Odkryj 370 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Psie Pole-Zawidawie. Ceny wahają się od 199 000 zł do 1 950 000 zł, a średnia cena to 686 630 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Psie Pole-Zawidawie według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 517 mieszkań zmieniło właściciela na osiedlu Psie Pole-Zawidawie, przy medianie ceny 559 964 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2020 roku ceny wzrosły o 67,3%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 11 451 zł.
Mediana ceny sprzedaży
559 964 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 451 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
517
2025
Od 2020 roku
+67,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-10,8%
Wrocław: 628 000 zł
Wobec mediany krajowej
+24,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Psie Pole-Zawidawie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 559 964 zł, czyli 11 451 zł/m², w obserwowanym przedziale od 369 345 zł do 800 129 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 310 000 zł do 640 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 380 000 zł a 520 000 zł, a 10% przekroczyło 640 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,8% sprzedanych lokali ma od 46 do 60 m², a 9,7% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,8% niższa od mediany gminy (Wrocław: 628 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 24,4%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 178 sprzedaży mieszkań, z medianą 562 500 zł i 11 611 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 566 250 zł (11 588 zł/m²) przy 232 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Psie Pole-Zawidawie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
178 |
562 500 zł |
+0,5% |
11 611 zł/m² |
| 2025 |
517 |
559 964 zł |
— |
11 451 zł/m² |
| 2023 |
442 |
455 000 zł |
+5,6% |
8 981 zł/m² |
| 2022 |
747 |
430 774 zł |
+13,4% |
8 011 zł/m² |
| 2021 |
690 |
380 000 zł |
+13,6% |
7 031 zł/m² |
| 2020 |
74 |
334 634 zł |
+11,5% |
6 763 zł/m² |
| 2019 |
1 |
300 000 zł |
-21,5% |
4 467 zł/m² |
| 2018 |
2 |
382 079 zł |
— |
5 560 zł/m² |
| 2014 |
2 |
187 828 zł |
-32,6% |
5 308 zł/m² |
| 2013 |
2 |
278 766 zł |
+18,3% |
4 376 zł/m² |
| 2012 |
1 |
235 669 zł |
— |
4 361 zł/m² |
| 2010 |
1 |
309 031 zł |
— |
5 518 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Psie Pole-Zawidawie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
517 |
| Mediana ceny |
559 964 zł |
| Cena za m² |
11 451 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,1 m² |
| Typowy przedział |
369 345 – 800 129 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Psie Pole-Zawidawie
Rozkład obliczony na podstawie 2 657 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 310 000 zł |
9,9% |
| 310 000 – 380 000 zł |
18,9% |
| 380 000 – 520 000 zł |
42,4% |
| 520 000 – 640 000 zł |
18,7% |
| Powyżej 640 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Psie Pole-Zawidawie
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 657 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 500 zł/m² |
10,5% |
| 6 500 – 7 300 zł/m² |
17,1% |
| 7 300 – 9 900 zł/m² |
44% |
| 9 900 – 12 000 zł/m² |
19,7% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
8,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Psie Pole-Zawidawie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,8% |
| 36 – 46 m² |
18,9% |
| 46 – 60 m² |
40,8% |
| 60 – 73 m² |
20,8% |
| Powyżej 73 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Psie Pole-Zawidawie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,9% |
326 823 zł |
10 163 zł/m² |
| 2 izby |
28,7% |
369 909 zł |
9 478 zł/m² |
| 3 izby |
46,3% |
445 000 zł |
8 691 zł/m² |
| 4 izby |
18,3% |
522 446 zł |
8 092 zł/m² |
| 5 izb |
3,6% |
624 533 zł |
7 100 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
585 000 zł |
7 667 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Psie Pole-Zawidawie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Psie Pole |
901 |
383 000 zł |
327 zł/m² |
| Zakrzów |
592 |
411 850 zł |
353 zł/m² |
| Zgorzelisko |
462 |
411 488 zł |
354 zł/m² |
| Kłokoczyce |
40 |
— |
299 zł/m² |
| Mirków |
4 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Psie Pole-Zawidawie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
23 |
569 zł/m² |
830 000 zł |
1 250 m² |
| Grunty rolne |
53 |
300 zł/m² |
289 380 zł |
1 000 m² |
| Wszystkie działki |
78 |
326 zł/m² |
340 250 zł |
1 057 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Psie Pole-Zawidawie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
637 |
536 |
0 |
21 |
80 |
| 2026 (do 17.08) |
226 |
197 |
0 |
3 |
26 |
| Razem 2010–2026 |
4 053 |
2 749 |
0 |
247 |
1 057 |
Trajektorię cen osiedla Psie Pole-Zawidawie widać w dłuższej perspektywie: 334 634 zł mediany w 2020 roku, 559 964 zł w 2025 roku, czyli +67,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Psie Pole-Zawidawie — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Psie Pole-Zawidawie?
Nieruchomości na osiedlu Psie Pole-Zawidawie kosztują średnio około 686 630 zł, czyli około 10 661 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Psie Pole-Zawidawie?
Obecnie dostępnych ofert: 370: 251 mieszkań i 33 domy oraz 86 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Psie Pole-Zawidawie?
Znajdziesz tu oferty od 199 000 zł do 1 950 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 64 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 157 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Psie Pole-Zawidawie:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 319 952 zł |
| 2 pokoje | 47 m² | 568 158 zł |
| 3 pokoje | 62 m² | 766 073 zł |
| 4 pokoje | 75 m² | 851 198 zł |
| 5 pokoi | 151 m² | 1 244 874 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Psie Pole-Zawidawie?
Wynosi ona około 10 661 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 694 zł/m², a dla domów spada do 8 048 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Psie Pole-Zawidawie?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.