Odkryj 31 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Kmity. Ceny wahają się od 373 000 zł do 1 500 000 zł, a średnia cena to 656 483 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Kmity według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Kmity oscylowały w 2025 roku wokół 450 000 zł (mediana). To około 8 288 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 0,8% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
450 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 288 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
38
2025
Ceny w ciągu roku
+16,6%
mediana
Od 2021 roku
+56,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-6,3%
Rzeszów: 480 100 zł
Wobec mediany krajowej
tyle samo
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Kmity obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 450 000 zł, czyli 8 288 zł/m², w obserwowanym przedziale od 300 000 zł do 628 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 250 000 zł do 520 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 52,8% transakcji zawarto między 300 000 zł a 450 000 zł, a 11,8% przekroczyło 520 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 46,5% sprzedanych lokali ma od 44 do 51 m², a 3,9% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 6,3% niższa od mediany gminy (Rzeszów: 480 100 zł) i jest równa medianie krajowej (450 010 zł).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 415 050 zł i 7 636 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 399 550 zł (7 756 zł/m²) przy 24 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kmity rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
415 050 zł |
-7,8% |
7 636 zł/m² |
| 2025 |
38 |
450 000 zł |
+16,6% |
8 288 zł/m² |
| 2024 |
26 |
386 000 zł |
+10,3% |
8 173 zł/m² |
| 2023 |
21 |
350 000 zł |
+13,3% |
7 014 zł/m² |
| 2022 |
24 |
309 000 zł |
+7,5% |
6 170 zł/m² |
| 2021 |
10 |
287 500 zł |
— |
6 083 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kmity: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
38 |
| Mediana ceny |
450 000 zł |
| Cena za m² |
8 288 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,9 m² |
| Typowy przedział |
300 000 – 628 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kmity
Rozkład obliczony na podstawie 127 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 250 000 zł |
8,7% |
| 250 000 – 300 000 zł |
10,2% |
| 300 000 – 450 000 zł |
52,8% |
| 450 000 – 520 000 zł |
16,5% |
| Powyżej 520 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kmity
Rozkład ceny za m² na podstawie 127 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 000 zł/m² |
9,4% |
| 5 000 – 6 400 zł/m² |
18,9% |
| 6 400 – 8 500 zł/m² |
42,5% |
| 8 500 – 10 000 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
11,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kmity
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
7,1% |
| 39 – 44 m² |
21,3% |
| 44 – 51 m² |
46,5% |
| 51 – 74 m² |
21,3% |
| Powyżej 74 m² |
3,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kmity: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
250 000 zł |
10 000 zł/m² |
| 2 izby |
5% |
272 500 zł |
8 184 zł/m² |
| 3 izby |
25,6% |
344 000 zł |
8 180 zł/m² |
| 4 izby |
51,2% |
388 500 zł |
7 399 zł/m² |
| 5 izb |
16,5% |
500 000 zł |
6 510 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Kmity: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
131 zł/m² |
10 000 zł |
107 m² |
| Wszystkie działki |
6 |
154 zł/m² |
10 000 zł |
86 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Kmity
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
61 |
41 |
0 |
4 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
22 |
11 |
0 |
1 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
220 |
135 |
0 |
11 |
74 |
Trajektorię cen osiedla Kmity widać w dłuższej perspektywie: 287 500 zł mediany w 2021 roku, 450 000 zł w 2025 roku, czyli +56,5%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 46,2% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Kmity: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kmity?
Nieruchomości na osiedlu Kmity kosztują średnio około 656 483 zł, czyli około 7 885 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Kmity?
W tej chwili do wyboru są 31 nieruchomości: 24 mieszkania i 7 domów.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Kmity?
Znajdziesz tu oferty od 373 000 zł do 1 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Kmity?
Zazwyczaj oferują około 83 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 202 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Kmity:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 34 m² | 402 600 zł |
| 3 pokoje | 51 m² | 515 633 zł |
| 4 pokoje | 66 m² | 634 800 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 7 885 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 357 zł/m², a dla domów spada do 5 851 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Kmity?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.