Mamy 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kowali, w cenach od 389 000 zł do 1 990 000 zł, przy średniej cenie 1 161 651 zł.
Ceny nieruchomości Kowali według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Kowali? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 810 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 520 000 zł a 1 497 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
810 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
12 878 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Od 2020 roku
+21,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+29%
Wrocław: 628 000 zł
Wobec mediany krajowej
+80%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kowali obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 810 000 zł, czyli 12 878 zł/m², w obserwowanym przedziale od 520 000 zł do 1 497 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 310 000 zł do 830 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 420 000 zł a 670 000 zł, a 10,2% przekroczyło 830 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 47 do 79 m², a 11,5% przekracza 110 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wrocław: 628 000 zł) o 29%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 80%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 680 215 zł i 11 892 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 680 215 zł (11 976 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kowali rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
680 215 zł |
-16% |
11 892 zł/m² |
| 2025 |
6 |
810 000 zł |
— |
12 878 zł/m² |
| 2023 |
115 |
485 559 zł |
+2,8% |
9 724 zł/m² |
| 2022 |
71 |
472 218 zł |
-21,3% |
9 246 zł/m² |
| 2021 |
165 |
600 000 zł |
-9,8% |
8 529 zł/m² |
| 2020 |
28 |
664 950 zł |
— |
4 895 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kowale: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
810 000 zł |
| Cena za m² |
12 878 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
68,3 m² |
| Typowy przedział |
520 000 – 1 497 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kowali
Rozkład obliczony na podstawie 391 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 310 000 zł |
9,7% |
| 310 000 – 420 000 zł |
18,7% |
| 420 000 – 670 000 zł |
43,7% |
| 670 000 – 830 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 830 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kowali
Rozkład ceny za m² na podstawie 391 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 100 zł/m² |
10,2% |
| 6 100 – 8 200 zł/m² |
18,7% |
| 8 200 – 9 700 zł/m² |
41,9% |
| 9 700 – 11 000 zł/m² |
22% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
7,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kowali
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
8,2% |
| 35 – 47 m² |
19,9% |
| 47 – 79 m² |
42,7% |
| 79 – 110 m² |
17,6% |
| Powyżej 110 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kowale: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,4% |
321 000 zł |
8 485 zł/m² |
| 2 izby |
32% |
376 398 zł |
9 232 zł/m² |
| 3 izby |
29,2% |
560 005 zł |
9 295 zł/m² |
| 4 izby |
20,7% |
761 923 zł |
8 495 zł/m² |
| 5 izb |
10,7% |
724 764 zł |
6 793 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
679 000 zł |
5 938 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kowali: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
15 |
702 zł/m² |
528 966 zł |
1 298 m² |
| Grunty rolne |
8 |
497 zł/m² |
569 613 zł |
1 118 m² |
| Wszystkie działki |
26 |
426 zł/m² |
468 425 zł |
1 112 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kowali
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
27 |
7 |
0 |
8 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
6 |
0 |
2 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
558 |
397 |
0 |
56 |
105 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Kowali: 68,3 m², 3 izby, za 810 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kowali: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Kowali?
Licz się ze średnią kwotą 1 161 651 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kowali, czyli około 11 150 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 27 nieruchomości: 22 mieszkania i 5 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 389 000 zł i sięgają 1 990 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kowali?
Zazwyczaj oferują około 104 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 219 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 78 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 11 150 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 325 zł/m², a dla domów spada do 7 732 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kowali?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.