Kup nieruchomość na terenie Bieńkowic: 845 nieruchomości w cenach od 392 987 zł do 2 670 000 zł, przy średniej cenie 1 184 535 zł.
Ceny nieruchomości Bieńkowic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Bieńkowic wyniosła 1 064 706 zł w 2023 roku, na podstawie 8 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 150,7%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 6 527 zł.
Mediana ceny sprzedaży
1 064 706 zł
2023
Mediana ceny za m²
6 527 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
8
2023
Ceny w ciągu roku
+150,7%
mediana
Od 2021 roku
+39,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+110,7%
Wrocław: 505 216 zł
Wobec mediany krajowej
+180,9%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla Bieńkowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 064 706 zł, czyli 6 527 zł/m², w obserwowanym przedziale od 327 000 zł do 1 086 213 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 260 000 zł do 1 100 000 zł (około 86% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 164,8 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wrocław: 505 216 zł) o 110,7%, a medianę krajową (379 000 zł) przewyższa o 180,9%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bieńkowic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
253 500 zł |
-44,8% |
11 436 zł/m² |
| 2025 |
2 |
459 500 zł |
— |
6 770 zł/m² |
| 2023 |
8 |
1 064 706 zł |
+150,7% |
6 527 zł/m² |
| 2022 |
2 |
424 745 zł |
-44,3% |
4 285 zł/m² |
| 2021 |
8 |
763 150 zł |
— |
4 802 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bieńkowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
1 064 706 zł |
| Cena za m² |
6 527 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
164,8 m² |
| Typowy przedział |
327 000 – 1 086 213 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bieńkowic
Rozkład obliczony na podstawie 22 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 260 000 zł |
13,6% |
| 260 000 – 500 000 zł |
13,6% |
| 500 000 – 830 000 zł |
45,5% |
| 830 000 – 1 100 000 zł |
27,3% |
| Powyżej 1 100 000 zł |
0% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bieńkowic
Rozkład ceny za m² na podstawie 22 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 000 zł/m² |
13,6% |
| 4 000 – 4 800 zł/m² |
13,6% |
| 4 800 – 6 500 zł/m² |
36,4% |
| 6 500 – 8 700 zł/m² |
22,7% |
| Powyżej 8 700 zł/m² |
13,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bieńkowic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 23 m² |
13,6% |
| 23 – 130 m² |
13,6% |
| 130 – 160 m² |
40,9% |
| 160 – 170 m² |
31,8% |
| Powyżej 170 m² |
0% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bieńkowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
13,6% |
195 000 zł |
8 879 zł/m² |
| 3 izby |
13,6% |
419 000 zł |
8 586 zł/m² |
| 4 izby |
4,5% |
563 061 zł |
3 924 zł/m² |
| 5 izb |
59,1% |
793 958 zł |
5 484 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
9,1% |
764 989 zł |
4 741 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bieńkowic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bieńkowice |
17 |
763 150 zł |
— |
| Radwanice |
5 |
— |
— |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Bieńkowic średnia bez wartości skrajnych wynosi 964 306 zł, przy medianie 1 064 706 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 527 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Bieńkowic: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Bieńkowic?
Licz się ze średnią kwotą 1 184 535 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Bieńkowic, czyli około 8 292 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Bieńkowic?
Obecnie dostępnych ofert: 845: 4 domy i 3 mieszkania oraz 838 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Bieńkowic?
Oferty zaczynają się od 392 987 zł i sięgają 2 670 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Bieńkowic?
Średnia powierzchnia to około 143 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 223 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 36 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Bieńkowic?
Wynosi ona około 8 292 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 979 zł/m², a dla domów spada do 7 850 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Bieńkowic?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 5-pokojowy dom.