Kup nieruchomość na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec: 194 nieruchomości w cenach od 147 250 zł do 2 500 000 zł, przy średniej cenie 747 476 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Paderewskiego-Muchowiec według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec sprzedawano w 2025 roku za medianę 525 480 zł. Typowa nieruchomość: 42,9 m², 2 izby. Ceny zyskały 5,7% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
525 480 zł
2025
Mediana ceny za m²
12 600 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
355
2025
Ceny w ciągu roku
+5,7%
mediana
Od 2012 roku
+245,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+15%
Katowice: 456 820 zł
Wobec mediany krajowej
+16,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Paderewskiego-Muchowiec obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 525 480 zł, czyli 12 600 zł/m², w obserwowanym przedziale od 313 512 zł do 1 022 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 770 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 350 000 zł a 570 000 zł, a 9,9% przekroczyło 770 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 42 do 59 m², a 10% przekracza 80 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Katowice: 456 820 zł) o 15%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 16,8%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 141 sprzedaży mieszkań, z medianą 609 000 zł i 12 253 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 545 165 zł (12 586 zł/m²) przy 346 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Paderewskiego-Muchowiec rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
141 |
609 000 zł |
+15,9% |
12 253 zł/m² |
| 2025 |
355 |
525 480 zł |
+5,7% |
12 600 zł/m² |
| 2024 |
955 |
496 975 zł |
+9,3% |
9 499 zł/m² |
| 2023 |
158 |
454 524 zł |
+0,8% |
9 794 zł/m² |
| 2022 |
154 |
451 010 zł |
+23,6% |
9 312 zł/m² |
| 2021 |
95 |
365 000 zł |
+17,7% |
7 907 zł/m² |
| 2020 |
75 |
310 000 zł |
-13,9% |
6 518 zł/m² |
| 2019 |
53 |
360 000 zł |
+44,6% |
6 144 zł/m² |
| 2018 |
69 |
249 000 zł |
+24,5% |
4 886 zł/m² |
| 2017 |
55 |
200 000 zł |
+17,6% |
4 192 zł/m² |
| 2016 |
41 |
170 000 zł |
-4,5% |
3 923 zł/m² |
| 2015 |
39 |
178 000 zł |
+14,8% |
4 105 zł/m² |
| 2014 |
34 |
155 000 zł |
-6,1% |
3 483 zł/m² |
| 2013 |
35 |
165 000 zł |
+8,6% |
3 386 zł/m² |
| 2012 |
11 |
152 000 zł |
— |
3 250 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Paderewskiego-Muchowiec: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
355 |
| Mediana ceny |
525 480 zł |
| Cena za m² |
12 600 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,9 m² |
| Typowy przedział |
313 512 – 1 022 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec
Rozkład obliczony na podstawie 2 270 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
10,2% |
| 220 000 – 350 000 zł |
18% |
| 350 000 – 570 000 zł |
43,3% |
| 570 000 – 770 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 770 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 270 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 700 zł/m² |
10,1% |
| 4 700 – 7 800 zł/m² |
18% |
| 7 800 – 11 000 zł/m² |
41,6% |
| 11 000 – 13 000 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
13,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,4% |
| 31 – 42 m² |
17,4% |
| 42 – 59 m² |
45% |
| 59 – 80 m² |
18,1% |
| Powyżej 80 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Paderewskiego-Muchowiec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,7% |
346 752 zł |
11 888 zł/m² |
| 2 izby |
38,8% |
457 808 zł |
10 165 zł/m² |
| 3 izby |
29,9% |
503 794 zł |
9 635 zł/m² |
| 4 izby |
18,8% |
560 000 zł |
8 453 zł/m² |
| 5 izb |
2,2% |
612 788 zł |
7 827 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
600 000 zł |
6 632 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
387 |
367 |
0 |
0 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
198 |
170 |
0 |
0 |
28 |
| Razem 2010–2026 |
2 625 |
2 378 |
0 |
5 |
242 |
W porównaniu z medianą gminy (Katowice: 456 820 zł) ceny osiedla Paderewskiego-Muchowiec są o 15% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +16,8%. Od 2012 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +245,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec trzeba przeznaczyć średnio 747 476 zł, czyli około 13 076 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec?
W tej chwili do wyboru są 194 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 147 250 zł i sięgają 2 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Paderewskiego-Muchowiec:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 28 m² | 359 881 zł |
| 2 pokoje | 49 m² | 617 063 zł |
| 3 pokoje | 68 m² | 883 943 zł |
| 4 pokoje | 85 m² | 1 143 129 zł |
| 5 pokoi | 94 m² | 1 303 840 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec?
Średnia cena to 13 076 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Paderewskiego-Muchowiec?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.