Domy i mieszkania na sprzedaż Wyżyny

Odkryj 78 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Wyżyny. Ceny wahają się od 199 000 zł do 870 000 zł, a średnia cena to 507 989 zł.

Średnia cena 507 989 zł cena sprzedaży
Przedział cen 199 000–870 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 52 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 805 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

78 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    78 nieruchomości

Ile pokoi

78 łącznie
54% 3 pokoje
  • 1 pokój 10,3%
    8 nieruchomości
  • 2 pokoje 25,6%
    20 nieruchomości
  • 3 pokoje 53,8%
    42 nieruchomości
  • 4 pokoje 10,3%
    8 nieruchomości

Przedziały cenowe

78 łącznie
  • 195 000–370 000 zł 20,5%
    16 nieruchomości
  • 375 000–455 000 zł 23,1%
    18 nieruchomości
  • 460 000–500 000 zł 16,7%
    13 nieruchomości
  • 505 000–700 000 zł 23,1%
    18 nieruchomości
  • 700 000–875 000 zł 16,7%
    13 nieruchomości

Przedziały powierzchni

78 łącznie
  • 30–50 m² 35,9%
    28 nieruchomości
  • 50–60 m² 41,0%
    32 nieruchomości
  • 60–70 m² 17,9%
    14 nieruchomości
  • 70–90 m² 5,1%
    4 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na osiedlu Wyżyny sięga 78 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 52 m² i 9 805 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 3-pokojowe, a dalej opcje 2- i 1-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie lub dom na osiedlu Wyżyny sprzedawano w 2025 roku za medianę 373 500 zł. Typowa nieruchomość: 52 m², 3 izby. Ceny zyskały 5,2% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 373 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 702 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 180 2025
Ceny w ciągu roku +5,2% mediana
Od 2010 roku +118,4% mediana
Wobec mediany gminy -0,4% Bydgoszcz: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej -17% Polska: 450 010 zł

Rynek nieruchomości osiedla Wyżyny opiera się niemal wyłącznie na mieszkaniach, które stanowią 99% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 371 500 zł, czyli 7 702 zł/m², w obserwowanym przedziale od 212 250 zł do 642 500 zł. Domy, zdecydowanie w mniejszości (42 transakcje od 2010 roku), tworzą osobny segment: mediana 497 500 zł, czyli 5 196 zł/m², w przedziale od 82 000 zł do 1 047 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 440 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 200 000 zł a 320 000 zł, a 9,9% przekroczyło 440 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 51,3% sprzedanych lokali ma od 42 do 56 m², a 10,2% przekracza 67 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Bydgoszcz: 375 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 350 000 zł (7 507 zł/m²) przy 25 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wyżyny rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 180 373 500 zł +5,2% 7 702 zł/m²
2024 249 355 000 zł +1,4% 7 857 zł/m²
2023 215 350 000 zł +9,7% 7 521 zł/m²
2022 160 319 000 zł +6,7% 6 688 zł/m²
2021 269 299 000 zł -0,3% 6 304 zł/m²
2020 234 300 000 zł +14,2% 6 018 zł/m²
2019 274 262 750 zł +16,8% 5 497 zł/m²
2018 230 225 000 zł +7,1% 4 528 zł/m²
2017 270 210 000 zł +6,3% 4 544 zł/m²
2016 200 197 500 zł -5,3% 4 108 zł/m²
2015 292 208 590 zł +12,1% 4 413 zł/m²
2014 206 186 112 zł -3,1% 3 985 zł/m²
2013 316 192 000 zł +6,7% 4 145 zł/m²
2012 210 180 000 zł -15,7% 3 855 zł/m²
2011 199 213 625 zł +24,9% 4 448 zł/m²
2010 25 171 000 zł — 3 838 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wyżyny: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025) Domy (2010–2025)
Sprzedaże 17642
Mediana ceny 371 500 zł497 500 zł
Cena za m² 7 702 zł/m²5 196 zł/m²
Mediana powierzchni 52 m²64 m²
Typowy przedział 212 250 –
642 500 zł
82 000 –
1 047 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wyżyny

Rozkład obliczony na podstawie 3 529 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 150 000 zł 9,1%
150 000 – 200 000 zł 19,3%
200 000 – 320 000 zł 43,7%
320 000 – 440 000 zł 18,1%
Powyżej 440 000 zł 9,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wyżyny

Rozkład ceny za m² na podstawie 3 476 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 500 zł/m² 10,7%
3 500 – 4 200 zł/m² 17,6%
4 200 – 6 000 zł/m² 42,9%
6 000 – 7 900 zł/m² 18,8%
Powyżej 7 900 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wyżyny

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 9,8%
35 – 42 m² 10,4%
42 – 56 m² 51,3%
56 – 67 m² 18,4%
Powyżej 67 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wyżyny: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,7% 180 000 zł 5 931 zł/m²
2 izby 18,1% 207 000 zł 5 640 zł/m²
3 izby 40,2% 250 000 zł 5 376 zł/m²
4 izby 33,8% 284 000 zł 5 188 zł/m²
5 izb 6% 292 500 zł 4 854 zł/m²
6 izb i więcej 0,2% 508 000 zł 5 639 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wyżyny

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania i domy) Działki zł/m²
0481 906 308 000 zł 542 zł/m²
0482 445 218 000 zł —
0186 442 264 893 zł 9,9 zł/m²
0472 439 205 000 zł —
0484 302 249 703 zł —
0480 270 218 000 zł —
0470 251 235 000 zł 6,5 zł/m²
0478 207 229 000 zł —
0471 187 215 319 zł —
0477 133 240 000 zł —

Ceny działek na osiedlu Wyżyny: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 74 45 zł/m² 25 000 zł 1 112 m²
Wszystkie działki 76 46 zł/m² 30 000 zł 1 112 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Wyżyny

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 221 183 4 2 32
Razem 2010–2026 4 404 3 814 48 99 443

Wyżyny: dom sprzedaje się za medianę 497 500 zł (5 196 zł/m²). Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 371 500 zł (7 702 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (40,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wyżyny?

Licz się ze średnią kwotą 507 989 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wyżyny, czyli około 9 805 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Wyżyny?

W tej chwili do wyboru są 78 nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Wyżyny?

Znajdziesz tu oferty od 199 000 zł do 870 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Wyżyny?

Średnio mają około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Wyżyny:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój32 m²301 125 zł
2 pokoje44 m²449 915 zł
3 pokoje57 m²573 048 zł
4 pokoje65 m²518 475 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 9 805 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Wyżyny?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.