Odkryj 27 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Zaborze Północ. Ceny wahają się od 139 000 zł do 392 000 zł, a średnia cena to 275 867 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Zaborze Północ według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Zaborze Północ sprzedawano w 2025 roku za medianę 260 000 zł. Typowa nieruchomość: 48 m², 4 izby. Ceny zyskały 4% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
260 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 206 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
57
2025
Ceny w ciągu roku
+4%
mediana
Od 2022 roku
+18,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-3,7%
Zabrze: 270 000 zł
Wobec mediany krajowej
-42,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Zaborze Północ obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 260 000 zł, czyli 5 206 zł/m², w obserwowanym przedziale od 129 000 zł do 411 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 380 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 190 000 zł a 290 000 zł, a 9,7% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 39,4% sprzedanych lokali ma od 43 do 54 m², a 10,6% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,7% niższa od mediany gminy (Zabrze: 270 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 42,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 22 sprzedaże mieszkań, z medianą 247 500 zł i 5 503 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 260 000 zł (5 427 zł/m²) przy 55 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Zaborze Północ rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
22 |
247 500 zł |
-4,8% |
5 503 zł/m² |
| 2025 |
57 |
260 000 zł |
+4% |
5 206 zł/m² |
| 2024 |
51 |
250 000 zł |
+4,4% |
5 411 zł/m² |
| 2023 |
38 |
239 500 zł |
+8,9% |
4 883 zł/m² |
| 2022 |
33 |
220 000 zł |
-18,5% |
4 412 zł/m² |
| 2021 |
1 |
270 000 zł |
— |
3 727 zł/m² |
| 2017 |
1 |
87 000 zł |
-43,9% |
2 613 zł/m² |
| 2016 |
3 |
155 000 zł |
-43,7% |
2 558 zł/m² |
| 2015 |
2 |
275 500 zł |
+62,1% |
5 136 zł/m² |
| 2014 |
2 |
170 000 zł |
+33,9% |
2 627 zł/m² |
| 2013 |
1 |
127 000 zł |
-13,9% |
2 725 zł/m² |
| 2012 |
2 |
147 500 zł |
+229,6% |
2 666 zł/m² |
| 2011 |
2 |
44 750 zł |
-65,1% |
766 zł/m² |
| 2010 |
1 |
128 400 zł |
— |
2 496 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zaborze Północ: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
57 |
| Mediana ceny |
260 000 zł |
| Cena za m² |
5 206 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48 m² |
| Typowy przedział |
129 000 – 411 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zaborze Północ
Rozkład obliczony na podstawie 216 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
8,8% |
| 140 000 – 190 000 zł |
17,6% |
| 190 000 – 290 000 zł |
44,4% |
| 290 000 – 380 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 380 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zaborze Północ
Rozkład ceny za m² na podstawie 216 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
10,6% |
| 2 900 – 4 200 zł/m² |
17,6% |
| 4 200 – 5 800 zł/m² |
44,4% |
| 5 800 – 6 800 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zaborze Północ
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,3% |
| 36 – 43 m² |
24,1% |
| 43 – 54 m² |
39,4% |
| 54 – 71 m² |
16,7% |
| Powyżej 71 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zaborze Północ: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,9% |
153 500 zł |
5 871 zł/m² |
| 2 izby |
7,9% |
132 500 zł |
4 335 zł/m² |
| 3 izby |
42,1% |
215 000 zł |
4 983 zł/m² |
| 4 izby |
37,4% |
257 500 zł |
5 261 zł/m² |
| 5 izb |
9,8% |
350 000 zł |
4 611 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
137 250 zł |
932 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Zaborze Północ: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
166 zł/m² |
60 600 zł |
453 m² |
| Grunty rolne |
5 |
50 zł/m² |
200 000 zł |
3 958 m² |
| Wszystkie działki |
25 |
140 zł/m² |
168 773 zł |
1 887 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Zaborze Północ
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
105 |
62 |
0 |
7 |
36 |
| 2026 (do 17.08) |
43 |
23 |
0 |
11 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 169 |
249 |
0 |
52 |
868 |
Między 2022 a 2025 rokiem mediana na osiedlu Zaborze Północ przeszła z 220 000 zł na 260 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 3,4% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Zaborze Północ: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zaborze Północ?
Licz się ze średnią kwotą 275 867 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zaborze Północ, czyli około 5 987 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 27 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 139 000 zł do 392 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 46 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Zaborze Północ:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 265 965 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 358 571 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Zaborze Północ?
Średnio wychodzi około 5 987 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Zaborze Północ?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.