Zobacz 62 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu 1000-Lecia: ceny od 339 000 zł do 1 850 000 zł, średnio 542 968 zł.
Mediana ceny sprzedaży
420 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 478 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
80
2025
Ceny w ciągu roku
+5,5%
mediana
Od 2021 roku
+40%
mediana
Wobec mediany gminy
-12,5%
Rzeszów: 480 100 zł
Wobec mediany krajowej
-6,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla 1000-Lecia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 420 000 zł, czyli 9 478 zł/m², w obserwowanym przedziale od 246 950 zł do 620 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 580 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 48,4% transakcji zawarto między 300 000 zł a 450 000 zł, a 10% przekroczyło 580 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,4% sprzedanych lokali ma od 37 do 51 m², a 10,3% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,5% niższa od mediany gminy (Rzeszów: 480 100 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 6,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 44 sprzedaże mieszkań, z medianą 400 005 zł i 9 383 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 410 000 zł (9 383 zł/m²) przy 81 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla 1000-Lecia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
44 |
400 005 zł |
-4,8% |
9 383 zł/m² |
| 2025 |
80 |
420 000 zł |
+5,5% |
9 478 zł/m² |
| 2024 |
63 |
398 000 zł |
+15,4% |
9 485 zł/m² |
| 2023 |
47 |
345 000 zł |
+5% |
8 641 zł/m² |
| 2022 |
64 |
328 500 zł |
+9,5% |
7 306 zł/m² |
| 2021 |
38 |
299 950 zł |
— |
6 958 zł/m² |
| 2019 |
1 |
205 062 zł |
-30,3% |
5 980 zł/m² |
| 2018 |
2 |
294 355 zł |
— |
4 976 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
1000-Lecia: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
80 |
| Mediana ceny |
420 000 zł |
| Cena za m² |
9 478 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,5 m² |
| Typowy przedział |
246 950 – 620 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu 1000-Lecia
Rozkład obliczony na podstawie 339 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
8% |
| 200 000 – 300 000 zł |
15,9% |
| 300 000 – 450 000 zł |
48,4% |
| 450 000 – 580 000 zł |
17,7% |
| Powyżej 580 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu 1000-Lecia
Rozkład ceny za m² na podstawie 339 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 300 zł/m² |
10,3% |
| 5 300 – 7 100 zł/m² |
16,8% |
| 7 100 – 10 000 zł/m² |
43,7% |
| 10 000 – 12 000 zł/m² |
20,4% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
8,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu 1000-Lecia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
9,4% |
| 29 – 37 m² |
15,9% |
| 37 – 51 m² |
45,4% |
| 51 – 64 m² |
18,9% |
| Powyżej 64 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
1000-Lecia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
320 000 zł |
8 295 zł/m² |
| 2 izby |
22,3% |
307 000 zł |
11 216 zł/m² |
| 3 izby |
50,1% |
358 000 zł |
8 555 zł/m² |
| 4 izby |
24,6% |
412 000 zł |
8 647 zł/m² |
| 5 izb |
1,8% |
589 000 zł |
7 019 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
333 500 zł |
6 040 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu 1000-Lecia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
201 zł/m² |
80 000 zł |
393 m² |
| Wszystkie działki |
7 |
201 zł/m² |
80 000 zł |
393 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu 1000-Lecia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
106 |
89 |
0 |
1 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
59 |
51 |
0 |
0 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
449 |
373 |
0 |
9 |
67 |
Między 2021 a 2025 rokiem mediana na osiedlu 1000-Lecia przeszła z 299 950 zł na 420 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 7,2% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu 1000-Lecia
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu 1000-Lecia?
Na zakup nieruchomości na osiedlu 1000-Lecia trzeba przeznaczyć średnio 542 968 zł, czyli około 9 829 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 62 nieruchomości: 57 mieszkań i 5 domów.
Jaki jest przedział cen na osiedlu 1000-Lecia?
Ceny wahają się od około 339 000 zł do 1 850 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu 1000-Lecia?
Średnia powierzchnia to około 55 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 177 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 45 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla 1000-Lecia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 39 m² | 454 632 zł |
| 3 pokoje | 54 m² | 546 941 zł |
| 4 pokoje | 84 m² | 650 250 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu 1000-Lecia?
Wynosi ona około 9 829 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 983 zł/m², a dla domów spada do 6 526 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu 1000-Lecia?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.