Mamy 101 nieruchomości na sprzedaż na terenie Turzyna, w cenach od 259 000 zł do 1 430 000 zł, przy średniej cenie 582 261 zł.
Ceny nieruchomości Turzyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Turzyna sprzedawano w 2025 roku za medianę 407 000 zł. Typowa nieruchomość: 50,7 m², 3 izby. Ceny straciły 4,2% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
407 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 862 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
136
2025
Ceny w ciągu roku
-4,2%
mediana
Od 2010 roku
+80,9%
mediana
Wobec mediany gminy
-12,1%
Szczecin: 463 014 zł
Wobec mediany krajowej
-9,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Turzyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 407 000 zł, czyli 7 862 zł/m², w obserwowanym przedziale od 242 500 zł do 673 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 480 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 190 000 zł a 340 000 zł, a 10% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,3% sprzedanych lokali ma od 41 do 73 m², a 10,1% przekracza 96 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,1% niższa od mediany gminy (Szczecin: 463 014 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 9,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 90 sprzedaży mieszkań, z medianą 435 000 zł i 8 059 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 419 000 zł (7 985 zł/m²) przy 148 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Turzyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
90 |
435 000 zł |
+6,9% |
8 059 zł/m² |
| 2025 |
136 |
407 000 zł |
-4,2% |
7 862 zł/m² |
| 2024 |
175 |
425 000 zł |
+6,2% |
7 439 zł/m² |
| 2023 |
155 |
400 000 zł |
+6,7% |
7 192 zł/m² |
| 2022 |
137 |
375 000 zł |
+11,9% |
6 986 zł/m² |
| 2021 |
189 |
335 000 zł |
+9,8% |
5 702 zł/m² |
| 2020 |
167 |
305 000 zł |
+15% |
5 156 zł/m² |
| 2019 |
304 |
265 113 zł |
+7,3% |
5 557 zł/m² |
| 2018 |
193 |
247 000 zł |
+22,6% |
3 944 zł/m² |
| 2017 |
150 |
201 500 zł |
+6,6% |
3 664 zł/m² |
| 2016 |
158 |
189 000 zł |
-1% |
3 306 zł/m² |
| 2015 |
154 |
191 000 zł |
+11,5% |
3 203 zł/m² |
| 2014 |
200 |
171 250 zł |
-6,2% |
4 323 zł/m² |
| 2013 |
108 |
182 500 zł |
-8,8% |
3 312 zł/m² |
| 2012 |
171 |
200 000 zł |
+5% |
3 968 zł/m² |
| 2011 |
212 |
190 527 zł |
-15,3% |
4 365 zł/m² |
| 2010 |
92 |
225 000 zł |
— |
3 845 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Turzyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
136 |
| Mediana ceny |
407 000 zł |
| Cena za m² |
7 862 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,7 m² |
| Typowy przedział |
242 500 – 673 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Turzyna
Rozkład obliczony na podstawie 2 791 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,2% |
| 140 000 – 190 000 zł |
17,6% |
| 190 000 – 340 000 zł |
43,9% |
| 340 000 – 480 000 zł |
19,3% |
| Powyżej 480 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Turzyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 789 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
9,5% |
| 2 700 – 3 800 zł/m² |
18,5% |
| 3 800 – 6 100 zł/m² |
43,9% |
| 6 100 – 8 300 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 8 300 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Turzyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10% |
| 32 – 41 m² |
18,2% |
| 41 – 73 m² |
44,3% |
| 73 – 96 m² |
17,4% |
| Powyżej 96 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Turzyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
10% |
181 084 zł |
6 625 zł/m² |
| 2 izby |
23,6% |
215 000 zł |
6 728 zł/m² |
| 3 izby |
33,7% |
249 000 zł |
5 078 zł/m² |
| 4 izby |
22,8% |
310 000 zł |
4 379 zł/m² |
| 5 izb |
7,8% |
400 000 zł |
4 364 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,2% |
445 000 zł |
3 727 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Turzyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pogodno 157 |
503 |
245 000 zł |
— |
| Pogodno 153 |
439 |
212 071 zł |
— |
| Pogodno 148 |
405 |
210 000 zł |
— |
| Pogodno 254 |
251 |
188 500 zł |
— |
| Śródmieście 23 |
227 |
230 000 zł |
— |
| Śródmieście 33 |
165 |
214 000 zł |
— |
| Pogodno 255 |
87 |
232 500 zł |
— |
| Śródmieście 24 |
84 |
228 000 zł |
— |
| Pogodno 154 |
29 |
221 000 zł |
— |
| Pogodno 155 |
8 |
242 500 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Turzyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
170 |
144 |
0 |
0 |
26 |
| 2026 (do 17.08) |
112 |
95 |
0 |
1 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
3 438 |
2 900 |
0 |
6 |
532 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Turzyna: 50,7 m², 3 izby, za 407 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Turzyna: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Turzyna?
Nieruchomości na terenie Turzyna kosztują średnio około 582 261 zł, czyli około 8 064 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Turzyna?
Obecnie dostępnych ofert: 101.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 259 000 zł i sięgają 1 430 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Turzyna?
Średnio mają około 72 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Turzyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 35 m² | 357 833 zł |
| 2 pokoje | 55 m² | 452 360 zł |
| 3 pokoje | 70 m² | 566 111 zł |
| 4 pokoje | 101 m² | 747 300 zł |
| 5 pokoi | 115 m² | 997 800 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 8 064 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Turzyna?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.