Zobacz 488 nieruchomości na sprzedaż na terenie Pawłowa: ceny od 325 000 zł do 869 000 zł, średnio 608 500 zł.
Ceny nieruchomości Pawłowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 6 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 342 500 zł rynek Pawłowa najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2023–2025 mediana spadła o 13,1%.
Mediana ceny sprzedaży
342 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 073 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
+13,2%
mediana
Od 2023 roku
-13,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+26,9%
Zabrze: 270 000 zł
Wobec mediany krajowej
-23,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pawłowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 342 500 zł, czyli 6 073 zł/m², w obserwowanym przedziale od 240 625 zł do 712 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 550 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 280 000 zł a 420 000 zł, a 12,1% przekroczyło 550 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 27,3% sprzedanych lokali ma od 64 do 92 m², a 12,1% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Zabrze: 270 000 zł) o 26,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 23,9% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pawłowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
518 000 zł |
+51,2% |
8 111 zł/m² |
| 2025 |
6 |
342 500 zł |
+13,2% |
6 073 zł/m² |
| 2024 |
8 |
302 500 zł |
-23,2% |
4 865 zł/m² |
| 2023 |
6 |
394 090 zł |
+35,9% |
6 171 zł/m² |
| 2022 |
3 |
290 000 zł |
+16% |
4 462 zł/m² |
| 2021 |
4 |
250 000 zł |
— |
2 478 zł/m² |
| 2019 |
1 |
285 000 zł |
-5% |
4 184 zł/m² |
| 2018 |
1 |
300 000 zł |
— |
4 831 zł/m² |
| 2015 |
1 |
150 000 zł |
— |
1 337 zł/m² |
| 2012 |
1 |
350 000 zł |
— |
3 214 zł/m² |
| 2010 |
1 |
510 000 zł |
— |
8 376 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pawłów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
342 500 zł |
| Cena za m² |
6 073 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
78 m² |
| Typowy przedział |
240 625 – 712 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pawłowa
Rozkład obliczony na podstawie 33 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
6,1% |
| 150 000 – 280 000 zł |
21,2% |
| 280 000 – 420 000 zł |
45,5% |
| 420 000 – 550 000 zł |
15,2% |
| Powyżej 550 000 zł |
12,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pawłowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 33 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
12,1% |
| 1 900 – 3 200 zł/m² |
15,2% |
| 3 200 – 6 600 zł/m² |
45,5% |
| 6 600 – 8 300 zł/m² |
15,2% |
| Powyżej 8 300 zł/m² |
12,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pawłowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 51 m² |
12,1% |
| 51 – 64 m² |
33,3% |
| 64 – 92 m² |
27,3% |
| 92 – 100 m² |
15,2% |
| Powyżej 100 m² |
12,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pawłów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
10,7% |
317 500 zł |
6 677 zł/m² |
| 3 izby |
28,6% |
302 500 zł |
5 276 zł/m² |
| 4 izby |
42,9% |
416 590 zł |
5 458 zł/m² |
| 5 izb |
14,3% |
286 750 zł |
2 800 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,6% |
350 000 zł |
3 214 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pawłowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
330 zł/m² |
197 500 zł |
586 m² |
| Grunty rolne |
64 |
126 zł/m² |
151 500 zł |
1 064 m² |
| Wszystkie działki |
119 |
136 zł/m² |
155 890 zł |
998 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pawłowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
33 |
6 |
0 |
14 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
9 |
2 |
0 |
3 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
597 |
45 |
0 |
230 |
322 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Pawłowa średnia bez wartości skrajnych wynosi 424 375 zł, przy medianie 342 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 073 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Pawłowa — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Pawłowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Pawłowa trzeba przeznaczyć średnio 608 500 zł, czyli około 3 194 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 488 nieruchomości: 3 domy i 1 mieszkanie oraz 484 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Pawłowa?
Ceny wahają się od około 325 000 zł do 869 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 191 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 223 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 94 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Pawłowa?
Średnia cena to 3 194 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 457 zł/m², a dla domów spada do 3 157 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Pawłowa?
Zdecydowanym faworytem jest 7-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.