Odkryj 221 nieruchomości na sprzedaż na terenie Praczy Odrzańskich. Ceny wahają się od 475 200 zł do 1 295 000 zł, a średnia cena to 696 121 zł.
Ceny nieruchomości Praczy Odrzańskich według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Praczy Odrzańskich zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 629 370 zł (średnia bez wartości skrajnych: 614 255 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo.
Mediana ceny sprzedaży
629 370 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 803 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
93
2025
Od 2020 roku
+103,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,2%
Wrocław: 628 000 zł
Wobec mediany krajowej
+39,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Praczy Odrzańskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 629 370 zł, czyli 11 803 zł/m², w obserwowanym przedziale od 321 993 zł do 831 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 280 000 zł do 600 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 330 000 zł a 470 000 zł, a 9,6% przekroczyło 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 47 do 61 m², a 9,8% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Wrocław: 628 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 39,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 33 sprzedaże mieszkań, z medianą 650 000 zł i 12 378 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 650 000 zł (11 920 zł/m²) przy 73 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Praczy Odrzańskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
33 |
650 000 zł |
+3,3% |
12 378 zł/m² |
| 2025 |
93 |
629 370 zł |
— |
11 803 zł/m² |
| 2023 |
105 |
505 000 zł |
+27% |
9 382 zł/m² |
| 2022 |
420 |
397 724 zł |
+16% |
7 550 zł/m² |
| 2021 |
343 |
342 881 zł |
+11% |
6 830 zł/m² |
| 2020 |
168 |
308 842 zł |
+7,9% |
5 990 zł/m² |
| 2019 |
3 |
286 293 zł |
— |
4 894 zł/m² |
| 2015 |
1 |
211 000 zł |
— |
5 094 zł/m² |
| 2013 |
1 |
257 088 zł |
— |
5 150 zł/m² |
| 2011 |
1 |
103 000 zł |
— |
2 877 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pracze Odrzańskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
93 |
| Mediana ceny |
629 370 zł |
| Cena za m² |
11 803 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,8 m² |
| Typowy przedział |
321 993 – 831 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Praczy Odrzańskich
Rozkład obliczony na podstawie 1 168 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 280 000 zł |
10,9% |
| 280 000 – 330 000 zł |
17,6% |
| 330 000 – 470 000 zł |
43,7% |
| 470 000 – 600 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 600 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Praczy Odrzańskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 167 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 900 zł/m² |
9,4% |
| 5 900 – 6 500 zł/m² |
19% |
| 6 500 – 8 300 zł/m² |
42,9% |
| 8 300 – 11 000 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Praczy Odrzańskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,9% |
| 36 – 47 m² |
17,2% |
| 47 – 61 m² |
45,8% |
| 61 – 72 m² |
17,2% |
| Powyżej 72 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pracze Odrzańskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,3% |
420 000 zł |
9 004 zł/m² |
| 2 izby |
28,3% |
314 238 zł |
8 288 zł/m² |
| 3 izby |
52,9% |
397 448 zł |
7 698 zł/m² |
| 4 izby |
15,8% |
480 570 zł |
7 214 zł/m² |
| 5 izb |
0,8% |
605 976 zł |
7 802 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Praczy Odrzańskich
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stabłowice |
945 |
360 015 zł |
496 zł/m² |
| Pracze Odrzańskie |
44 |
419 000 zł |
260 zł/m² |
Ceny działek na terenie Praczy Odrzańskich: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
406 zł/m² |
1 451 400 zł |
2 337 m² |
| Grunty rolne |
18 |
224 zł/m² |
346 025 zł |
1 623 m² |
| Wszystkie działki |
26 |
310 zł/m² |
430 815 zł |
1 781 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Praczy Odrzańskich
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
127 |
103 |
0 |
8 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
48 |
39 |
0 |
3 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
1 865 |
1 205 |
0 |
210 |
450 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Praczy Odrzańskich średnia bez wartości skrajnych wynosi 614 255 zł, przy medianie 629 370 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 11 803 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Praczy Odrzańskich w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Praczy Odrzańskich?
Licz się ze średnią kwotą 696 121 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Praczy Odrzańskich, czyli około 11 391 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 221 nieruchomości: 212 mieszkań i 9 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Praczy Odrzańskich?
Znajdziesz tu oferty od 475 200 zł do 1 295 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Praczy Odrzańskich?
Zazwyczaj oferują około 61 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 123 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Praczy Odrzańskich:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 36 m² | 475 200 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 589 764 zł |
| 3 pokoje | 60 m² | 687 819 zł |
| 4 pokoje | 70 m² | 772 599 zł |
| 5 pokoi | 113 m² | 1 117 979 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 11 391 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 651 zł/m², a dla domów spada do 8 475 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Praczy Odrzańskich?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.