Znajdź 51 nieruchomości na sprzedaż na terenie Widawy, w cenach między 630 000 zł a 2 290 000 zł, przy średniej cenie 1 374 775 zł.
Ceny nieruchomości Widawy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Widawy zamknął 2023 rok medianą ceny sprzedaży 505 950 zł (średnia bez wartości skrajnych: 537 284 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 300% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
505 950 zł
2023
Mediana ceny za m²
6 904 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
36
2023
Ceny w ciągu roku
-6,3%
mediana
Od 2021 roku
+0,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,1%
Wrocław: 505 216 zł
Wobec mediany krajowej
+33,5%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla Widawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 505 950 zł, czyli 6 904 zł/m², w obserwowanym przedziale od 397 796 zł do 647 725 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 410 000 zł do 650 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,2% transakcji zawarto między 490 000 zł a 570 000 zł, a 10,1% przekroczyło 650 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 72,8 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Wrocław: 505 216 zł), a medianę krajową (379 000 zł) przewyższa o 33,5%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 1 262 500 zł (10 001 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Widawy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
1 150 000 zł |
-7,6% |
10 001 zł/m² |
| 2025 |
3 |
1 245 000 zł |
— |
10 184 zł/m² |
| 2023 |
36 |
505 950 zł |
-6,3% |
6 904 zł/m² |
| 2022 |
9 |
540 000 zł |
+7% |
8 180 zł/m² |
| 2021 |
66 |
504 600 zł |
-3,3% |
6 899 zł/m² |
| 2020 |
1 |
522 060 zł |
— |
6 025 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Widawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
36 |
| Mediana ceny |
505 950 zł |
| Cena za m² |
6 904 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
72,8 m² |
| Typowy przedział |
397 796 – 647 725 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Widawy
Rozkład obliczony na podstawie 119 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 410 000 zł |
10,9% |
| 410 000 – 490 000 zł |
19,3% |
| 490 000 – 570 000 zł |
41,2% |
| 570 000 – 650 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 650 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Widawy
Rozkład ceny za m² na podstawie 119 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 200 zł/m² |
9,2% |
| 6 200 – 6 700 zł/m² |
20,2% |
| 6 700 – 7 700 zł/m² |
41,2% |
| 7 700 – 8 400 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 8 400 zł/m² |
11,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Widawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
52,1% |
497 500 zł |
7 179 zł/m² |
| 3 izby |
18,5% |
499 400 zł |
7 426 zł/m² |
| 4 izby |
25,2% |
569 602 zł |
7 114 zł/m² |
| 5 izb |
3,4% |
1 262 500 zł |
10 182 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
690 000 zł |
7 927 zł/m² |
Ceny działek na terenie Widawy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
17 |
450 zł/m² |
560 000 zł |
932 m² |
| Grunty rolne |
41 |
272 zł/m² |
305 000 zł |
1 080 m² |
| Wszystkie działki |
58 |
334 zł/m² |
359 750 zł |
1 060 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Widawy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
36 |
3 |
0 |
20 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
11 |
4 |
0 |
1 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
267 |
119 |
0 |
83 |
65 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Widawy: 72,8 m², 3 izby, za 505 950 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Widawy: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Widawy?
Licz się ze średnią kwotą 1 374 775 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Widawy, czyli około 8 539 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 51 nieruchomości: 44 domy i 7 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Widawy?
Oferty zaczynają się od 630 000 zł i sięgają 2 290 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Widawy?
Średnio mają około 161 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 175 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 72 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Widawy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 77 m² | 910 179 zł |
| 4 pokoje | 124 m² | 1 274 211 zł |
| 5 pokoi | 139 m² | 1 390 167 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Widawy?
Wynosi ona około 8 539 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 613 zł/m², a dla domów spada do 8 274 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Widawy?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.