Znajdź 120 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wojszyc, w cenach między 460 288 zł a 4 490 000 zł, przy średniej cenie 1 106 781 zł.
Mediana ceny sprzedaży
690 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
13 126 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
43
2025
Od 2020 roku
+57,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+9,9%
Wrocław: 628 000 zł
Wobec mediany krajowej
+53,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wojszyc obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 690 000 zł, czyli 13 126 zł/m², w obserwowanym przedziale od 460 023 zł do 1 588 501 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 340 000 zł do 920 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 430 000 zł a 690 000 zł, a 10,1% przekroczyło 920 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 53 do 99 m², a 14,4% przekracza 140 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wrocław: 628 000 zł) o 9,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 53,3%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 23 sprzedaże mieszkań, z medianą 931 000 zł i 11 811 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 865 000 zł (12 991 zł/m²) przy 38 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wojszyc rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
23 |
931 000 zł |
+34,9% |
11 811 zł/m² |
| 2025 |
43 |
690 000 zł |
— |
13 126 zł/m² |
| 2023 |
77 |
610 000 zł |
+6,2% |
10 022 zł/m² |
| 2022 |
277 |
574 604 zł |
-0,8% |
7 132 zł/m² |
| 2021 |
242 |
579 500 zł |
+32,2% |
6 982 zł/m² |
| 2020 |
118 |
438 485 zł |
+20,6% |
6 910 zł/m² |
| 2019 |
1 |
363 675 zł |
— |
5 830 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wojszyce: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
43 |
| Mediana ceny |
690 000 zł |
| Cena za m² |
13 126 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,8 m² |
| Typowy przedział |
460 023 – 1 588 501 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wojszyc
Rozkład obliczony na podstawie 781 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 340 000 zł |
10,1% |
| 340 000 – 430 000 zł |
17,4% |
| 430 000 – 690 000 zł |
44,3% |
| 690 000 – 920 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 920 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wojszyc
Rozkład ceny za m² na podstawie 778 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 500 zł/m² |
9,9% |
| 5 500 – 6 600 zł/m² |
16,8% |
| 6 600 – 9 000 zł/m² |
45,2% |
| 9 000 – 11 000 zł/m² |
14,9% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
13,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wojszyc
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
10,3% |
| 42 – 53 m² |
18,1% |
| 53 – 99 m² |
43,6% |
| 99 – 140 m² |
13,6% |
| Powyżej 140 m² |
14,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wojszyce: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,7% |
367 474 zł |
9 012 zł/m² |
| 2 izby |
27,2% |
425 000 zł |
8 708 zł/m² |
| 3 izby |
29,7% |
553 000 zł |
8 614 zł/m² |
| 4 izby |
21,4% |
650 000 zł |
6 947 zł/m² |
| 5 izb |
11,4% |
801 000 zł |
6 602 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,6% |
809 000 zł |
6 747 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wojszyc: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
862 zł/m² |
785 000 zł |
886 m² |
| Grunty rolne |
17 |
603 zł/m² |
795 000 zł |
1 613 m² |
| Wszystkie działki |
25 |
665 zł/m² |
785 000 zł |
1 115 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wojszyc
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
89 |
45 |
0 |
10 |
34 |
| 2026 (do 17.08) |
48 |
35 |
0 |
1 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
1 225 |
802 |
0 |
75 |
348 |
Trajektorię cen Wojszyc widać w dłuższej perspektywie: 438 485 zł mediany w 2020 roku, 690 000 zł w 2025 roku, czyli +57,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Wojszyc w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Wojszyc?
Na zakup nieruchomości na terenie Wojszyc trzeba przeznaczyć średnio 1 106 781 zł, czyli około 11 927 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Wojszyc?
W tej chwili do wyboru są 120 nieruchomości: 94 mieszkania i 26 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Wojszyc?
Znajdziesz tu oferty od 460 288 zł do 4 490 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Wojszyc?
Średnia powierzchnia to około 93 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 207 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wojszyc:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 46 m² | 611 346 zł |
| 2 pokoje | 48 m² | 661 442 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 849 159 zł |
| 4 pokoje | 96 m² | 1 243 003 zł |
| 5 pokoi | 158 m² | 1 949 544 zł |
| 6 pokoi | 292 m² | 2 365 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 11 927 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 079 zł/m², a dla domów spada do 10 692 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wojszyc?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.