Mamy 84 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Górzyskowo, w cenach od 75 000 zł do 1 249 000 zł, przy średniej cenie 610 126 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Górzyskowo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Górzyskowo oscylowały w 2025 roku wokół 482 000 zł (mediana). To około 9 618 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 38,5% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
482 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 618 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
121
2025
Ceny w ciągu roku
+13,1%
mediana
Od 2010 roku
+96,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+28,5%
Bydgoszcz: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej
+7,1%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości osiedla Górzyskowo opiera się niemal wyłącznie na mieszkaniach, które stanowią 97% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 483 500 zł, czyli 9 618 zł/m², w obserwowanym przedziale od 237 500 zł do 1 024 116 zł. Domy, bardzo rzadko sprzedawane (5 transakcji w 2025 roku), tworzą osobny segment: mediana 470 000 zł, w przedziale od 244 400 zł do 1 389 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 500 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 220 000 zł a 350 000 zł, a 10,2% przekroczyło 500 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 47 do 62 m², a 9,9% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Bydgoszcz: 375 000 zł) o 28,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 7,1%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 482 500 zł (9 919 zł/m²) przy 24 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Górzyskowo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
121 |
482 000 zł |
+13,1% |
9 618 zł/m² |
| 2024 |
95 |
426 000 zł |
-5,1% |
8 107 zł/m² |
| 2023 |
198 |
449 000 zł |
+23,8% |
8 402 zł/m² |
| 2022 |
237 |
362 695 zł |
+8,1% |
7 531 zł/m² |
| 2021 |
164 |
335 600 zł |
+1,6% |
6 653 zł/m² |
| 2020 |
142 |
330 250 zł |
+6,5% |
6 493 zł/m² |
| 2019 |
159 |
310 000 zł |
+24,5% |
5 603 zł/m² |
| 2018 |
219 |
249 000 zł |
-2,7% |
4 646 zł/m² |
| 2017 |
112 |
256 000 zł |
+18,1% |
4 765 zł/m² |
| 2016 |
130 |
216 744 zł |
-1% |
4 548 zł/m² |
| 2015 |
212 |
218 823 zł |
-6,9% |
4 094 zł/m² |
| 2014 |
149 |
235 000 zł |
+3,5% |
4 348 zł/m² |
| 2013 |
239 |
227 000 zł |
-2,5% |
4 178 zł/m² |
| 2012 |
305 |
232 868 zł |
+1,4% |
4 374 zł/m² |
| 2011 |
207 |
229 558 zł |
-6,3% |
4 291 zł/m² |
| 2010 |
19 |
245 000 zł |
— |
4 771 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Górzyskowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
116 | 5 |
| Mediana ceny |
483 500 zł | 470 000 zł |
| Cena za m² |
9 618 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
53 m² | — |
| Typowy przedział |
237 500 – 1 024 116 zł | 244 400 – 1 389 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Górzyskowo
Rozkład obliczony na podstawie 2 708 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
10,3% |
| 170 000 – 220 000 zł |
16,8% |
| 220 000 – 350 000 zł |
43,8% |
| 350 000 – 500 000 zł |
19% |
| Powyżej 500 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Górzyskowo
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 620 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 800 zł/m² |
10,1% |
| 3 800 – 4 300 zł/m² |
16,3% |
| 4 300 – 6 500 zł/m² |
45,9% |
| 6 500 – 8 300 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 8 300 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Górzyskowo
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,9% |
| 35 – 47 m² |
19,3% |
| 47 – 62 m² |
42% |
| 62 – 74 m² |
18,8% |
| Powyżej 74 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Górzyskowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,7% |
214 844 zł |
6 976 zł/m² |
| 2 izby |
20,7% |
215 058 zł |
6 262 zł/m² |
| 3 izby |
47,2% |
251 920 zł |
5 431 zł/m² |
| 4 izby |
24,9% |
329 381 zł |
7 294 zł/m² |
| 5 izb |
4,1% |
390 630 zł |
5 094 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
460 000 zł |
4 221 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Górzyskowo
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| 0088 |
749 |
251 865 zł |
430 zł/m² |
| 0074 |
593 |
270 000 zł |
478 zł/m² |
| 0073 |
551 |
227 056 zł |
— |
| 0086 |
405 |
310 205 zł |
— |
| 0498 |
394 |
240 000 zł |
326 zł/m² |
| 0087 |
185 |
339 212 zł |
508 zł/m² |
| 0089 |
74 |
489 342 zł |
— |
| 0085 |
56 |
230 000 zł |
— |
| 0093 |
36 |
246 500 zł |
— |
| 0091 |
15 |
400 000 zł |
264 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Górzyskowo: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
59 |
400 zł/m² |
356 700 zł |
886 m² |
| Wszystkie działki |
64 |
396 zł/m² |
353 350 zł |
806 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Górzyskowo
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
204 |
121 |
10 |
17 |
56 |
| Razem 2010–2026 |
3 666 |
2 679 |
100 |
102 |
785 |
W porównaniu z medianą gminy (Bydgoszcz: 375 000 zł) ceny osiedla Górzyskowo są o 28,5% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +7,1%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +96,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Górzyskowo: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Górzyskowo?
Licz się ze średnią kwotą 610 126 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Górzyskowo, czyli około 9 632 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 84: 78 mieszkań i 6 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Górzyskowo?
Ceny wahają się od około 75 000 zł do 1 249 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Górzyskowo?
Średnia powierzchnia to około 63 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 81 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Górzyskowo:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 477 045 zł |
| 3 pokoje | 70 m² | 711 325 zł |
| 4 pokoje | 89 m² | 662 167 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Górzyskowo?
Średnio wychodzi około 9 632 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 983 zł/m², a dla domów spada do 6 140 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Górzyskowo?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.