Domy i mieszkania na sprzedaż Muchobór Mały

Zobacz 250 nieruchomości na sprzedaż na terenie Muchoboru Małego: ceny od 342 000 zł do 2 999 999 zł, średnio 657 120 zł.

Średnia cena 657 120 zł cena sprzedaży
Przedział cen 342 000–2 999 999 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 48 m² na nieruchomość
Cena za m² 13 634 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

250 łącznie
95% mieszkania
  • Mieszkania 95,2%
    238 nieruchomości
  • Domy 4,8%
    12 nieruchomości

Ile pokoi

250 łącznie
76% 1 pokój
  • 1 pokój 76,0%
    190 nieruchomości
  • 2 pokoje 12,8%
    32 nieruchomości
  • 3 pokoje 4,8%
    12 nieruchomości
  • 4 pokoje 1,6%
    4 nieruchomości
  • 5+ pokoi 4,8%
    12 nieruchomości

Przedziały cenowe

250 łącznie
  • 340 000–520 000 zł 20,0%
    50 nieruchomości
  • 540 000–600 000 zł 27,6%
    69 nieruchomości
  • 600 000–610 000 zł 13,2%
    33 nieruchomości
  • 610 000–640 000 zł 19,2%
    48 nieruchomości
  • 640 000–3 000 000 zł 20,0%
    50 nieruchomości

Przedziały powierzchni

250 łącznie
  • 20–40 m² 70,8%
    177 nieruchomości
  • 40–50 m² 14,4%
    36 nieruchomości
  • 50–410 m² 14,8%
    37 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 39 m² 223 m²
Cena za metr kwadratowy 15 100 zł/m² 8 501 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Muchoboru Małego sięga 250 nieruchomości, w podziale na 238 mieszkań i 12 domów; mieszkania dominują z udziałem 95%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 39 m² i 15 100 zł/m², a domy wokół 223 m² i 8 501 zł/m².

Mieszkania 1-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 2- i 3-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Muchoboru Małego wyniosła 552 500 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Wrocław) mediana to 628 000 zł. Zmiana roczna: -2,6%.

Mediana ceny sprzedaży 552 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 10 947 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 20 2025
Ceny w ciągu roku -2,6% mediana
Od 2021 roku +57,1% mediana
Wobec mediany gminy -12% Wrocław: 628 000 zł
Wobec mediany krajowej +22,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Muchoboru Małego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 552 500 zł, czyli 10 947 zł/m², w obserwowanym przedziale od 299 750 zł do 1 082 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 610 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 350 000 zł a 530 000 zł, a 10,5% przekroczyło 610 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 51% sprzedanych lokali ma od 43 do 64 m², a 10,6% przekracza 74 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12% niższa od mediany gminy (Wrocław: 628 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 22,8%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 499 000 zł i 11 623 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 542 500 zł (11 575 zł/m²) przy 16 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Muchoboru Małego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 9 499 000 zł -9,7% 11 623 zł/m²
2025 20 552 500 zł -2,6% 10 947 zł/m²
2024 1 567 000 zł +20,6% 11 228 zł/m²
2023 18 470 000 zł +0% 9 408 zł/m²
2022 25 470 000 zł +33,7% 8 637 zł/m²
2021 28 351 650 zł -2,3% 6 946 zł/m²
2020 3 360 000 zł — 8 367 zł/m²
2015 1 240 000 zł — 3 642 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Muchobór Mały: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 20
Mediana ceny 552 500 zł
Cena za m² 10 947 zł/m²
Mediana powierzchni 58 m²
Typowy przedział 299 750 –
1 082 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Muchoboru Małego

Rozkład obliczony na podstawie 105 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 300 000 zł 11,4%
300 000 – 350 000 zł 14,3%
350 000 – 530 000 zł 45,7%
530 000 – 610 000 zł 18,1%
Powyżej 610 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Muchoboru Małego

Rozkład ceny za m² na podstawie 104 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 100 zł/m² 9,6%
6 100 – 7 400 zł/m² 20,2%
7 400 – 10 000 zł/m² 36,5%
10 000 – 12 000 zł/m² 24%
Powyżej 12 000 zł/m² 9,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Muchoboru Małego

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 7,7%
32 – 43 m² 20,2%
43 – 64 m² 51%
64 – 74 m² 10,6%
Powyżej 74 m² 10,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Muchobór Mały: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 8,6% 362 000 zł 12 202 zł/m²
2 izby 10,5% 393 000 zł 9 679 zł/m²
3 izby 31,4% 366 000 zł 9 031 zł/m²
4 izby 40% 497 500 zł 8 263 zł/m²
5 izb 5,7% 580 000 zł 7 769 zł/m²
6 izb i więcej 3,8% 597 500 zł 6 782 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Muchoboru Małego

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Muchobór Mały 113 375 000 zł 559 zł/m²
Grabiszyn 59 — 383 zł/m²

Ceny działek na terenie Muchoboru Małego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 14 741 zł/m² 2 668 116 zł 3 150 m²
Wszystkie działki 18 526 zł/m² 2 597 391 zł 2 473 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Muchoboru Małego

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 30 20 0 1 9
2026 (do 17.08) 13 9 0 0 4
Razem 2010–2026 352 110 0 20 222

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Muchoboru Małego średnia bez wartości skrajnych wynosi 556 083 zł, przy medianie 552 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 10 947 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Muchoboru Małego?

Licz się ze średnią kwotą 657 120 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Muchoboru Małego, czyli około 13 634 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Muchoboru Małego?

W tej chwili do wyboru są 250 nieruchomości: 238 mieszkań i 12 domów.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 342 000 zł do 2 999 999 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 48 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 223 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 39 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Muchoboru Małego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój36 m²589 843 zł
2 pokoje41 m²512 223 zł
3 pokoje65 m²757 570 zł
4 pokoje75 m²796 975 zł
6 pokoi305 m²2 650 000 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Muchoboru Małego?

Średnia cena to 13 634 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 15 100 zł/m², a dla domów spada do 8 501 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Muchoboru Małego?

Największym zainteresowaniem cieszy się 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.