Zobacz 57 nieruchomości na sprzedaż na terenie Oporowa: ceny od 560 000 zł do 11 500 000 zł, średnio 1 407 028 zł.
Ceny nieruchomości Oporowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Oporowa zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 617 610 zł (średnia bez wartości skrajnych: 644 124 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 5 400% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
617 610 zł
2025
Mediana ceny za m²
12 081 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
275
2025
Ceny w ciągu roku
-26,6%
mediana
Od 2020 roku
+85,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-1,7%
Wrocław: 628 000 zł
Wobec mediany krajowej
+37,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Oporowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 617 610 zł, czyli 12 081 zł/m², w obserwowanym przedziale od 468 625 zł do 1 004 352 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 290 000 zł do 720 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 350 000 zł a 530 000 zł, a 9,5% przekroczyło 720 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 46 do 61 m², a 10% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,7% niższa od mediany gminy (Wrocław: 628 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 37,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 20 sprzedaży mieszkań, z medianą 750 000 zł i 13 196 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 641 645 zł (12 474 zł/m²) przy 102 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Oporowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
20 |
750 000 zł |
+21,4% |
13 196 zł/m² |
| 2025 |
275 |
617 610 zł |
-26,6% |
12 081 zł/m² |
| 2024 |
5 |
842 000 zł |
+57,4% |
12 987 zł/m² |
| 2023 |
66 |
535 000 zł |
+15,8% |
10 363 zł/m² |
| 2022 |
209 |
462 186 zł |
+13,8% |
9 280 zł/m² |
| 2021 |
409 |
406 268 zł |
+21,9% |
7 565 zł/m² |
| 2020 |
410 |
333 395 zł |
+28,2% |
6 546 zł/m² |
| 2019 |
1 |
260 000 zł |
— |
6 631 zł/m² |
| 2017 |
1 |
520 000 zł |
— |
— |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Oporów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
275 |
| Mediana ceny |
617 610 zł |
| Cena za m² |
12 081 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,4 m² |
| Typowy przedział |
468 625 – 1 004 352 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Oporowa
Rozkład obliczony na podstawie 1 396 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 290 000 zł |
9,7% |
| 290 000 – 350 000 zł |
17,3% |
| 350 000 – 530 000 zł |
44,6% |
| 530 000 – 720 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 720 000 zł |
9,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Oporowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 393 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 000 zł/m² |
9,4% |
| 6 000 – 6 900 zł/m² |
17,7% |
| 6 900 – 10 000 zł/m² |
43,7% |
| 10 000 – 12 000 zł/m² |
15,3% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
13,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Oporowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
9,2% |
| 38 – 46 m² |
19,6% |
| 46 – 61 m² |
42,4% |
| 61 – 74 m² |
18,8% |
| Powyżej 74 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Oporów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,8% |
260 000 zł |
8 677 zł/m² |
| 2 izby |
47,8% |
364 974 zł |
8 727 zł/m² |
| 3 izby |
35,8% |
471 000 zł |
8 649 zł/m² |
| 4 izby |
10,9% |
561 629 zł |
8 272 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
1 004 688 zł |
9 382 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
1 350 000 zł |
9 398 zł/m² |
Ceny działek na terenie Oporowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
14 |
1 525 zł/m² |
1 215 000 zł |
806 m² |
| Grunty rolne |
14 |
670 zł/m² |
3 972 326 zł |
5 489 m² |
| Wszystkie działki |
28 |
928 zł/m² |
2 890 192 zł |
3 328 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Oporowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
330 |
277 |
0 |
8 |
45 |
| 2026 (do 17.08) |
39 |
27 |
0 |
1 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
1 993 |
1 422 |
0 |
50 |
521 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Oporowa: 51,4 m², 3 izby, za 617 610 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Oporowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Oporowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Oporowa trzeba przeznaczyć średnio 1 407 028 zł, czyli około 11 838 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Oporowa?
Obecnie dostępnych ofert: 57: 41 mieszkań i 16 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Oporowa?
Znajdziesz tu oferty od 560 000 zł do 11 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Oporowa?
Zazwyczaj oferują około 119 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 254 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Oporowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 57 m² | 840 636 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 851 253 zł |
| 4 pokoje | 99 m² | 1 443 000 zł |
| 5 pokoi | 190 m² | 1 734 143 zł |
| 6 pokoi | 266 m² | 4 311 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 11 838 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 576 zł/m², a dla domów spada do 10 682 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Oporowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.