Mamy 19 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Rzepin, w cenach od 419 000 zł do 1 400 000 zł, przy średniej cenie 719 750 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Rzepin według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 9 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 150 000 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Rzepin najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 104,1%.
Mediana ceny sprzedaży
150 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 493 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
-31,8%
mediana
Od 2010 roku
+104,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-36%
Rzepin: 234 500 zł
Wobec mediany krajowej
-66,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Rzepin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 150 000 zł, czyli 3 493 zł/m², w obserwowanym przedziale od 62 000 zł do 436 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 31 000 zł do 210 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 62 000 zł a 150 000 zł, a 10,9% przekroczyło 210 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 43,1% sprzedanych lokali ma od 50 do 69 m², a 9,5% przekracza 78 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 36% niższa od mediany gminy (Rzepin: 234 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 66,7% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 170 000 zł (3 589 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Rzepin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
195 000 zł |
+30% |
5 561 zł/m² |
| 2025 |
9 |
150 000 zł |
-31,8% |
3 493 zł/m² |
| 2024 |
9 |
220 000 zł |
+46,7% |
4 713 zł/m² |
| 2023 |
5 |
150 000 zł |
+114,3% |
2 216 zł/m² |
| 2022 |
7 |
70 000 zł |
-33,3% |
2 190 zł/m² |
| 2021 |
6 |
105 000 zł |
-37,6% |
2 290 zł/m² |
| 2020 |
8 |
168 250 zł |
+46,2% |
2 567 zł/m² |
| 2019 |
6 |
115 050 zł |
+91,8% |
1 576 zł/m² |
| 2018 |
5 |
60 000 zł |
-43,9% |
1 141 zł/m² |
| 2017 |
9 |
106 900 zł |
-12% |
1 800 zł/m² |
| 2016 |
15 |
121 500 zł |
+96,8% |
1 806 zł/m² |
| 2015 |
7 |
61 735 zł |
+50,6% |
1 512 zł/m² |
| 2014 |
12 |
41 001 zł |
-48,7% |
1 036 zł/m² |
| 2013 |
7 |
80 000 zł |
-38,5% |
1 046 zł/m² |
| 2012 |
3 |
130 000 zł |
+63,1% |
2 230 zł/m² |
| 2011 |
13 |
79 690 zł |
+8,4% |
1 294 zł/m² |
| 2010 |
12 |
73 500 zł |
— |
1 621 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rzepin (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
150 000 zł |
| Cena za m² |
3 493 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,4 m² |
| Typowy przedział |
62 000 – 436 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rzepin
Rozkład obliczony na podstawie 137 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 000 zł |
10,2% |
| 31 000 – 62 000 zł |
19% |
| 62 000 – 150 000 zł |
45,3% |
| 150 000 – 210 000 zł |
14,6% |
| Powyżej 210 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Rzepin
Rozkład ceny za m² na podstawie 137 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 700 zł/m² |
10,2% |
| 700 – 1 200 zł/m² |
19% |
| 1 200 – 2 400 zł/m² |
42,3% |
| 2 400 – 4 000 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 4 000 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rzepin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
5,8% |
| 29 – 50 m² |
21,9% |
| 50 – 69 m² |
43,1% |
| 69 – 78 m² |
19,7% |
| Powyżej 78 m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rzepin (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,3% |
40 000 zł |
2 723 zł/m² |
| 2 izby |
13% |
50 000 zł |
2 098 zł/m² |
| 3 izby |
22,1% |
100 000 zł |
1 953 zł/m² |
| 4 izby |
32,8% |
130 000 zł |
2 182 zł/m² |
| 5 izb |
18,3% |
96 500 zł |
2 005 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
11,5% |
135 000 zł |
2 208 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Rzepin
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kowalów |
184 |
130 000 zł |
6,9 zł/m² |
| Lubiechnia Wielka |
131 |
89 250 zł |
4,6 zł/m² |
| Gajec |
76 |
85 000 zł |
11 zł/m² |
| Sułów |
46 |
133 750 zł |
9,4 zł/m² |
| Drzeńsko |
41 |
70 000 zł |
3,6 zł/m² |
| Starków |
38 |
— |
3,0 zł/m² |
| Radów |
30 |
143 500 zł |
1,2 zł/m² |
| Lubiechnia Mała |
28 |
— |
35 zł/m² |
| Serbów |
25 |
60 000 zł |
9,3 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Rzepin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
31 |
18 zł/m² |
20 000 zł |
983 m² |
| Grunty rolne |
298 |
5,7 zł/m² |
42 450 zł |
3 083 m² |
| Wszystkie działki |
332 |
6,5 zł/m² |
41 650 zł |
3 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rzepin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
75 |
9 |
0 |
57 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
24 |
4 |
0 |
19 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
878 |
143 |
0 |
550 |
185 |
Trajektorię cen obszaru wiejskiego gminy Rzepin widać w dłuższej perspektywie: 73 500 zł mediany w 2010 roku, 150 000 zł w 2025 roku, czyli +104,1%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 0% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Rzepin
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Rzepin?
Licz się ze średnią kwotą 719 750 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Rzepin, czyli około 3 710 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Rzepin?
Obecnie dostępnych ofert: 19: 7 domów i 1 mieszkanie oraz 11 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 419 000 zł do 1 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rzepin?
Średnia powierzchnia to około 194 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 213 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 710 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 758 zł/m², a dla domów spada do 3 583 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Rzepin?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.