Mamy 66 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Błonie, w cenach od 129 000 zł do 3 300 000 zł, przy średniej cenie 443 872 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Błonie według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania lub domu na osiedlu Błonie wyniosła 290 000 zł w 2025 roku, na podstawie 83 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 0%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 7 322 zł.
Mediana ceny sprzedaży
290 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 322 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
83
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2010 roku
+66,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-22,7%
Bydgoszcz: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej
-35,6%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości osiedla Błonie opiera się niemal wyłącznie na mieszkaniach, które stanowią 98% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 285 000 zł, czyli 7 322 zł/m², w obserwowanym przedziale od 194 300 zł do 529 000 zł. Domy, zdecydowanie w mniejszości (44 transakcje od 2010 roku), tworzą osobny segment: mediana 532 500 zł, czyli 4 636 zł/m², w przedziale od 68 000 zł do 929 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 330 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 150 000 zł a 250 000 zł, a 10,4% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 48,9% sprzedanych lokali ma od 35 do 47 m², a 10,1% przekracza 58 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 22,7% niższa od mediany gminy (Bydgoszcz: 375 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 35,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 265 500 zł (5 995 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Błonie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
83 |
290 000 zł |
+0% |
7 322 zł/m² |
| 2024 |
149 |
290 000 zł |
+8,4% |
7 174 zł/m² |
| 2023 |
136 |
267 500 zł |
+7% |
6 858 zł/m² |
| 2022 |
99 |
250 000 zł |
+2,5% |
6 183 zł/m² |
| 2021 |
153 |
244 000 zł |
+12,4% |
6 039 zł/m² |
| 2020 |
124 |
217 000 zł |
+5,1% |
5 590 zł/m² |
| 2019 |
176 |
206 535 zł |
+4,8% |
5 150 zł/m² |
| 2018 |
230 |
197 000 zł |
+23,1% |
4 770 zł/m² |
| 2017 |
122 |
160 000 zł |
-1,8% |
4 008 zł/m² |
| 2016 |
161 |
163 000 zł |
+14% |
3 888 zł/m² |
| 2015 |
146 |
143 000 zł |
-1,4% |
3 599 zł/m² |
| 2014 |
125 |
145 000 zł |
+3,6% |
3 597 zł/m² |
| 2013 |
154 |
140 000 zł |
-13% |
3 681 zł/m² |
| 2012 |
244 |
160 888 zł |
+9,4% |
3 970 zł/m² |
| 2011 |
130 |
147 000 zł |
-15,5% |
3 776 zł/m² |
| 2010 |
16 |
174 000 zł |
— |
4 178 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Błonie: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2010–2025) |
| Sprzedaże |
82 | 44 |
| Mediana ceny |
285 000 zł | 532 500 zł |
| Cena za m² |
7 322 zł/m² | 4 636 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
35,8 m² | 110 m² |
| Typowy przedział |
194 300 – 529 000 zł | 68 000 – 929 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Błonie
Rozkład obliczony na podstawie 2 248 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
9,4% |
| 120 000 – 150 000 zł |
17,3% |
| 150 000 – 250 000 zł |
45,3% |
| 250 000 – 330 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 330 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Błonie
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 202 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
10,3% |
| 3 300 – 3 800 zł/m² |
15,9% |
| 3 800 – 5 700 zł/m² |
46,1% |
| 5 700 – 7 100 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Błonie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10% |
| 34 – 35 m² |
12% |
| 35 – 47 m² |
48,9% |
| 47 – 58 m² |
19% |
| Powyżej 58 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Błonie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
166 000 zł |
5 348 zł/m² |
| 2 izby |
30,6% |
168 500 zł |
5 168 zł/m² |
| 3 izby |
40,4% |
183 000 zł |
4 899 zł/m² |
| 4 izby |
25,6% |
229 500 zł |
4 737 zł/m² |
| 5 izb |
2,6% |
357 500 zł |
5 096 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
430 000 zł |
4 799 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Błonie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| 0071 |
728 |
158 000 zł |
— |
| 0072 |
557 |
171 250 zł |
— |
| 0075 |
453 |
213 927 zł |
— |
| 0066 |
188 |
255 588 zł |
— |
| 0067 |
186 |
223 000 zł |
— |
| 0070 |
36 |
495 000 zł |
313 zł/m² |
| 0076 |
22 |
164 450 zł |
— |
| 0275 |
12 |
— |
292 zł/m² |
| 0085 |
7 |
130 000 zł |
— |
| 0074 |
4 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Błonie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
330 zł/m² |
125 500 zł |
384 m² |
| Wszystkie działki |
12 |
327 zł/m² |
125 500 zł |
384 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Błonie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
103 |
94 |
1 |
3 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
2 697 |
2 405 |
51 |
30 |
211 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Błonie zamyka się między 194 600 zł a 582 700 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,4% nieruchomości sprzedano poniżej 120 000 zł, a 10,4% powyżej 330 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Błonie: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Błonie?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Błonie trzeba przeznaczyć średnio 443 872 zł, czyli około 8 144 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Błonie?
Aktualna oferta to około 66 nieruchomości: 64 mieszkania i 2 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Błonie?
Oferty zaczynają się od 129 000 zł i sięgają 3 300 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Błonie?
Zazwyczaj oferują około 55 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 365 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 45 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Błonie:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 27 m² | 285 333 zł |
| 2 pokoje | 40 m² | 347 641 zł |
| 3 pokoje | 52 m² | 449 367 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Błonie?
Wynosi ona około 8 144 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 719 zł/m², a dla domów spada do 5 889 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Błonie?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.