Znajdź 19 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie, w cenach między 395 000 zł a 2 720 000 zł, przy średniej cenie 1 072 400 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ośno Lubuskie według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2022 roku 7 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie, przy medianie ceny 130 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 271,4%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 2 338 zł.
Mediana ceny sprzedaży
130 000 zł
2022
Mediana ceny za m²
2 338 zł/m²
2022
Zarejestrowane sprzedaże
7
2022
Ceny w ciągu roku
+10,6%
mediana
Od 2010 roku
+271,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-21,2%
Ośno Lubuskie: 165 000 zł
Wobec mediany krajowej
-62,2%
Polska: 344 168 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Ośno Lubuskie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 130 000 zł, czyli 2 338 zł/m², w obserwowanym przedziale od 74 500 zł do 214 830 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 24 000 zł do 140 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 47 000 zł a 92 000 zł, a 10,8% przekroczyło 140 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 40,2% sprzedanych lokali ma od 52 do 68 m², a 10,8% przekracza 86 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 21,2% niższa od mediany gminy (Ośno Lubuskie: 165 000 zł), a od mediany krajowej (344 168 zł) jest o 62,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ośno Lubuskie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
145 000 zł |
+166% |
3 483 zł/m² |
| 2025 |
2 |
54 520 zł |
-71,3% |
1 015 zł/m² |
| 2024 |
2 |
190 000 zł |
+111,1% |
2 389 zł/m² |
| 2023 |
3 |
90 000 zł |
-30,8% |
1 455 zł/m² |
| 2022 |
7 |
130 000 zł |
+10,6% |
2 338 zł/m² |
| 2021 |
10 |
117 500 zł |
+80,8% |
1 784 zł/m² |
| 2020 |
6 |
65 000 zł |
-35% |
974 zł/m² |
| 2019 |
7 |
100 000 zł |
+88,7% |
1 549 zł/m² |
| 2018 |
10 |
53 000 zł |
-3,6% |
865 zł/m² |
| 2017 |
10 |
55 000 zł |
-15,4% |
850 zł/m² |
| 2016 |
6 |
65 000 zł |
+32,7% |
1 128 zł/m² |
| 2015 |
4 |
49 000 zł |
-51% |
905 zł/m² |
| 2014 |
3 |
100 000 zł |
+27,4% |
1 326 zł/m² |
| 2013 |
4 |
78 500 zł |
+7,7% |
1 264 zł/m² |
| 2012 |
14 |
72 875 zł |
+98,6% |
1 212 zł/m² |
| 2011 |
8 |
36 695 zł |
+4,8% |
811 zł/m² |
| 2010 |
5 |
35 000 zł |
— |
636 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ośno Lubuskie (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2022) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
130 000 zł |
| Cena za m² |
2 338 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55 m² |
| Typowy przedział |
74 500 – 214 830 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie
Rozkład obliczony na podstawie 102 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 000 zł |
10,8% |
| 24 000 – 47 000 zł |
16,7% |
| 47 000 – 92 000 zł |
44,1% |
| 92 000 – 140 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 140 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie
Rozkład ceny za m² na podstawie 102 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 470 zł/m² |
9,8% |
| 470 – 780 zł/m² |
18,6% |
| 780 – 1 500 zł/m² |
43,1% |
| 1 500 – 2 300 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 2 300 zł/m² |
11,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
10,8% |
| 38 – 52 m² |
16,7% |
| 52 – 68 m² |
40,2% |
| 68 – 86 m² |
21,6% |
| Powyżej 86 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ośno Lubuskie (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
20 000 zł |
732 zł/m² |
| 2 izby |
11,9% |
30 000 zł |
963 zł/m² |
| 3 izby |
43,6% |
59 875 zł |
1 225 zł/m² |
| 4 izby |
36,6% |
85 000 zł |
1 474 zł/m² |
| 5 izb |
5,9% |
75 075 zł |
1 254 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
82 500 zł |
652 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Smogóry |
83 |
85 000 zł |
3,3 zł/m² |
| Gronów |
72 |
35 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Radachów |
61 |
60 000 zł |
4,9 zł/m² |
| Połęcko |
56 |
41 000 zł |
1,9 zł/m² |
| Lubień |
44 |
77 000 zł |
4,1 zł/m² |
| Świniary |
40 |
— |
9,5 zł/m² |
| Sienno |
33 |
53 948 zł |
3,4 zł/m² |
| Grabno |
22 |
59 000 zł |
20 zł/m² |
| Trześniów |
19 |
87 500 zł |
4,3 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
47 |
8,4 zł/m² |
35 200 zł |
4 497 m² |
| Grunty rolne |
177 |
2,9 zł/m² |
40 800 zł |
7 500 m² |
| Grunty leśne |
6 |
12 zł/m² |
53 350 zł |
3 042 m² |
| Wszystkie działki |
237 |
4,1 zł/m² |
40 000 zł |
6 453 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
37 |
2 |
0 |
29 |
6 |
| 2026 (do 17.08) |
6 |
1 |
0 |
3 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
625 |
109 |
0 |
383 |
133 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 130 000 zł (2 338 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (43,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ośno Lubuskie w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie?
Licz się ze średnią kwotą 1 072 400 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie, czyli około 5 427 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie?
Aktualna oferta to około 19 nieruchomości: 4 domy i 1 mieszkanie oraz 14 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie?
Oferty zaczynają się od 395 000 zł i sięgają 2 720 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie?
Średnio mają około 198 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 225 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 90 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Ośno Lubuskie?
Wynosi ona około 5 427 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 389 zł/m², a dla domów rośnie do 5 531 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Ośno Lubuskie?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.