Zobacz 223 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ołtaszyna: ceny od 490 000 zł do 4 950 000 zł, średnio 1 319 687 zł.
Ceny nieruchomości Ołtaszyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Ołtaszyna? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 697 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 443 042 zł a 1 195 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
697 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 959 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
243
2025
Od 2020 roku
+58,9%
mediana
Wobec mediany gminy
+11%
Wrocław: 628 000 zł
Wobec mediany krajowej
+54,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ołtaszyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 697 000 zł, czyli 11 959 zł/m², w obserwowanym przedziale od 443 042 zł do 1 195 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 410 000 zł do 880 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 530 000 zł a 800 000 zł, a 10,2% przekroczyło 880 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 51 do 78 m², a 10,5% przekracza 130 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wrocław: 628 000 zł) o 11%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 54,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 21 sprzedaży mieszkań, z medianą 640 000 zł i 13 424 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 670 000 zł (12 361 zł/m²) przy 42 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ołtaszyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
21 |
640 000 zł |
-8,2% |
13 424 zł/m² |
| 2025 |
243 |
697 000 zł |
— |
11 959 zł/m² |
| 2023 |
192 |
689 259 zł |
+8,1% |
9 488 zł/m² |
| 2022 |
90 |
637 500 zł |
+5% |
9 595 zł/m² |
| 2021 |
99 |
607 000 zł |
+38,4% |
8 276 zł/m² |
| 2020 |
33 |
438 600 zł |
— |
6 866 zł/m² |
| 2013 |
1 |
290 000 zł |
— |
5 778 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ołtaszyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
243 |
| Mediana ceny |
697 000 zł |
| Cena za m² |
11 959 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
58,2 m² |
| Typowy przedział |
443 042 – 1 195 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ołtaszyna
Rozkład obliczony na podstawie 679 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 410 000 zł |
9,7% |
| 410 000 – 530 000 zł |
18,1% |
| 530 000 – 800 000 zł |
45,4% |
| 800 000 – 880 000 zł |
16,6% |
| Powyżej 880 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ołtaszyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 678 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 500 zł/m² |
9,9% |
| 6 500 – 9 100 zł/m² |
18,4% |
| 9 100 – 11 000 zł/m² |
37,2% |
| 11 000 – 13 000 zł/m² |
23,2% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
11,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ołtaszyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
7,4% |
| 38 – 51 m² |
20,5% |
| 51 – 78 m² |
44,2% |
| 78 – 130 m² |
17,4% |
| Powyżej 130 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ołtaszyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4% |
475 000 zł |
9 666 zł/m² |
| 2 izby |
29,1% |
483 768 zł |
10 877 zł/m² |
| 3 izby |
32,8% |
675 475 zł |
10 797 zł/m² |
| 4 izby |
20,6% |
794 495 zł |
9 510 zł/m² |
| 5 izb |
11,4% |
821 392 zł |
7 857 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,1% |
1 016 972 zł |
7 052 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ołtaszyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ołtaszyn |
300 |
665 000 zł |
832 zł/m² |
| Wojszyce |
54 |
474 391 zł |
— |
| Partynice |
10 |
472 500 zł |
— |
Ceny działek na terenie Ołtaszyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
15 |
887 zł/m² |
1 000 001 zł |
753 m² |
| Grunty rolne |
27 |
832 zł/m² |
920 000 zł |
828 m² |
| Wszystkie działki |
43 |
832 zł/m² |
920 000 zł |
828 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ołtaszyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
298 |
243 |
0 |
18 |
37 |
| 2026 (do 17.08) |
33 |
23 |
0 |
1 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 082 |
687 |
0 |
130 |
265 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Ołtaszyna średnia bez wartości skrajnych wynosi 697 750 zł, przy medianie 697 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 11 959 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Ołtaszyna
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ołtaszyna?
Licz się ze średnią kwotą 1 319 687 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Ołtaszyna, czyli około 11 334 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Ołtaszyna?
W tej chwili do wyboru są 223 nieruchomości: 120 mieszkań i 57 domów oraz 46 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Ołtaszyna?
Ceny wahają się od około 490 000 zł do 4 950 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 116 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 194 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 80 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ołtaszyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 68 m² | 983 133 zł |
| 3 pokoje | 71 m² | 932 221 zł |
| 4 pokoje | 113 m² | 1 248 967 zł |
| 5 pokoi | 152 m² | 1 539 196 zł |
| 6 pokoi | 279 m² | 3 024 271 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 11 334 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 639 zł/m², a dla domów spada do 10 207 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ołtaszyna?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.