Znajdź 1 718 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Paderewskiego, w cenach między 439 000 zł a 1 300 000 zł, przy średniej cenie 713 722 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Paderewskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Paderewskiego? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 432 500 zł — to mediana wyliczona z 10 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2021 roku zmiana wynosi +45,4%.
Mediana ceny sprzedaży
432 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 748 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
-8,9%
mediana
Od 2021 roku
+45,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-9,9%
Rzeszów: 480 100 zł
Wobec mediany krajowej
-3,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Paderewskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 432 500 zł, czyli 7 748 zł/m², w obserwowanym przedziale od 269 970 zł do 618 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 600 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 48,3% transakcji zawarto między 300 000 zł a 460 000 zł, a 13,3% przekroczyło 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 55% sprzedanych lokali ma od 39 do 64 m², a 13,3% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 9,9% niższa od mediany gminy (Rzeszów: 480 100 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 3,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 410 000 zł i 8 990 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 412 500 zł (8 665 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Paderewskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
410 000 zł |
-5,2% |
8 990 zł/m² |
| 2025 |
10 |
432 500 zł |
-8,9% |
7 748 zł/m² |
| 2024 |
10 |
475 000 zł |
+46,2% |
7 929 zł/m² |
| 2023 |
10 |
325 000 zł |
-22,6% |
6 421 zł/m² |
| 2022 |
13 |
420 000 zł |
+41,2% |
6 996 zł/m² |
| 2021 |
6 |
297 500 zł |
— |
5 909 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Paderewskiego: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
432 500 zł |
| Cena za m² |
7 748 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,7 m² |
| Typowy przedział |
269 970 – 618 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Paderewskiego
Rozkład obliczony na podstawie 60 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
10% |
| 220 000 – 300 000 zł |
13,3% |
| 300 000 – 460 000 zł |
48,3% |
| 460 000 – 600 000 zł |
15% |
| Powyżej 600 000 zł |
13,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Paderewskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 60 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 200 zł/m² |
11,7% |
| 5 200 – 6 400 zł/m² |
16,7% |
| 6 400 – 8 700 zł/m² |
43,3% |
| 8 700 – 11 000 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Paderewskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10% |
| 29 – 39 m² |
15% |
| 39 – 64 m² |
55% |
| 64 – 75 m² |
6,7% |
| Powyżej 75 m² |
13,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Paderewskiego: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
150 000 zł |
5 172 zł/m² |
| 2 izby |
21,7% |
250 000 zł |
8 510 zł/m² |
| 3 izby |
28,3% |
370 000 zł |
7 949 zł/m² |
| 4 izby |
30% |
445 000 zł |
7 241 zł/m² |
| 5 izb |
18,3% |
600 000 zł |
7 418 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Paderewskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
9 |
454 zł/m² |
10 000 zł |
126 m² |
| Wszystkie działki |
11 |
657 zł/m² |
10 000 zł |
126 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Paderewskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
41 |
14 |
0 |
6 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
23 |
14 |
0 |
3 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
178 |
70 |
0 |
16 |
92 |
Trajektorię cen osiedla Paderewskiego widać w dłuższej perspektywie: 297 500 zł mediany w 2021 roku, 432 500 zł w 2025 roku, czyli +45,4%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 0% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Paderewskiego: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Paderewskiego?
Licz się ze średnią kwotą 713 722 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Paderewskiego, czyli około 10 076 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Paderewskiego?
Obecnie dostępnych ofert: 1 718: 17 mieszkań i 1 dom oraz 1 700 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 439 000 zł do 1 300 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Paderewskiego?
Średnio mają około 71 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 250 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Paderewskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 58 m² | 676 500 zł |
| 4 pokoje | 75 m² | 740 250 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Paderewskiego?
Średnia cena to 10 076 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 265 zł/m², a dla domów spada do 5 200 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Paderewskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.