Domy i mieszkania na sprzedaż Mieszka I

Znajdź 76 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Mieszka I, w cenach między 289 000 zł a 2 199 000 zł, przy średniej cenie 755 220 zł.

Średnia cena 755 220 zł cena sprzedaży
Przedział cen 289 000–2 199 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 73 m² na nieruchomość
Cena za m² 10 368 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

76 łącznie
91% mieszkania
  • Mieszkania 90,8%
    69 nieruchomości
  • Domy 9,2%
    7 nieruchomości

Ile pokoi

76 łącznie
33% 2 pokoje
  • 1 pokój 6,6%
    5 nieruchomości
  • 2 pokoje 32,9%
    25 nieruchomości
  • 3 pokoje 27,6%
    21 nieruchomości
  • 4 pokoje 17,1%
    13 nieruchomości
  • 5+ pokoi 15,8%
    12 nieruchomości

Przedziały cenowe

76 łącznie
  • 285 000–500 000 zł 22,4%
    17 nieruchomości
  • 525 000–605 000 zł 19,7%
    15 nieruchomości
  • 615 000–650 000 zł 19,7%
    15 nieruchomości
  • 660 000–870 000 zł 18,4%
    14 nieruchomości
  • 895 000–2 200 000 zł 19,7%
    15 nieruchomości

Przedziały powierzchni

76 łącznie
  • 10–50 m² 30,3%
    23 nieruchomości
  • 50–60 m² 15,8%
    12 nieruchomości
  • 60–70 m² 21,1%
    16 nieruchomości
  • 70–90 m² 15,8%
    12 nieruchomości
  • 100–230 m² 17,1%
    13 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 60 m² 197 m²
Cena za metr kwadratowy 11 600 zł/m² 6 650 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na osiedlu Mieszka I liczy 76 nieruchomości, w tym 69 mieszkań i 7 domów: 91% oferty stanowią mieszkania. Mieszkania mają około 60 m² przy średniej cenie 11 600 zł/m², podczas gdy domy oferują więcej przestrzeni (około 197 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 6 650 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 4-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Mieszka I? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 475 500 zł — to mediana wyliczona z 64 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2021 roku zmiana wynosi +20,1%.

Mediana ceny sprzedaży 475 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 9 079 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 64 2025
Ceny w ciągu roku -10,4% mediana
Od 2021 roku +20,1% mediana
Wobec mediany gminy -1% Rzeszów: 480 100 zł
Wobec mediany krajowej +5,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Mieszka I obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 475 500 zł, czyli 9 079 zł/m², w obserwowanym przedziale od 303 600 zł do 778 150 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 690 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 380 000 zł a 530 000 zł, a 10,3% przekroczyło 690 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 39 do 62 m², a 11% przekracza 71 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1% niższa od mediany gminy (Rzeszów: 480 100 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 5,7%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 33 sprzedaże mieszkań, z medianą 465 000 zł i 10 186 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 470 000 zł (9 896 zł/m²) przy 59 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Mieszka I rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 33 465 000 zł -2,2% 10 186 zł/m²
2025 64 475 500 zł -10,4% 9 079 zł/m²
2024 47 530 500 zł +17,9% 10 081 zł/m²
2023 51 450 000 zł +13,9% 8 333 zł/m²
2022 58 394 991 zł -0,3% 7 565 zł/m²
2021 39 396 000 zł — 8 359 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Mieszka I: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 64
Mediana ceny 475 500 zł
Cena za m² 9 079 zł/m²
Mediana powierzchni 51,8 m²
Typowy przedział 303 600 –
778 150 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Mieszka I

Rozkład obliczony na podstawie 292 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 300 000 zł 8,6%
300 000 – 380 000 zł 18,5%
380 000 – 530 000 zł 44,9%
530 000 – 690 000 zł 17,8%
Powyżej 690 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Mieszka I

Rozkład ceny za m² na podstawie 292 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 000 zł/m² 9,9%
6 000 – 7 300 zł/m² 18,5%
7 300 – 11 000 zł/m² 45,2%
11 000 – 14 000 zł/m² 18,8%
Powyżej 14 000 zł/m² 7,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Mieszka I

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 9,2%
33 – 39 m² 18,8%
39 – 62 m² 43,2%
62 – 71 m² 17,8%
Powyżej 71 m² 11%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Mieszka I: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 15,9% 478 500 zł 11 862 zł/m²
2 izby 20,7% 447 000 zł 11 016 zł/m²
3 izby 25,5% 411 000 zł 9 099 zł/m²
4 izby 30,7% 450 000 zł 7 513 zł/m²
5 izb 6,9% 520 000 zł 7 723 zł/m²
6 izb i więcej 0,3% 445 000 zł 5 329 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Mieszka I

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Rzeszów - Nowe Miasto 380 450 000 zł 337 zł/m²
Rzeszów - Wilkowyja Południe 42 481 000 zł 657 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Mieszka I: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 33 371 zł/m² 100 000 zł 372 m²
Wszystkie działki 37 337 zł/m² 114 710 zł 409 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Mieszka I

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 133 85 0 5 43
2026 (do 17.08) 97 47 0 4 46
Razem 2010–2026 667 370 0 52 245

Między obrębami ewidencyjnymi na osiedlu Mieszka I różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Rzeszów - Wilkowyja Południe, z medianą 481 000 zł przy 27 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Rzeszów - Nowe Miasto (380). Rynek pierwotny odpowiada za 5,2% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Mieszka I?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Mieszka I trzeba przeznaczyć średnio 755 220 zł, czyli około 10 368 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Mieszka I?

W tej chwili do wyboru są 76 nieruchomości: 69 mieszkań i 7 domów.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Mieszka I?

Ceny wahają się od około 289 000 zł do 2 199 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Mieszka I?

Średnio mają około 73 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 197 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Mieszka I:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój26 m²550 380 zł
2 pokoje49 m²588 232 zł
3 pokoje62 m²733 429 zł
4 pokoje83 m²808 769 zł
5 pokoi102 m²737 000 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Mieszka I?

Wynosi ona około 10 368 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 600 zł/m², a dla domów spada do 6 650 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Mieszka I?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.