Zobacz 98 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Osobowice-Rędzin: ceny od 440 000 zł do 3 000 000 zł, średnio 781 610 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Osobowice-Rędzin według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Osobowice-Rędzin zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 690 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 699 554 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo.
Mediana ceny sprzedaży
690 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
12 502 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
33
2025
Od 2021 roku
-14,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+9,9%
Wrocław: 628 000 zł
Wobec mediany krajowej
+53,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Osobowice-Rędzin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 690 000 zł, czyli 12 502 zł/m², w obserwowanym przedziale od 358 000 zł do 1 040 159 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 290 000 zł do 860 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 440 000 zł a 750 000 zł, a 10,3% przekroczyło 860 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 43,1% sprzedanych lokali ma od 45 do 72 m², a 12,9% przekracza 130 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wrocław: 628 000 zł) o 9,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 53,3%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 599 000 zł i 12 308 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 614 000 zł (11 457 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Osobowice-Rędzin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
599 000 zł |
-13,2% |
12 308 zł/m² |
| 2025 |
33 |
690 000 zł |
— |
12 502 zł/m² |
| 2023 |
14 |
408 818 zł |
-12,9% |
9 255 zł/m² |
| 2022 |
28 |
469 520 zł |
-41,5% |
8 884 zł/m² |
| 2021 |
31 |
803 152 zł |
+34,4% |
6 428 zł/m² |
| 2020 |
4 |
597 500 zł |
+231,9% |
7 425 zł/m² |
| 2019 |
1 |
180 000 zł |
— |
4 375 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osobowice-Rędzin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
33 |
| Mediana ceny |
690 000 zł |
| Cena za m² |
12 502 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,8 m² |
| Typowy przedział |
358 000 – 1 040 159 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Osobowice-Rędzin
Rozkład obliczony na podstawie 116 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 290 000 zł |
9,5% |
| 290 000 – 440 000 zł |
19% |
| 440 000 – 750 000 zł |
43,1% |
| 750 000 – 860 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 860 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Osobowice-Rędzin
Rozkład ceny za m² na podstawie 116 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 200 zł/m² |
10,3% |
| 6 200 – 7 200 zł/m² |
18,1% |
| 7 200 – 12 000 zł/m² |
45,7% |
| 12 000 – 13 000 zł/m² |
12,1% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
13,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Osobowice-Rędzin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
12,1% |
| 39 – 45 m² |
16,4% |
| 45 – 72 m² |
43,1% |
| 72 – 130 m² |
15,5% |
| Powyżej 130 m² |
12,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osobowice-Rędzin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
18,4% |
434 680 zł |
10 703 zł/m² |
| 2 izby |
30,7% |
599 000 zł |
11 198 zł/m² |
| 3 izby |
23,7% |
503 289 zł |
9 015 zł/m² |
| 4 izby |
18,4% |
750 000 zł |
7 286 zł/m² |
| 5 izb |
8,8% |
833 563 zł |
6 185 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Osobowice-Rędzin
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Osobowice |
96 |
522 630 zł |
1 099 zł/m² |
| Rędzin |
4 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Osobowice-Rędzin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
1 057 zł/m² |
780 000 zł |
694 m² |
| Wszystkie działki |
8 |
1 015 zł/m² |
760 000 zł |
702 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Osobowice-Rędzin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
43 |
35 |
0 |
0 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
11 |
6 |
0 |
1 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
211 |
124 |
0 |
23 |
64 |
Trajektorię cen osiedla Osobowice-Rędzin widać w dłuższej perspektywie: 803 152 zł mediany w 2021 roku, 690 000 zł w 2025 roku, czyli -14,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Osobowice-Rędzin
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Osobowice-Rędzin?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Osobowice-Rędzin trzeba przeznaczyć średnio 781 610 zł, czyli około 14 510 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Osobowice-Rędzin?
W tej chwili do wyboru są 98 nieruchomości: 94 mieszkania i 4 domy.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Osobowice-Rędzin?
Ceny wahają się od około 440 000 zł do 3 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Osobowice-Rędzin?
Zazwyczaj oferują około 54 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 175 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Osobowice-Rędzin:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 40 m² | 608 861 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 650 218 zł |
| 3 pokoje | 58 m² | 859 594 zł |
| 4 pokoje | 70 m² | 1 063 491 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Osobowice-Rędzin?
Wynosi ona około 14 510 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 14 905 zł/m², a dla domów spada do 11 920 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Osobowice-Rędzin?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.