Odkryj 80 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Generała Władysława Andersa. Ceny wahają się od 349 000 zł do 1 199 000 zł, a średnia cena to 509 924 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Generała Władysława Andersa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Generała Władysława Andersa sprzedawano w 2025 roku za medianę 379 500 zł. Typowa nieruchomość: 43,7 m², 3 izby. Ceny zyskały 8,4% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
379 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 652 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
84
2025
Ceny w ciągu roku
+8,4%
mediana
Od 2021 roku
+35,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-21%
Rzeszów: 480 100 zł
Wobec mediany krajowej
-15,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Generała Władysława Andersa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 379 500 zł, czyli 8 652 zł/m², w obserwowanym przedziale od 224 150 zł do 518 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 440 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,6% transakcji zawarto między 280 000 zł a 380 000 zł, a 10,6% przekroczyło 440 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,1% sprzedanych lokali ma od 39 do 49 m², a 9,3% przekracza 61 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 21% niższa od mediany gminy (Rzeszów: 480 100 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 15,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 47 sprzedaży mieszkań, z medianą 355 000 zł i 9 050 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 363 500 zł (9 032 zł/m²) przy 72 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Generała Władysława Andersa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
47 |
355 000 zł |
-6,5% |
9 050 zł/m² |
| 2025 |
84 |
379 500 zł |
+8,4% |
8 652 zł/m² |
| 2024 |
102 |
350 000 zł |
+9,7% |
8 010 zł/m² |
| 2023 |
101 |
319 000 zł |
+12,1% |
7 123 zł/m² |
| 2022 |
86 |
284 500 zł |
+1,6% |
6 349 zł/m² |
| 2021 |
51 |
280 000 zł |
— |
5 796 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Generała Władysława Andersa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
84 |
| Mediana ceny |
379 500 zł |
| Cena za m² |
8 652 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,7 m² |
| Typowy przedział |
224 150 – 518 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Generała Władysława Andersa
Rozkład obliczony na podstawie 471 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
10% |
| 220 000 – 280 000 zł |
14,9% |
| 280 000 – 380 000 zł |
45,6% |
| 380 000 – 440 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 440 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Generała Władysława Andersa
Rozkład ceny za m² na podstawie 471 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 300 zł/m² |
11,5% |
| 5 300 – 6 400 zł/m² |
15,9% |
| 6 400 – 8 600 zł/m² |
43,9% |
| 8 600 – 11 000 zł/m² |
21,4% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
7,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Generała Władysława Andersa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,2% |
| 31 – 39 m² |
15,7% |
| 39 – 49 m² |
47,1% |
| 49 – 61 m² |
17,6% |
| Powyżej 61 m² |
9,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Generała Władysława Andersa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,2% |
250 000 zł |
10 000 zł/m² |
| 2 izby |
11,2% |
270 000 zł |
9 479 zł/m² |
| 3 izby |
53,9% |
319 500 zł |
7 768 zł/m² |
| 4 izby |
26,8% |
371 500 zł |
7 069 zł/m² |
| 5 izb |
7,7% |
372 000 zł |
6 057 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
300 000 zł |
6 865 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Generała Władysława Andersa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
303 zł/m² |
104 500 zł |
906 m² |
| Wszystkie działki |
7 |
320 zł/m² |
180 000 zł |
1 183 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Generała Władysława Andersa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
116 |
94 |
0 |
3 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
67 |
53 |
0 |
2 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
653 |
579 |
0 |
8 |
66 |
Trajektorię cen osiedla Generała Władysława Andersa widać w dłuższej perspektywie: 280 000 zł mediany w 2021 roku, 379 500 zł w 2025 roku, czyli +35,5%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 17,6% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Generała Władysława Andersa w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Generała Władysława Andersa?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Generała Władysława Andersa trzeba przeznaczyć średnio 509 924 zł, czyli około 9 551 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Generała Władysława Andersa?
Aktualna oferta to około 80 nieruchomości: 79 mieszkań i 1 dom.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Generała Władysława Andersa?
Oferty zaczynają się od 349 000 zł i sięgają 1 199 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Generała Władysława Andersa?
Zazwyczaj oferują około 53 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 265 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Generała Władysława Andersa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 41 m² | 434 161 zł |
| 3 pokoje | 52 m² | 520 909 zł |
| 4 pokoje | 62 m² | 502 250 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Generała Władysława Andersa?
Średnia cena to 9 551 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 884 zł/m², a dla domów spada do 4 525 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Generała Władysława Andersa?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.