Znajdź 76 nieruchomości na sprzedaż na terenie Żernik, w cenach między 347 633 zł a 5 000 000 zł, przy średniej cenie 886 027 zł.
Ceny nieruchomości Żernik według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 60 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 546 545 zł rynek Żernik najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2020–2025 mediana wzrosła o 57,4%.
Mediana ceny sprzedaży
546 545 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 792 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
60
2025
Od 2020 roku
+57,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-13%
Wrocław: 628 000 zł
Wobec mediany krajowej
+21,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Żernik obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 546 545 zł, czyli 10 792 zł/m², w obserwowanym przedziale od 270 334 zł do 925 658 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 320 000 zł do 810 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 420 000 zł a 650 000 zł, a 10,1% przekroczyło 810 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 46,3% sprzedanych lokali ma od 45 do 110 m², a 9,4% przekracza 130 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13% niższa od mediany gminy (Wrocław: 628 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 21,5%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 51 sprzedaży mieszkań, z medianą 665 830 zł i 11 268 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 664 915 zł (11 270 zł/m²) przy 58 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Żernik rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
51 |
665 830 zł |
+21,8% |
11 268 zł/m² |
| 2025 |
60 |
546 545 zł |
— |
10 792 zł/m² |
| 2023 |
28 |
699 000 zł |
+30,8% |
6 012 zł/m² |
| 2022 |
12 |
534 500 zł |
-13,1% |
8 609 zł/m² |
| 2021 |
99 |
615 000 zł |
+77,1% |
5 769 zł/m² |
| 2020 |
46 |
347 178 zł |
-4,9% |
7 693 zł/m² |
| 2019 |
2 |
365 000 zł |
— |
6 356 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Żerniki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
60 |
| Mediana ceny |
546 545 zł |
| Cena za m² |
10 792 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,7 m² |
| Typowy przedział |
270 334 – 925 658 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Żernik
Rozkład obliczony na podstawie 298 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 320 000 zł |
10,1% |
| 320 000 – 420 000 zł |
18,1% |
| 420 000 – 650 000 zł |
43,6% |
| 650 000 – 810 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 810 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Żernik
Rozkład ceny za m² na podstawie 298 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 400 zł/m² |
10,4% |
| 5 400 – 6 700 zł/m² |
18,5% |
| 6 700 – 10 000 zł/m² |
35,2% |
| 10 000 – 12 000 zł/m² |
25,8% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Żernik
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
11,7% |
| 39 – 45 m² |
15,8% |
| 45 – 110 m² |
46,3% |
| 110 – 130 m² |
16,8% |
| Powyżej 130 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Żerniki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,7% |
400 000 zł |
11 908 zł/m² |
| 2 izby |
32,3% |
369 969 zł |
9 423 zł/m² |
| 3 izby |
23,2% |
616 875 zł |
10 007 zł/m² |
| 4 izby |
17,2% |
699 000 zł |
7 412 zł/m² |
| 5 izb |
20,2% |
626 179 zł |
5 825 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
590 000 zł |
6 002 zł/m² |
Ceny działek na terenie Żernik: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
531 zł/m² |
425 000 zł |
900 m² |
| Grunty rolne |
7 |
417 zł/m² |
684 000 zł |
998 m² |
| Wszystkie działki |
21 |
421 zł/m² |
420 000 zł |
981 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Żernik
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
77 |
60 |
0 |
5 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
59 |
52 |
0 |
3 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
450 |
299 |
0 |
67 |
84 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Żernik średnia bez wartości skrajnych wynosi 556 239 zł, przy medianie 546 545 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 10 792 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Żernik
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Żernik?
Na zakup nieruchomości na terenie Żernik trzeba przeznaczyć średnio 886 027 zł, czyli około 10 050 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Żernik?
Aktualna oferta to około 76 nieruchomości: 65 mieszkań i 11 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Żernik?
Oferty zaczynają się od 347 633 zł i sięgają 5 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Żernik?
Średnio mają około 88 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 260 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Żernik:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 26 m² | 369 448 zł |
| 2 pokoje | 37 m² | 503 915 zł |
| 3 pokoje | 57 m² | 705 496 zł |
| 4 pokoje | 84 m² | 989 373 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Żernik?
Wynosi ona około 10 050 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 180 zł/m², a dla domów spada do 7 183 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Żernik?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.