Zobacz 149 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Leśne: ceny od 229 755 zł do 4 200 000 zł, średnio 558 605 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Leśne według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Leśne? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 360 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 163 506 zł a 666 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
360 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 927 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
215
2025
Ceny w ciągu roku
-1%
mediana
Od 2010 roku
+120,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-4%
Bydgoszcz: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej
-20%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości osiedla Leśne opiera się niemal wyłącznie na mieszkaniach, które stanowią 99% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 356 000 zł, czyli 7 931 zł/m², w obserwowanym przedziale od 162 759 zł do 663 618 zł. Domy, zdecydowanie w mniejszości (49 transakcji od 2010 roku), tworzą osobny segment: mediana 536 450 zł, czyli 4 128 zł/m², w przedziale od 152 400 zł do 1 759 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 470 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 190 000 zł a 340 000 zł, a 10% przekroczyło 470 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,1% sprzedanych lokali ma od 40 do 56 m², a 10% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 4% niższa od mediany gminy (Bydgoszcz: 375 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 20% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 351 500 zł (8 389 zł/m²) przy 62 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Leśne rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
215 |
360 000 zł |
-1% |
7 927 zł/m² |
| 2024 |
321 |
363 669 zł |
+1% |
7 289 zł/m² |
| 2023 |
519 |
360 000 zł |
+10,9% |
8 103 zł/m² |
| 2022 |
282 |
324 568 zł |
+10% |
7 053 zł/m² |
| 2021 |
284 |
295 000 zł |
+7,3% |
6 379 zł/m² |
| 2020 |
307 |
275 000 zł |
+11,6% |
6 221 zł/m² |
| 2019 |
240 |
246 500 zł |
+1,4% |
5 290 zł/m² |
| 2018 |
377 |
243 000 zł |
+19,7% |
5 014 zł/m² |
| 2017 |
285 |
203 043 zł |
+4,6% |
4 266 zł/m² |
| 2016 |
284 |
194 082 zł |
-0,5% |
4 332 zł/m² |
| 2015 |
262 |
195 000 zł |
+17,5% |
4 189 zł/m² |
| 2014 |
185 |
166 000 zł |
+0,6% |
3 544 zł/m² |
| 2013 |
222 |
165 000 zł |
-6,8% |
3 664 zł/m² |
| 2012 |
166 |
177 000 zł |
+3,4% |
3 808 zł/m² |
| 2011 |
188 |
171 250 zł |
+4,7% |
3 937 zł/m² |
| 2010 |
42 |
163 500 zł |
— |
3 745 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Leśne: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2010–2025) |
| Sprzedaże |
212 | 49 |
| Mediana ceny |
356 000 zł | 536 450 zł |
| Cena za m² |
7 931 zł/m² | 4 128 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48 m² | 178 m² |
| Typowy przedział |
162 759 – 663 618 zł | 152 400 – 1 759 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Leśne
Rozkład obliczony na podstawie 4 179 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
10,2% |
| 140 000 – 190 000 zł |
17,2% |
| 190 000 – 340 000 zł |
44,7% |
| 340 000 – 470 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 470 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Leśne
Rozkład ceny za m² na podstawie 4 124 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
11% |
| 3 400 – 4 300 zł/m² |
17% |
| 4 300 – 6 700 zł/m² |
43,4% |
| 6 700 – 8 400 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 8 400 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Leśne
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,5% |
| 33 – 40 m² |
19,1% |
| 40 – 56 m² |
42,1% |
| 56 – 72 m² |
18,4% |
| Powyżej 72 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Leśne: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,3% |
173 000 zł |
6 896 zł/m² |
| 2 izby |
30,1% |
210 073 zł |
5 861 zł/m² |
| 3 izby |
47% |
264 320 zł |
5 518 zł/m² |
| 4 izby |
16,4% |
340 000 zł |
5 354 zł/m² |
| 5 izb |
2% |
497 000 zł |
5 877 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
403 000 zł |
4 347 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Leśne
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| 0121 |
964 |
310 200 zł |
360 zł/m² |
| 0171 |
876 |
296 739 zł |
677 zł/m² |
| 0173 |
801 |
195 750 zł |
— |
| 0176 |
628 |
210 000 zł |
— |
| 0172 |
393 |
200 000 zł |
— |
| 0174 |
233 |
195 000 zł |
— |
| 0119 |
193 |
190 000 zł |
— |
| 0120 |
117 |
256 000 zł |
— |
| 0124 |
90 |
309 270 zł |
— |
| 0384 |
65 |
465 380 zł |
74 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Leśne: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
116 |
155 zł/m² |
232 000 zł |
1 286 m² |
| Grunty rolne |
26 |
121 zł/m² |
332 000 zł |
3 004 m² |
| Grunty leśne |
7 |
15 zł/m² |
50 000 zł |
3 326 m² |
| Wszystkie działki |
159 |
145 zł/m² |
226 626 zł |
1 533 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Leśne
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
346 |
268 |
3 |
8 |
67 |
| Razem 2010–2026 |
6 628 |
4 729 |
60 |
455 |
1 384 |
W porównaniu z medianą gminy (Bydgoszcz: 375 000 zł) ceny osiedla Leśne są o 4% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -20%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +120,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Leśne — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Leśne?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Leśne trzeba przeznaczyć średnio 558 605 zł, czyli około 9 212 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Leśne?
Aktualna oferta to około 149 nieruchomości: 146 mieszkań i 3 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Leśne?
Oferty zaczynają się od 229 755 zł i sięgają 4 200 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Leśne?
Średnia powierzchnia to około 61 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 513 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Leśne:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 362 732 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 434 445 zł |
| 3 pokoje | 62 m² | 627 913 zł |
| 4 pokoje | 88 m² | 847 414 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Leśne?
Wynosi ona około 9 212 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 083 zł/m², a dla domów spada do 4 971 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Leśne?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.