Odkryj 73 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Wilczak-Jary. Ceny wahają się od 186 000 zł do 2 295 000 zł, a średnia cena to 646 395 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Wilczak-Jary według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 31 nieruchomości zmieniło właściciela na osiedlu Wilczak-Jary, przy medianie ceny 315 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 78%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 6 350 zł.
Mediana ceny sprzedaży
315 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 350 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
31
2025
Ceny w ciągu roku
-12,5%
mediana
Od 2010 roku
+78%
mediana
Wobec mediany gminy
-16%
Bydgoszcz: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej
-30%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości osiedla Wilczak-Jary opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 90% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 295 000 zł, czyli 6 882 zł/m², w obserwowanym przedziale od 163 750 zł do 678 750 zł. Domy, w mniejszości (5 transakcji w 2025 roku), tworzą osobny segment: mediana 580 000 zł, czyli 5 577 zł/m², w przedziale od 386 000 zł do 720 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 95 000 zł do 530 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 160 000 zł a 350 000 zł, a 10,2% przekroczyło 530 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 37 do 64 m², a 10,2% przekracza 89 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 16% niższa od mediany gminy (Bydgoszcz: 375 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 30% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 267 700 zł (5 559 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wilczak-Jary rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
31 |
315 000 zł |
-12,5% |
6 350 zł/m² |
| 2024 |
50 |
360 000 zł |
+16,1% |
6 684 zł/m² |
| 2023 |
71 |
310 000 zł |
-6,1% |
6 213 zł/m² |
| 2022 |
113 |
330 000 zł |
-0,2% |
6 787 zł/m² |
| 2021 |
232 |
330 500 zł |
+21,3% |
6 551 zł/m² |
| 2020 |
66 |
272 500 zł |
+7,9% |
5 590 zł/m² |
| 2019 |
90 |
252 500 zł |
+37,4% |
4 903 zł/m² |
| 2018 |
60 |
183 750 zł |
+17% |
3 558 zł/m² |
| 2017 |
46 |
157 000 zł |
+5% |
3 310 zł/m² |
| 2016 |
92 |
149 500 zł |
-10,2% |
3 272 zł/m² |
| 2015 |
65 |
166 400 zł |
-5,4% |
3 178 zł/m² |
| 2014 |
61 |
175 826 zł |
+24,7% |
3 429 zł/m² |
| 2013 |
55 |
141 000 zł |
+8,5% |
2 875 zł/m² |
| 2012 |
39 |
130 000 zł |
-16,1% |
2 820 zł/m² |
| 2011 |
31 |
155 000 zł |
-12,4% |
2 878 zł/m² |
| 2010 |
18 |
177 000 zł |
— |
2 928 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wilczak-Jary: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
26 | 5 |
| Mediana ceny |
295 000 zł | 580 000 zł |
| Cena za m² |
6 882 zł/m² | 5 577 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,1 m² | 107 m² |
| Typowy przedział |
163 750 – 678 750 zł | 386 000 – 720 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wilczak-Jary
Rozkład obliczony na podstawie 1 120 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 95 000 zł |
9,9% |
| 95 000 – 160 000 zł |
17% |
| 160 000 – 350 000 zł |
45,8% |
| 350 000 – 530 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 530 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wilczak-Jary
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 002 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
9,5% |
| 2 500 – 3 500 zł/m² |
18,3% |
| 3 500 – 6 600 zł/m² |
45,1% |
| 6 600 – 7 700 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 7 700 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wilczak-Jary
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,1% |
| 30 – 37 m² |
17,3% |
| 37 – 64 m² |
44,2% |
| 64 – 89 m² |
18,3% |
| Powyżej 89 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wilczak-Jary: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,9% |
162 000 zł |
6 197 zł/m² |
| 2 izby |
36,9% |
205 000 zł |
5 489 zł/m² |
| 3 izby |
34,8% |
246 000 zł |
4 886 zł/m² |
| 4 izby |
17,3% |
285 536 zł |
4 561 zł/m² |
| 5 izb |
5,7% |
410 000 zł |
4 913 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
965 000 zł |
6 895 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wilczak-Jary
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| 0076 |
389 |
242 610 zł |
1 042 zł/m² |
| 0055 |
184 |
281 395 zł |
145 zł/m² |
| 0084 |
143 |
135 000 zł |
1 030 zł/m² |
| 0065 |
105 |
180 000 zł |
390 zł/m² |
| 0069 |
82 |
200 000 zł |
246 zł/m² |
| 0068 |
72 |
257 500 zł |
— |
| 0083 |
38 |
177 500 zł |
— |
| 0054 |
37 |
300 000 zł |
129 zł/m² |
| 0064 |
37 |
163 500 zł |
— |
| 0066 |
7 |
— |
708 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Wilczak-Jary: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
29 |
310 zł/m² |
150 000 zł |
484 m² |
| Wszystkie działki |
35 |
298 zł/m² |
140 000 zł |
484 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Wilczak-Jary
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
48 |
28 |
10 |
0 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
1 590 |
1 086 |
150 |
42 |
312 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Wilczak-Jary to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 205 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy różnica między mieszkaniami a domami wynosi 1 305 zł (6 882 zł wobec 5 577 zł). W ciągu roku mediana straciła 12,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Wilczak-Jary w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Wilczak-Jary?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Wilczak-Jary trzeba przeznaczyć średnio 646 395 zł, czyli około 8 768 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Wilczak-Jary?
Obecnie dostępnych ofert: 73: 63 mieszkania i 10 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 186 000 zł i sięgają 2 295 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Wilczak-Jary?
Zazwyczaj oferują około 74 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 143 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Wilczak-Jary:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 37 m² | 409 000 zł |
| 2 pokoje | 47 m² | 434 422 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 593 515 zł |
| 4 pokoje | 98 m² | 697 281 zł |
| 5 pokoi | 115 m² | 1 084 636 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Wilczak-Jary?
Średnia cena to 8 768 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 498 zł/m², a dla domów spada do 6 741 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Wilczak-Jary?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowe mieszkanie.