Odkryj 773 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Powstańców Śląskich. Ceny wahają się od 320 000 zł do 6 231 330 zł, a średnia cena to 926 470 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Powstańców Śląskich według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Powstańców Śląskich? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 520 000 zł — to mediana wyliczona z 166 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2019 roku zmiana wynosi +15,3%.
Mediana ceny sprzedaży
520 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 623 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
166
2025
Od 2019 roku
+15,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-17,2%
Wrocław: 628 000 zł
Wobec mediany krajowej
+15,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Powstańców Śląskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 520 000 zł, czyli 11 623 zł/m², w obserwowanym przedziale od 315 750 zł do 870 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 740 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 360 000 zł a 540 000 zł, a 10% przekroczyło 740 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 36 do 52 m², a 9,9% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 17,2% niższa od mediany gminy (Wrocław: 628 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 15,6%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 227 sprzedaży mieszkań, z medianą 600 000 zł i 15 400 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 590 000 zł (14 548 zł/m²) przy 267 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Powstańców Śląskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
227 |
600 000 zł |
+15,4% |
15 400 zł/m² |
| 2025 |
166 |
520 000 zł |
— |
11 623 zł/m² |
| 2023 |
225 |
429 000 zł |
+3,4% |
10 220 zł/m² |
| 2022 |
316 |
415 000 zł |
+3,8% |
9 830 zł/m² |
| 2021 |
558 |
399 616 zł |
+15% |
9 000 zł/m² |
| 2020 |
69 |
347 500 zł |
-22,9% |
7 770 zł/m² |
| 2019 |
5 |
450 832 zł |
— |
8 067 zł/m² |
| 2013 |
1 |
160 000 zł |
— |
4 180 zł/m² |
| 2010 |
1 |
219 500 zł |
— |
6 306 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Powstańców Śląskich: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
166 |
| Mediana ceny |
520 000 zł |
| Cena za m² |
11 623 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,2 m² |
| Typowy przedział |
315 750 – 870 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Powstańców Śląskich
Rozkład obliczony na podstawie 1 568 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 300 000 zł |
10,3% |
| 300 000 – 360 000 zł |
16,2% |
| 360 000 – 540 000 zł |
45,4% |
| 540 000 – 740 000 zł |
18% |
| Powyżej 740 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Powstańców Śląskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 567 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 7 500 zł/m² |
9,8% |
| 7 500 – 8 700 zł/m² |
17,9% |
| 8 700 – 12 000 zł/m² |
45,2% |
| 12 000 – 16 000 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 16 000 zł/m² |
9,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Powstańców Śląskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10,6% |
| 32 – 36 m² |
16,5% |
| 36 – 52 m² |
44,2% |
| 52 – 70 m² |
18,8% |
| Powyżej 70 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Powstańców Śląskich: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,3% |
450 000 zł |
13 769 zł/m² |
| 2 izby |
23,3% |
411 856 zł |
11 594 zł/m² |
| 3 izby |
45,1% |
429 500 zł |
10 409 zł/m² |
| 4 izby |
20,6% |
490 000 zł |
9 301 zł/m² |
| 5 izb |
1,6% |
789 000 zł |
10 784 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
880 000 zł |
8 861 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Powstańców Śląskich
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
230 |
178 |
0 |
1 |
51 |
| 2026 (do 17.08) |
266 |
242 |
0 |
0 |
24 |
| Razem 2010–2026 |
2 020 |
1 667 |
0 |
10 |
343 |
Między 2019 a 2025 rokiem mediana na osiedlu Powstańców Śląskich przeszła z 450 832 zł na 520 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 26,2% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Powstańców Śląskich
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Powstańców Śląskich?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Powstańców Śląskich trzeba przeznaczyć średnio 926 470 zł, czyli około 16 745 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Powstańców Śląskich?
W tej chwili do wyboru są 773 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Powstańców Śląskich?
Ceny wahają się od około 320 000 zł do 6 231 330 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Powstańców Śląskich?
Średnia powierzchnia to około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Powstańców Śląskich:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 513 589 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 744 913 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 987 698 zł |
| 4 pokoje | 90 m² | 1 650 852 zł |
| 5 pokoi | 99 m² | 1 833 858 zł |
| 6 pokoi | 113 m² | 1 848 321 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Powstańców Śląskich?
Średnia cena to 16 745 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Powstańców Śląskich?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.