Znajdź 1 913 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Szczepin, w cenach między 300 000 zł a 5 999 000 zł, przy średniej cenie 873 281 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Szczepin według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Szczepin oscylowały w 2025 roku wokół 756 846 zł (mediana). To około 15 319 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 65,5% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
756 846 zł
2025
Mediana ceny za m²
15 319 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
580
2025
Ceny w ciągu roku
-75,4%
mediana
Od 2019 roku
+191,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+20,5%
Wrocław: 628 000 zł
Wobec mediany krajowej
+68,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Szczepin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 756 846 zł, czyli 15 319 zł/m², w obserwowanym przedziale od 425 000 zł do 1 333 848 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 880 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 390 000 zł a 640 000 zł, a 9,8% przekroczyło 880 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami jednoizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,6% sprzedanych lokali ma od 36 do 54 m², a 9,2% przekracza 66 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wrocław: 628 000 zł) o 20,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 68,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 72 sprzedaże mieszkań, z medianą 587 678 zł i 14 202 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 676 889 zł (14 591 zł/m²) przy 208 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Szczepin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
72 |
587 678 zł |
-22,4% |
14 202 zł/m² |
| 2025 |
580 |
756 846 zł |
-75,4% |
15 319 zł/m² |
| 2024 |
2 |
3 080 866 zł |
+522,4% |
28 557 zł/m² |
| 2023 |
763 |
495 000 zł |
+32,9% |
11 577 zł/m² |
| 2022 |
214 |
372 500 zł |
-8% |
9 923 zł/m² |
| 2021 |
783 |
405 000 zł |
+29,6% |
9 667 zł/m² |
| 2020 |
28 |
312 500 zł |
+20,2% |
7 101 zł/m² |
| 2019 |
13 |
260 000 zł |
— |
6 718 zł/m² |
| 2013 |
1 |
90 000 zł |
— |
3 000 zł/m² |
| 2011 |
1 |
365 000 zł |
— |
6 685 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Szczepin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
580 |
| Mediana ceny |
756 846 zł |
| Cena za m² |
15 319 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,1 m² |
| Typowy przedział |
425 000 – 1 333 848 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Szczepin
Rozkład obliczony na podstawie 2 457 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 300 000 zł |
11% |
| 300 000 – 390 000 zł |
16,8% |
| 390 000 – 640 000 zł |
44,7% |
| 640 000 – 880 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 880 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Szczepin
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 457 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 8 500 zł/m² |
9,5% |
| 8 500 – 9 900 zł/m² |
19,5% |
| 9 900 – 14 000 zł/m² |
45,6% |
| 14 000 – 17 000 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 17 000 zł/m² |
7,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Szczepin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
9,4% |
| 28 – 36 m² |
17,7% |
| 36 – 54 m² |
45,6% |
| 54 – 66 m² |
18,1% |
| Powyżej 66 m² |
9,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Szczepin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
26,9% |
400 066 zł |
12 211 zł/m² |
| 2 izby |
26,1% |
445 000 zł |
12 578 zł/m² |
| 3 izby |
33,2% |
598 000 zł |
11 484 zł/m² |
| 4 izby |
12,7% |
635 000 zł |
10 992 zł/m² |
| 5 izb |
1,1% |
1 016 691 zł |
10 632 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
1 471 567 zł |
11 510 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Szczepin
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stare Miasto |
1 069 |
391 000 zł |
8 050 zł/m² |
| Popowice |
82 |
380 000 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Szczepin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
6 605 zł/m² |
7 503 000 zł |
3 870 m² |
| Wszystkie działki |
7 |
6 605 zł/m² |
7 503 000 zł |
3 870 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Szczepin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
635 |
601 |
0 |
0 |
34 |
| 2026 (do 17.08) |
97 |
86 |
0 |
0 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
3 232 |
2 525 |
0 |
9 |
698 |
Między obrębami ewidencyjnymi na osiedlu Szczepin różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Stare Miasto, z medianą 391 000 zł przy 980 sprzedażach mieszkań. Rynek pierwotny odpowiada za 65,5% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Szczepin w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Szczepin?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Szczepin trzeba przeznaczyć średnio 873 281 zł, czyli około 16 716 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Szczepin?
Obecnie dostępnych ofert: 1 913.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Szczepin?
Ceny wahają się od około 300 000 zł do 5 999 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Szczepin:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 33 m² | 569 845 zł |
| 2 pokoje | 41 m² | 706 798 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 947 975 zł |
| 4 pokoje | 88 m² | 1 426 230 zł |
| 5 pokoi | 136 m² | 2 515 721 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Szczepin?
Wynosi ona około 16 716 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Szczepin?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.