Mamy 3 660 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Glinki-Rupienica, w cenach od 285 000 zł do 2 090 000 zł, przy średniej cenie 730 600 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Glinki-Rupienica według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Glinki-Rupienica? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 460 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 267 000 zł a 5 534 874 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
460 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 378 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
-45,9%
mediana
Od 2010 roku
+53,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+22,7%
Bydgoszcz: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej
+2,2%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości osiedla Glinki-Rupienica opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 78% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 560 000 zł, czyli 4 529 zł/m², w obserwowanym przedziale od 167 000 zł do 1 500 000 zł. Mieszkania (22% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 280 000 zł (7 553 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 1 000 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 280 000 zł a 720 000 zł, a 10,9% przekroczyło 1 000 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 30,3% sprzedanych lokali ma od 49 do 110 m², a 9,8% przekracza 170 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Bydgoszcz: 375 000 zł) o 22,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 2,2%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Glinki-Rupienica rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
9 |
460 000 zł |
-45,9% |
7 378 zł/m² |
| 2024 |
44 |
850 000 zł |
+62,1% |
7 125 zł/m² |
| 2023 |
6 |
524 500 zł |
+69,2% |
5 309 zł/m² |
| 2022 |
5 |
310 000 zł |
-43,1% |
7 152 zł/m² |
| 2021 |
12 |
545 000 zł |
+36,2% |
6 096 zł/m² |
| 2020 |
13 |
400 000 zł |
-25,9% |
5 286 zł/m² |
| 2019 |
14 |
540 000 zł |
+68,8% |
4 890 zł/m² |
| 2018 |
7 |
320 000 zł |
-23,8% |
4 494 zł/m² |
| 2017 |
16 |
420 000 zł |
+56,1% |
4 140 zł/m² |
| 2016 |
9 |
269 000 zł |
-42,2% |
3 587 zł/m² |
| 2015 |
5 |
465 000 zł |
+16,2% |
3 663 zł/m² |
| 2014 |
8 |
400 000 zł |
-20% |
4 169 zł/m² |
| 2013 |
3 |
500 000 zł |
+236,7% |
4 128 zł/m² |
| 2012 |
8 |
148 500 zł |
+9,2% |
3 842 zł/m² |
| 2011 |
7 |
136 000 zł |
-54,7% |
3 636 zł/m² |
| 2010 |
9 |
300 000 zł |
— |
4 000 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Glinki-Rupienica: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2010–2025) |
| Sprzedaże |
5 | 137 |
| Mediana ceny |
280 000 zł | 560 000 zł |
| Cena za m² |
7 553 zł/m² | 4 529 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
37,6 m² | 110 m² |
| Typowy przedział |
266 000 – 430 000 zł | 167 000 – 1 500 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Glinki-Rupienica
Rozkład obliczony na podstawie 175 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
9,1% |
| 150 000 – 280 000 zł |
18,3% |
| 280 000 – 720 000 zł |
44,6% |
| 720 000 – 1 000 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 1 000 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Glinki-Rupienica
Rozkład ceny za m² na podstawie 38 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 200 zł/m² |
10,5% |
| 3 200 – 4 100 zł/m² |
18,4% |
| 4 100 – 7 100 zł/m² |
42,1% |
| 7 100 – 7 900 zł/m² |
15,8% |
| Powyżej 7 900 zł/m² |
13,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Glinki-Rupienica
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
8,2% |
| 33 – 49 m² |
19,7% |
| 49 – 110 m² |
30,3% |
| 110 – 170 m² |
32% |
| Powyżej 170 m² |
9,8% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na osiedlu Glinki-Rupienica
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 m² |
10,2% |
| 200 – 300 m² |
15,3% |
| 300 – 700 m² |
46% |
| 700 – 1 300 m² |
18,2% |
| Powyżej 1 300 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Glinki-Rupienica: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,3% |
221 572 zł |
7 522 zł/m² |
| 2 izby |
42,1% |
138 500 zł |
4 564 zł/m² |
| 3 izby |
39,5% |
265 000 zł |
6 418 zł/m² |
| 4 izby |
7,9% |
300 000 zł |
4 470 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
5,3% |
700 000 zł |
4 419 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Glinki-Rupienica
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| 0159 |
81 |
450 000 zł |
330 zł/m² |
| 0158 |
57 |
320 000 zł |
236 zł/m² |
| 0155 |
36 |
— |
146 zł/m² |
| 0157 |
26 |
429 000 zł |
149 zł/m² |
| 0153 |
20 |
265 145 zł |
140 zł/m² |
| 0156 |
19 |
850 000 zł |
236 zł/m² |
| 0139 |
14 |
— |
218 zł/m² |
| 0154 |
5 |
700 000 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Glinki-Rupienica: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
84 |
193 zł/m² |
193 350 zł |
962 m² |
| Grunty rolne |
7 |
212 zł/m² |
450 000 zł |
1 738 m² |
| Wszystkie działki |
95 |
196 zł/m² |
198 000 zł |
973 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Glinki-Rupienica
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
14 |
5 |
5 |
1 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
367 |
39 |
141 |
105 |
82 |
Glinki-Rupienica: dom sprzedaje się za medianę 560 000 zł (4 529 zł/m²). Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 280 000 zł (7 553 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (42,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Glinki-Rupienica w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Glinki-Rupienica?
Nieruchomości na osiedlu Glinki-Rupienica kosztują średnio około 730 600 zł, czyli około 8 621 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Glinki-Rupienica?
Aktualna oferta to około 3 660 nieruchomości: 13 mieszkań i 7 domów oraz 3 640 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Glinki-Rupienica?
Znajdziesz tu oferty od 285 000 zł do 2 090 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 85 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 144 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Glinki-Rupienica:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 348 200 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 806 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Glinki-Rupienica?
Wynosi ona około 8 621 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 974 zł/m², a dla domów spada do 7 025 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Glinki-Rupienica?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.