Mamy 310 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Młodego Górnika.
Ceny nieruchomości osiedla Młodego Górnika według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Młodego Górnika? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 170 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 150 800 zł a 251 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
170 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 437 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
-1,7%
mediana
Od 2022 roku
+19,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-37%
Zabrze: 270 000 zł
Wobec mediany krajowej
-62,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Młodego Górnika obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 170 000 zł, czyli 4 437 zł/m², w obserwowanym przedziale od 150 800 zł do 251 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 93 000 zł do 220 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 42,3% transakcji zawarto między 130 000 zł a 180 000 zł, a 14,1% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 39 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 37% niższa od mediany gminy (Zabrze: 270 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 210 000 zł i 4 470 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (4 470 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Młodego Górnika rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
210 000 zł |
+23,5% |
4 470 zł/m² |
| 2025 |
9 |
170 000 zł |
-1,7% |
4 437 zł/m² |
| 2024 |
12 |
173 000 zł |
-0,6% |
3 878 zł/m² |
| 2023 |
9 |
174 000 zł |
+22,5% |
4 448 zł/m² |
| 2022 |
12 |
142 000 zł |
-10,4% |
3 860 zł/m² |
| 2021 |
4 |
158 500 zł |
-6,8% |
3 316 zł/m² |
| 2020 |
1 |
170 150 zł |
+46,1% |
4 719 zł/m² |
| 2019 |
4 |
116 500 zł |
— |
3 133 zł/m² |
| 2017 |
1 |
179 830 zł |
+86,4% |
3 437 zł/m² |
| 2016 |
2 |
96 500 zł |
+22,2% |
2 650 zł/m² |
| 2015 |
2 |
79 000 zł |
+1,3% |
1 982 zł/m² |
| 2014 |
3 |
78 000 zł |
— |
2 079 zł/m² |
| 2012 |
3 |
60 000 zł |
-35,5% |
1 427 zł/m² |
| 2011 |
1 |
93 000 zł |
-40% |
2 509 zł/m² |
| 2010 |
1 |
155 000 zł |
— |
2 890 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Młodego Górnika: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
170 000 zł |
| Cena za m² |
4 437 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
39 m² |
| Typowy przedział |
150 800 – 251 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Młodego Górnika
Rozkład obliczony na podstawie 71 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 93 000 zł |
9,9% |
| 93 000 – 130 000 zł |
18,3% |
| 130 000 – 180 000 zł |
42,3% |
| 180 000 – 220 000 zł |
15,5% |
| Powyżej 220 000 zł |
14,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Młodego Górnika
Rozkład ceny za m² na podstawie 71 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
9,9% |
| 2 100 – 3 300 zł/m² |
22,5% |
| 3 300 – 4 400 zł/m² |
36,6% |
| 4 400 – 4 900 zł/m² |
19,7% |
| Powyżej 4 900 zł/m² |
11,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Młodego Górnika: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
5,6% |
156 500 zł |
4 420 zł/m² |
| 3 izby |
64,8% |
143 250 zł |
3 705 zł/m² |
| 4 izby |
26,8% |
205 000 zł |
3 619 zł/m² |
| 5 izb |
2,8% |
191 500 zł |
3 800 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Młodego Górnika: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
105 zł/m² |
300 000 zł |
5 313 m² |
| Wszystkie działki |
21 |
55 zł/m² |
284 969 zł |
5 313 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Młodego Górnika
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
21 |
12 |
0 |
4 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
11 |
9 |
0 |
0 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
306 |
92 |
0 |
34 |
180 |
Trajektorię cen osiedla Młodego Górnika widać w dłuższej perspektywie: 142 000 zł mediany w 2022 roku, 170 000 zł w 2025 roku, czyli +19,7%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 25% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Młodego Górnika w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Młodego Górnika?
Nieruchomości na osiedlu Młodego Górnika kosztują średnio około 285 000 zł, czyli około 7 703 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 310.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Młodego Górnika?
Zazwyczaj oferują około 37 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Młodego Górnika?
Wynosi ona około 7 703 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Młodego Górnika?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie.