Porównaj 389 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Centrum — średnia cena to 746 867 zł, a ceny sięgają od 247 000 zł do 7 495 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Centrum według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Centrum sprzedawano w 2025 roku za medianę 403 206 zł. Typowa nieruchomość: 44,5 m², 3 izby. Ceny zyskały 3,4% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
403 206 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 209 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
237
2025
Ceny w ciągu roku
+3,4%
mediana
Od 2010 roku
+124%
mediana
Wobec mediany gminy
-12,9%
Szczecin: 463 014 zł
Wobec mediany krajowej
-10,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Centrum obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 403 206 zł, czyli 9 209 zł/m², w obserwowanym przedziale od 229 200 zł do 909 165 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 500 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 180 000 zł a 340 000 zł, a 10,2% przekroczyło 500 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 36 do 63 m², a 10,4% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,9% niższa od mediany gminy (Szczecin: 463 014 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 10,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 74 sprzedaże mieszkań, z medianą 402 500 zł i 8 440 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 405 000 zł (8 525 zł/m²) przy 156 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Centrum rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
74 |
402 500 zł |
-0,2% |
8 440 zł/m² |
| 2025 |
237 |
403 206 zł |
+3,4% |
9 209 zł/m² |
| 2024 |
222 |
390 000 zł |
+18,2% |
8 677 zł/m² |
| 2023 |
186 |
330 000 zł |
+0% |
7 964 zł/m² |
| 2022 |
215 |
330 000 zł |
+22,2% |
7 568 zł/m² |
| 2021 |
317 |
270 000 zł |
+5,9% |
6 975 zł/m² |
| 2020 |
213 |
255 000 zł |
+2% |
5 859 zł/m² |
| 2019 |
234 |
250 000 zł |
+17,9% |
4 832 zł/m² |
| 2018 |
227 |
212 000 zł |
+11,6% |
4 256 zł/m² |
| 2017 |
220 |
190 000 zł |
+9,2% |
3 883 zł/m² |
| 2016 |
175 |
174 000 zł |
+5,1% |
3 680 zł/m² |
| 2015 |
178 |
165 500 zł |
+10,3% |
3 550 zł/m² |
| 2014 |
189 |
150 000 zł |
-9,1% |
3 723 zł/m² |
| 2013 |
174 |
165 000 zł |
-13,2% |
3 530 zł/m² |
| 2012 |
179 |
190 000 zł |
-6,7% |
3 949 zł/m² |
| 2011 |
152 |
203 750 zł |
+13,2% |
4 106 zł/m² |
| 2010 |
102 |
180 000 zł |
— |
4 121 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Centrum: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
237 |
| Mediana ceny |
403 206 zł |
| Cena za m² |
9 209 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,5 m² |
| Typowy przedział |
229 200 – 909 165 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Centrum
Rozkład obliczony na podstawie 3 294 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
8,1% |
| 120 000 – 180 000 zł |
19,6% |
| 180 000 – 340 000 zł |
44,9% |
| 340 000 – 500 000 zł |
17,3% |
| Powyżej 500 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Centrum
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 293 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 800 zł/m² |
9,5% |
| 2 800 – 3 900 zł/m² |
19,2% |
| 3 900 – 6 900 zł/m² |
43,4% |
| 6 900 – 9 400 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 9 400 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Centrum
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
8,8% |
| 26 – 36 m² |
19,6% |
| 36 – 63 m² |
43,8% |
| 63 – 100 m² |
17,4% |
| Powyżej 100 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Centrum: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
13,6% |
199 194 zł |
7 673 zł/m² |
| 2 izby |
24% |
216 000 zł |
6 194 zł/m² |
| 3 izby |
38,4% |
230 000 zł |
5 249 zł/m² |
| 4 izby |
17,2% |
315 000 zł |
4 771 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
485 000 zł |
4 357 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,6% |
545 000 zł |
3 847 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Centrum
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Śródmieście 25 |
726 |
210 000 zł |
— |
| Śródmieście 32 |
633 |
183 250 zł |
— |
| Śródmieście 35 |
509 |
237 235 zł |
— |
| Śródmieście 33 |
284 |
249 500 zł |
— |
| Śródmieście 36 |
282 |
200 000 zł |
— |
| Śródmieście 41 |
166 |
230 000 zł |
— |
| Śródmieście 31 |
111 |
252 500 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Centrum
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
328 |
252 |
0 |
0 |
76 |
| 2026 (do 17.08) |
94 |
77 |
0 |
0 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
4 129 |
3 466 |
0 |
9 |
654 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Centrum: 44,5 m², 3 izby, za 403 206 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Centrum: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Centrum?
Licz się ze średnią kwotą 746 867 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Centrum, czyli około 9 053 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Centrum?
Aktualna oferta to około 389 nieruchomości: 364 mieszkania i 24 domy oraz 1 inna nieruchomość.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Centrum?
Znajdziesz tu oferty od 247 000 zł do 7 495 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Centrum?
Średnio mają około 83 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 323 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Centrum:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 35 m² | 487 771 zł |
| 2 pokoje | 48 m² | 497 305 zł |
| 3 pokoje | 80 m² | 792 060 zł |
| 4 pokoje | 112 m² | 983 415 zł |
| 5 pokoi | 175 m² | 1 440 389 zł |
| 6 pokoi | 183 m² | 1 599 913 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Centrum?
Średnio wychodzi około 9 053 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 954 zł/m², a dla domów spada do 6 231 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Centrum?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.