Mamy 559 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Guido, w cenach od 209 000 zł do 525 000 zł, przy średniej cenie 359 067 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Guido według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Guido oscylowały w 2025 roku wokół 250 000 zł (mediana). To około 5 511 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 0,9% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
250 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 511 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
58
2025
Ceny w ciągu roku
+2,5%
mediana
Od 2010 roku
+116%
mediana
Wobec mediany gminy
-7,4%
Zabrze: 270 000 zł
Wobec mediany krajowej
-44,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Guido obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 5 511 zł/m², w obserwowanym przedziale od 147 750 zł do 433 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 320 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 180 000 zł a 280 000 zł, a 11,4% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 29,2% sprzedanych lokali ma od 43 do 53 m², a 11,5% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,4% niższa od mediany gminy (Zabrze: 270 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 32 sprzedaże mieszkań, z medianą 252 500 zł i 5 312 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (5 334 zł/m²) przy 51 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Guido rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
32 |
252 500 zł |
+1% |
5 312 zł/m² |
| 2025 |
58 |
250 000 zł |
+2,5% |
5 511 zł/m² |
| 2024 |
55 |
244 000 zł |
+25,1% |
5 082 zł/m² |
| 2023 |
47 |
195 000 zł |
+2,6% |
4 460 zł/m² |
| 2022 |
39 |
190 000 zł |
— |
4 335 zł/m² |
| 2020 |
1 |
150 000 zł |
— |
4 149 zł/m² |
| 2017 |
5 |
110 000 zł |
-21,4% |
2 594 zł/m² |
| 2016 |
1 |
140 000 zł |
+21,7% |
2 699 zł/m² |
| 2015 |
3 |
115 000 zł |
-30,3% |
2 922 zł/m² |
| 2014 |
1 |
165 000 zł |
+73,7% |
2 619 zł/m² |
| 2013 |
1 |
95 000 zł |
— |
2 186 zł/m² |
| 2011 |
4 |
17 700 zł |
-84,7% |
383 zł/m² |
| 2010 |
8 |
115 750 zł |
— |
2 389 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Guido: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
58 |
| Mediana ceny |
250 000 zł |
| Cena za m² |
5 511 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,7 m² |
| Typowy przedział |
147 750 – 433 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Guido
Rozkład obliczony na podstawie 255 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
9% |
| 130 000 – 180 000 zł |
16,5% |
| 180 000 – 280 000 zł |
45,5% |
| 280 000 – 320 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 320 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Guido
Rozkład ceny za m² na podstawie 253 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 000 zł/m² |
11,1% |
| 3 000 – 4 100 zł/m² |
16,2% |
| 4 100 – 5 700 zł/m² |
44,3% |
| 5 700 – 6 800 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Guido
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
6,3% |
| 36 – 43 m² |
37,5% |
| 43 – 53 m² |
29,2% |
| 53 – 63 m² |
15,4% |
| Powyżej 63 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Guido: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
8,3% |
160 000 zł |
5 526 zł/m² |
| 3 izby |
63,9% |
200 000 zł |
4 842 zł/m² |
| 4 izby |
23,8% |
296 000 zł |
4 984 zł/m² |
| 5 izb |
3,2% |
281 000 zł |
4 492 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
168 000 zł |
3 596 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Guido
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Zabrze |
204 |
110 750 zł |
246 zł/m² |
| Zaborze |
144 |
121 000 zł |
211 zł/m² |
| 0186 |
6 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Guido: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
11 |
229 zł/m² |
48 708 zł |
440 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Guido
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
107 |
77 |
0 |
4 |
26 |
| 2026 (do 17.08) |
45 |
38 |
0 |
0 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
1 197 |
422 |
0 |
29 |
746 |
Między obrębami ewidencyjnymi na osiedlu Guido różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Zaborze, z medianą 121 000 zł przy 10 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Zabrze (204). Rynek pierwotny odpowiada za 0,9% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Guido: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Guido?
Nieruchomości na osiedlu Guido kosztują średnio około 359 067 zł, czyli około 5 327 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Guido?
Aktualna oferta to około 559 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 209 000 zł i sięgają 525 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Guido?
Średnia powierzchnia to około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Guido:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 62 m² | 386 714 zł |
| 4 pokoje | 71 m² | 386 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Guido?
Średnio wychodzi około 5 327 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Guido?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.