Kup nieruchomość na osiedlu Głębokie-Pilchowo: 539 nieruchomości w cenach od 550 000 zł do 4 290 000 zł, przy średniej cenie 1 687 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Głębokie-Pilchowo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Głębokie-Pilchowo sprzedawano w 2018 roku za medianę 460 000 zł. Typowa nieruchomość: 94,9 m², 4 izby.
Mediana ceny sprzedaży
460 000 zł
2018
Mediana ceny za m²
4 603 zł/m²
2018
Zarejestrowane sprzedaże
5
2018
Wobec mediany gminy
+84%
Szczecin: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej
+92,9%
Polska: 238 520 zł
Statystyki dla osiedla Głębokie-Pilchowo obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 460 000 zł, czyli 4 603 zł/m², w obserwowanym przedziale od 421 400 zł do 670 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 250 000 zł do 920 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 350 000 zł a 560 000 zł, a 11,8% przekroczyło 920 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 67 do 95 m², a 11,8% przekracza 120 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Szczecin: 250 000 zł) o 84%, a medianę krajową (238 520 zł) przewyższa o 92,9%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Głębokie-Pilchowo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
499 000 zł |
-26,1% |
12 030 zł/m² |
| 2025 |
3 |
675 000 zł |
— |
10 381 zł/m² |
| 2023 |
1 |
850 000 zł |
+40,5% |
8 806 zł/m² |
| 2022 |
2 |
605 000 zł |
+55,1% |
7 927 zł/m² |
| 2021 |
2 |
390 000 zł |
-14,3% |
2 768 zł/m² |
| 2020 |
3 |
455 000 zł |
+42,5% |
6 672 zł/m² |
| 2019 |
2 |
319 250 zł |
-30,6% |
5 359 zł/m² |
| 2018 |
5 |
460 000 zł |
-60,8% |
4 603 zł/m² |
| 2017 |
2 |
1 172 922 zł |
+388,7% |
6 071 zł/m² |
| 2016 |
3 |
240 000 zł |
+37,1% |
3 660 zł/m² |
| 2015 |
1 |
175 000 zł |
-37,5% |
2 032 zł/m² |
| 2014 |
3 |
280 000 zł |
+6,1% |
5 049 zł/m² |
| 2013 |
1 |
264 000 zł |
— |
3 249 zł/m² |
| 2011 |
3 |
500 000 zł |
-42,2% |
4 978 zł/m² |
| 2010 |
2 |
865 000 zł |
— |
8 057 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Głębokie-Pilchowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2018) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
460 000 zł |
| Cena za m² |
4 603 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
94,9 m² |
| Typowy przedział |
421 400 – 670 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Głębokie-Pilchowo
Rozkład obliczony na podstawie 34 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 250 000 zł |
11,8% |
| 250 000 – 350 000 zł |
14,7% |
| 350 000 – 560 000 zł |
44,1% |
| 560 000 – 920 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 920 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Głębokie-Pilchowo
Rozkład ceny za m² na podstawie 34 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
11,8% |
| 3 300 – 4 200 zł/m² |
17,6% |
| 4 200 – 7 100 zł/m² |
41,2% |
| 7 100 – 10 000 zł/m² |
14,7% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
14,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Głębokie-Pilchowo
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 58 m² |
11,8% |
| 58 – 67 m² |
17,6% |
| 67 – 95 m² |
44,1% |
| 95 – 120 m² |
14,7% |
| Powyżej 120 m² |
11,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Głębokie-Pilchowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
2,9% |
675 000 zł |
10 381 zł/m² |
| 3 izby |
14,7% |
240 000 zł |
4 256 zł/m² |
| 4 izby |
50% |
450 000 zł |
6 099 zł/m² |
| 5 izb |
20,6% |
455 000 zł |
5 671 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
11,8% |
1 690 422 zł |
17 110 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Głębokie-Pilchowo
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pogodno 6 |
49 |
515 000 zł |
— |
| Pogodno 5 |
25 |
477 500 zł |
— |
| Pogodno 3 |
19 |
279 250 zł |
— |
Między obrębami ewidencyjnymi na osiedlu Głębokie-Pilchowo różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Pogodno 6, z medianą 515 000 zł przy 16 sprzedażach mieszkań. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Głębokie-Pilchowo: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Głębokie-Pilchowo?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Głębokie-Pilchowo trzeba przeznaczyć średnio 1 687 000 zł, czyli około 10 495 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Głębokie-Pilchowo?
Aktualna oferta to około 539 nieruchomości: 12 domów i 4 mieszkania oraz 523 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Głębokie-Pilchowo?
Znajdziesz tu oferty od 550 000 zł do 4 290 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 161 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 184 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 92 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Głębokie-Pilchowo:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 120 m² | 1 373 857 zł |
| 5 pokoi | 178 m² | 1 796 714 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 10 495 zł/m². Dla mieszkań spada do 9 016 zł/m², a dla domów rośnie do 10 740 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Głębokie-Pilchowo?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.