Odkryj 32 nieruchomości na sprzedaż na terenie Rzepina. Ceny wahają się od 419 000 zł do 1 400 000 zł, a średnia cena to 979 500 zł.
Ceny nieruchomości Rzepina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Rzepina zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 250 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 280 686 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 47,1% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
250 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 044 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
25
2025
Ceny w ciągu roku
-16,7%
mediana
Od 2010 roku
+212,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+6,6%
Rzepin: 234 500 zł
Wobec mediany krajowej
-44,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rzepina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 5 044 zł/m², w obserwowanym przedziale od 120 480 zł do 566 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 300 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,4% transakcji zawarto między 90 000 zł a 180 000 zł, a 10,8% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 41 do 61 m², a 9,6% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Rzepin: 234 500 zł) o 6,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 22 sprzedaże mieszkań, z medianą 332 500 zł i 6 369 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 305 000 zł (6 180 zł/m²) przy 33 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rzepina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
22 |
332 500 zł |
+33% |
6 369 zł/m² |
| 2025 |
25 |
250 000 zł |
-16,7% |
5 044 zł/m² |
| 2024 |
17 |
300 000 zł |
+20% |
6 138 zł/m² |
| 2023 |
9 |
250 000 zł |
+13,6% |
4 913 zł/m² |
| 2022 |
29 |
220 000 zł |
+22,2% |
4 479 zł/m² |
| 2021 |
42 |
180 000 zł |
+20% |
3 739 zł/m² |
| 2020 |
25 |
150 000 zł |
+7,1% |
3 582 zł/m² |
| 2019 |
36 |
140 000 zł |
-3,4% |
2 939 zł/m² |
| 2018 |
30 |
145 000 zł |
+3,6% |
2 903 zł/m² |
| 2017 |
37 |
140 000 zł |
+33,3% |
2 412 zł/m² |
| 2016 |
28 |
105 000 zł |
-22,2% |
2 072 zł/m² |
| 2015 |
27 |
135 000 zł |
+15% |
2 295 zł/m² |
| 2014 |
38 |
117 440 zł |
+11,8% |
2 356 zł/m² |
| 2013 |
25 |
105 000 zł |
+16,7% |
1 900 zł/m² |
| 2012 |
33 |
90 000 zł |
+0% |
1 973 zł/m² |
| 2011 |
33 |
90 000 zł |
+12,5% |
1 724 zł/m² |
| 2010 |
34 |
80 000 zł |
— |
1 801 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rzepin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
25 |
| Mediana ceny |
250 000 zł |
| Cena za m² |
5 044 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,1 m² |
| Typowy przedział |
120 480 – 566 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rzepina
Rozkład obliczony na podstawie 490 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
8,4% |
| 50 000 – 90 000 zł |
18,8% |
| 90 000 – 180 000 zł |
41,4% |
| 180 000 – 300 000 zł |
20,6% |
| Powyżej 300 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rzepina
Rozkład ceny za m² na podstawie 490 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
9,6% |
| 1 200 – 2 000 zł/m² |
19,8% |
| 2 000 – 3 500 zł/m² |
41,8% |
| 3 500 – 5 600 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 5 600 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rzepina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
8% |
| 29 – 41 m² |
20,8% |
| 41 – 61 m² |
43,9% |
| 61 – 73 m² |
17,8% |
| Powyżej 73 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rzepin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
17,1% |
65 000 zł |
2 494 zł/m² |
| 3 izby |
46,3% |
120 000 zł |
4 792 zł/m² |
| 4 izby |
32,1% |
170 144 zł |
3 086 zł/m² |
| 5 izb |
3,8% |
200 000 zł |
2 922 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
305 000 zł |
3 619 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rzepina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
135 |
66 zł/m² |
70 000 zł |
834 m² |
| Grunty rolne |
105 |
32 zł/m² |
56 862 zł |
1 466 m² |
| Wszystkie działki |
245 |
55 zł/m² |
60 000 zł |
1 035 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rzepina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
104 |
31 |
0 |
34 |
39 |
| 2026 (do 17.08) |
44 |
26 |
0 |
8 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
1 575 |
614 |
0 |
518 |
443 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Rzepina: 51,1 m², 3 izby, za 250 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Rzepina w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Rzepina?
Licz się ze średnią kwotą 979 500 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Rzepina, czyli około 3 717 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Rzepina?
Aktualna oferta to około 32 nieruchomości: 3 domy i 1 mieszkanie oraz 28 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Rzepina?
Ceny wahają się od około 419 000 zł do 1 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 264 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 331 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 717 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 758 zł/m², a dla domów spada do 3 527 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Rzepina?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 19-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.