 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 650 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
59
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2012 roku
+127,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-21,2%
Katowice: 456 820 zł
Wobec mediany krajowej
-20%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zawodzia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 360 000 zł, czyli 6 650 zł/m², w obserwowanym przedziale od 179 500 zł do 538 350 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 430 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 180 000 zł a 320 000 zł, a 9,9% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 50,4% sprzedanych lokali ma od 44 do 60 m², a 10,2% przekracza 62 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 21,2% niższa od mediany gminy (Katowice: 456 820 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 20% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 42 sprzedaże mieszkań, z medianą 385 000 zł i 7 442 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 372 500 zł (7 192 zł/m²) przy 76 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zawodzia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
42 |
385 000 zł |
+6,9% |
7 442 zł/m² |
| 2025 |
59 |
360 000 zł |
+0% |
6 650 zł/m² |
| 2024 |
68 |
360 000 zł |
+2,9% |
7 246 zł/m² |
| 2023 |
73 |
350 000 zł |
+10,6% |
6 403 zł/m² |
| 2022 |
96 |
316 474 zł |
+7,3% |
6 538 zł/m² |
| 2021 |
99 |
295 000 zł |
+18% |
5 724 zł/m² |
| 2020 |
49 |
250 000 zł |
+17,1% |
4 841 zł/m² |
| 2019 |
70 |
213 500 zł |
+1,7% |
4 435 zł/m² |
| 2018 |
65 |
210 000 zł |
+13,5% |
3 904 zł/m² |
| 2017 |
48 |
185 000 zł |
+6,9% |
3 447 zł/m² |
| 2016 |
43 |
173 000 zł |
+9,8% |
3 422 zł/m² |
| 2015 |
50 |
157 500 zł |
+25,5% |
2 978 zł/m² |
| 2014 |
48 |
125 500 zł |
-9,5% |
2 921 zł/m² |
| 2013 |
32 |
138 750 zł |
-12,2% |
2 826 zł/m² |
| 2012 |
13 |
158 000 zł |
— |
2 712 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zawodzie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
59 |
| Mediana ceny |
360 000 zł |
| Cena za m² |
6 650 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,7 m² |
| Typowy przedział |
179 500 – 538 350 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zawodzia
Rozkład obliczony na podstawie 855 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
9% |
| 120 000 – 180 000 zł |
17,9% |
| 180 000 – 320 000 zł |
43,7% |
| 320 000 – 430 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 430 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zawodzia
Rozkład ceny za m² na podstawie 855 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
9,7% |
| 2 700 – 3 600 zł/m² |
17,9% |
| 3 600 – 6 500 zł/m² |
43,7% |
| 6 500 – 8 300 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 8 300 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zawodzia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
8,9% |
| 34 – 44 m² |
19,3% |
| 44 – 60 m² |
50,4% |
| 60 – 62 m² |
11,2% |
| Powyżej 62 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zawodzie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,6% |
289 018 zł |
8 177 zł/m² |
| 2 izby |
17,8% |
175 000 zł |
5 722 zł/m² |
| 3 izby |
27,9% |
210 000 zł |
4 861 zł/m² |
| 4 izby |
46,1% |
286 500 zł |
5 025 zł/m² |
| 5 izb |
2,4% |
247 500 zł |
4 387 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
595 000 zł |
4 863 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zawodzia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
79 |
67 |
0 |
0 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
60 |
43 |
0 |
0 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
1 111 |
921 |
0 |
12 |
178 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Zawodzia to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 286 500 zł. W ciągu roku mediana zyskała 0%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Zawodzia — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Zawodzia?
Licz się ze średnią kwotą 612 734 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Zawodzia, czyli około 13 230 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Zawodzia?
W tej chwili do wyboru są 335 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Zawodzia?
Oferty zaczynają się od 209 940 zł i sięgają 1 981 485 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Zawodzia?
Zazwyczaj oferują około 46 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Zawodzia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 419 361 zł |
| 2 pokoje | 52 m² | 649 891 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 782 235 zł |
| 4 pokoje | 66 m² | 950 639 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Zawodzia?
Wynosi ona około 13 230 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Zawodzia?
Największym zainteresowaniem cieszy się 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.