Odkryj 59 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Wzgórze Wolności. Ceny wahają się od 237 000 zł do 1 834 130 zł, a średnia cena to 641 586 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Wzgórze Wolności według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania lub domu na osiedlu Wzgórze Wolności wyniosła 390 000 zł w 2025 roku, na podstawie 70 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 0,8%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 8 062 zł.
Mediana ceny sprzedaży
390 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 062 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
70
2025
Ceny w ciągu roku
+0,8%
mediana
Od 2010 roku
+122,9%
mediana
Wobec mediany gminy
+4%
Bydgoszcz: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej
-13,3%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości osiedla Wzgórze Wolności opiera się niemal wyłącznie na mieszkaniach, które stanowią 98% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 390 000 zł, czyli 8 062 zł/m², w obserwowanym przedziale od 207 250 zł do 684 180 zł. Domy, bardzo rzadko sprzedawane (27 transakcji od 2010 roku), tworzą osobny segment: mediana 510 000 zł, czyli 4 747 zł/m², w przedziale od 171 400 zł do 781 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 480 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 200 000 zł a 350 000 zł, a 10,1% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,2% sprzedanych lokali ma od 43 do 59 m², a 9,7% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Bydgoszcz: 375 000 zł) o 4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 13,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 395 000 zł (8 242 zł/m²) przy 22 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wzgórze Wolności rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
70 |
390 000 zł |
+0,8% |
8 062 zł/m² |
| 2024 |
84 |
387 000 zł |
+13,2% |
7 605 zł/m² |
| 2023 |
89 |
342 000 zł |
+3,6% |
7 302 zł/m² |
| 2022 |
95 |
330 000 zł |
+7,5% |
7 040 zł/m² |
| 2021 |
247 |
307 000 zł |
+2,2% |
6 011 zł/m² |
| 2020 |
89 |
300 482 zł |
+16% |
6 178 zł/m² |
| 2019 |
56 |
259 000 zł |
+13,2% |
5 321 zł/m² |
| 2018 |
34 |
228 750 zł |
+17,3% |
4 554 zł/m² |
| 2017 |
51 |
195 000 zł |
-6% |
3 930 zł/m² |
| 2016 |
62 |
207 500 zł |
+3,8% |
3 877 zł/m² |
| 2015 |
113 |
200 000 zł |
+6,2% |
4 417 zł/m² |
| 2014 |
90 |
188 256 zł |
-4,9% |
4 229 zł/m² |
| 2013 |
79 |
198 000 zł |
+17,5% |
3 982 zł/m² |
| 2012 |
64 |
168 500 zł |
-12,2% |
3 674 zł/m² |
| 2011 |
43 |
192 000 zł |
+9,7% |
3 664 zł/m² |
| 2010 |
15 |
175 000 zł |
— |
3 029 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wzgórze Wolności: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2010–2025) |
| Sprzedaże |
68 | 27 |
| Mediana ceny |
390 000 zł | 510 000 zł |
| Cena za m² |
8 062 zł/m² | 4 747 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,9 m² | 105,5 m² |
| Typowy przedział |
207 250 – 684 180 zł | 171 400 – 781 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wzgórze Wolności
Rozkład obliczony na podstawie 1 281 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,7% |
| 140 000 – 200 000 zł |
19% |
| 200 000 – 350 000 zł |
43,6% |
| 350 000 – 480 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 480 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wzgórze Wolności
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 253 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 200 zł/m² |
9,7% |
| 3 200 – 4 300 zł/m² |
17,5% |
| 4 300 – 6 500 zł/m² |
45,4% |
| 6 500 – 8 300 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 8 300 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wzgórze Wolności
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,3% |
| 34 – 43 m² |
19,6% |
| 43 – 59 m² |
42,2% |
| 59 – 69 m² |
18,3% |
| Powyżej 69 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wzgórze Wolności: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,9% |
156 700 zł |
5 653 zł/m² |
| 2 izby |
23,4% |
210 483 zł |
5 979 zł/m² |
| 3 izby |
40,2% |
261 214 zł |
5 766 zł/m² |
| 4 izby |
30,4% |
305 000 zł |
5 202 zł/m² |
| 5 izb |
3% |
360 000 zł |
4 465 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
302 500 zł |
3 867 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wzgórze Wolności
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| 0491 |
378 |
231 938 zł |
448 zł/m² |
| 0145 |
208 |
245 952 zł |
702 zł/m² |
| 0492 |
153 |
259 500 zł |
— |
| 0489 |
122 |
200 800 zł |
— |
| 0179 |
101 |
538 844 zł |
— |
| 0163 |
81 |
340 000 zł |
12 zł/m² |
| 0493 |
66 |
215 000 zł |
— |
| 0490 |
50 |
203 000 zł |
— |
| 0149 |
31 |
138 000 zł |
— |
| 0488 |
28 |
294 000 zł |
544 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Wzgórze Wolności: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
34 |
61 zł/m² |
13 150 zł |
756 m² |
| Wszystkie działki |
38 |
200 zł/m² |
17 800 zł |
756 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Wzgórze Wolności
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
99 |
78 |
3 |
2 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
1 650 |
1 304 |
38 |
54 |
254 |
W porównaniu z medianą gminy (Bydgoszcz: 375 000 zł) ceny osiedla Wzgórze Wolności są o 4% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -13,3%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +122,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Wzgórze Wolności: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wzgórze Wolności?
Licz się ze średnią kwotą 641 586 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wzgórze Wolności, czyli około 11 778 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Wzgórze Wolności?
W tej chwili do wyboru są 59 nieruchomości: 58 mieszkań i 1 dom.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 237 000 zł do 1 834 130 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 54 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 260 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Wzgórze Wolności:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 353 071 zł |
| 2 pokoje | 41 m² | 478 479 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 698 900 zł |
| 4 pokoje | 77 m² | 1 075 426 zł |
| 5 pokoi | 108 m² | 1 756 336 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 11 778 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 510 zł/m², a dla domów spada do 3 462 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Wzgórze Wolności?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.