Odkryj 57 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Grota-Roweckiego. Ceny wahają się od 301 000 zł do 790 000 zł, a średnia cena to 511 561 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Grota-Roweckiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Grota-Roweckiego wyniosła 430 000 zł w 2025 roku, na podstawie 175 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 7,5%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 10 450 zł.
Mediana ceny sprzedaży
430 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 450 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
175
2025
Ceny w ciągu roku
+7,5%
mediana
Od 2021 roku
+24,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-10,4%
Rzeszów: 480 100 zł
Wobec mediany krajowej
-4,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Grota-Roweckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 430 000 zł, czyli 10 450 zł/m², w obserwowanym przedziale od 275 351 zł do 720 289 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 580 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 300 000 zł a 460 000 zł, a 10,3% przekroczyło 580 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,7% sprzedanych lokali ma od 37 do 53 m², a 10,8% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,4% niższa od mediany gminy (Rzeszów: 480 100 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 4,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 57 sprzedaży mieszkań, z medianą 450 000 zł i 9 540 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 418 000 zł (9 334 zł/m²) przy 108 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Grota-Roweckiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
57 |
450 000 zł |
+4,7% |
9 540 zł/m² |
| 2025 |
175 |
430 000 zł |
+7,5% |
10 450 zł/m² |
| 2024 |
101 |
400 000 zł |
+24,5% |
8 453 zł/m² |
| 2023 |
76 |
321 250 zł |
-2,7% |
7 895 zł/m² |
| 2022 |
110 |
330 000 zł |
-4,2% |
7 578 zł/m² |
| 2021 |
104 |
344 425 zł |
-33% |
7 315 zł/m² |
| 2020 |
1 |
513 850 zł |
— |
7 703 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Grota-Roweckiego: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
175 |
| Mediana ceny |
430 000 zł |
| Cena za m² |
10 450 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,5 m² |
| Typowy przedział |
275 351 – 720 289 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Grota-Roweckiego
Rozkład obliczony na podstawie 624 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
7,4% |
| 200 000 – 300 000 zł |
17,3% |
| 300 000 – 460 000 zł |
45% |
| 460 000 – 580 000 zł |
20% |
| Powyżej 580 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Grota-Roweckiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 622 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 400 zł/m² |
10% |
| 5 400 – 7 300 zł/m² |
18% |
| 7 300 – 10 000 zł/m² |
43,7% |
| 10 000 – 12 000 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Grota-Roweckiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,3% |
| 30 – 37 m² |
15,8% |
| 37 – 53 m² |
45,7% |
| 53 – 66 m² |
17,5% |
| Powyżej 66 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Grota-Roweckiego: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,7% |
365 346 zł |
10 727 zł/m² |
| 2 izby |
29,9% |
311 000 zł |
10 349 zł/m² |
| 3 izby |
43,6% |
400 000 zł |
9 051 zł/m² |
| 4 izby |
17,9% |
490 000 zł |
8 004 zł/m² |
| 5 izb |
1,6% |
654 675 zł |
7 749 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
350 000 zł |
4 791 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Grota-Roweckiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
9 |
550 zł/m² |
55 000 zł |
525 m² |
| Wszystkie działki |
9 |
550 zł/m² |
55 000 zł |
525 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Grota-Roweckiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
255 |
224 |
0 |
0 |
31 |
| 2026 (do 17.08) |
77 |
67 |
0 |
0 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
832 |
708 |
0 |
14 |
110 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Grota-Roweckiego: 44,5 m², 3 izby, za 430 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Grota-Roweckiego — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Grota-Roweckiego?
Licz się ze średnią kwotą 511 561 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Grota-Roweckiego, czyli około 11 250 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Grota-Roweckiego?
W tej chwili do wyboru są 57 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Grota-Roweckiego?
Oferty zaczynają się od 301 000 zł i sięgają 790 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Grota-Roweckiego?
Zazwyczaj oferują około 45 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Grota-Roweckiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 27 m² | 381 667 zł |
| 2 pokoje | 46 m² | 518 175 zł |
| 3 pokoje | 53 m² | 573 778 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Grota-Roweckiego?
Wynosi ona około 11 250 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Grota-Roweckiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.