Porównaj 31 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Pułaskiego — średnia cena to 682 446 zł, a ceny sięgają od 271 000 zł do 2 899 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Pułaskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Pułaskiego sprzedawano w 2025 roku za medianę 400 000 zł. Typowa nieruchomość: 41,4 m², 3 izby. Ceny straciły 11,1% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
400 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 265 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
34
2025
Ceny w ciągu roku
-11,1%
mediana
Od 2021 roku
+46,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-16,7%
Rzeszów: 480 100 zł
Wobec mediany krajowej
-11,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Pułaskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 400 000 zł, czyli 9 265 zł/m², w obserwowanym przedziale od 200 000 zł do 840 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 520 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 270 000 zł a 420 000 zł, a 10,5% przekroczyło 520 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 38 do 53 m², a 9,3% przekracza 67 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 16,7% niższa od mediany gminy (Rzeszów: 480 100 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 11,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 14 sprzedaży mieszkań, z medianą 463 500 zł i 10 145 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 400 000 zł (9 518 zł/m²) przy 34 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Pułaskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
14 |
463 500 zł |
+15,9% |
10 145 zł/m² |
| 2025 |
34 |
400 000 zł |
-11,1% |
9 265 zł/m² |
| 2024 |
23 |
450 000 zł |
+12,5% |
8 500 zł/m² |
| 2023 |
28 |
400 000 zł |
+33,3% |
6 971 zł/m² |
| 2022 |
31 |
300 000 zł |
+10,1% |
7 244 zł/m² |
| 2021 |
32 |
272 500 zł |
— |
6 297 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pułaskiego: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
34 |
| Mediana ceny |
400 000 zł |
| Cena za m² |
9 265 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41,4 m² |
| Typowy przedział |
200 000 – 840 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Pułaskiego
Rozkład obliczony na podstawie 162 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 190 000 zł |
10,5% |
| 190 000 – 270 000 zł |
16,7% |
| 270 000 – 420 000 zł |
43,8% |
| 420 000 – 520 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 520 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Pułaskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 161 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 500 zł/m² |
9,9% |
| 4 500 – 6 300 zł/m² |
18% |
| 6 300 – 9 200 zł/m² |
44,7% |
| 9 200 – 11 000 zł/m² |
20,5% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
6,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Pułaskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
13% |
| 29 – 38 m² |
14,3% |
| 38 – 53 m² |
44,1% |
| 53 – 67 m² |
19,3% |
| Powyżej 67 m² |
9,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pułaskiego: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,3% |
360 000 zł |
10 137 zł/m² |
| 2 izby |
28,3% |
254 660 zł |
8 030 zł/m² |
| 3 izby |
39,6% |
362 000 zł |
7 748 zł/m² |
| 4 izby |
26,4% |
400 000 zł |
7 491 zł/m² |
| 5 izb |
3,8% |
448 500 zł |
6 081 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
840 000 zł |
6 198 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Pułaskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
890 zł/m² |
50 000 zł |
28 m² |
| Wszystkie działki |
6 |
728 zł/m² |
86 500 zł |
72 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Pułaskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
43 |
35 |
0 |
0 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
15 |
0 |
2 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
209 |
170 |
0 |
9 |
30 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Pułaskiego: 41,4 m², 3 izby, za 400 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Pułaskiego: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Pułaskiego?
Nieruchomości na osiedlu Pułaskiego kosztują średnio około 682 446 zł, czyli około 9 993 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Pułaskiego?
W tej chwili do wyboru są 31 nieruchomości: 26 mieszkań i 5 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Pułaskiego?
Oferty zaczynają się od 271 000 zł i sięgają 2 899 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Pułaskiego?
Zazwyczaj oferują około 68 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 170 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Pułaskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 465 167 zł |
| 3 pokoje | 57 m² | 602 536 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 9 993 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 634 zł/m², a dla domów spada do 9 039 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Pułaskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.