Mamy 21 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Cybinka, w cenach od 299 000 zł do 1 530 000 zł, przy średniej cenie 716 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
135 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
4 276 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
6
2023
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2011 roku
+170%
mediana
Wobec mediany gminy
-20,6%
Cybinka: 170 000 zł
Wobec mediany krajowej
-64,4%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Cybinka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 135 000 zł, czyli 4 276 zł/m², w obserwowanym przedziale od 72 500 zł do 290 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 190 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 60 000 zł a 130 000 zł, a 10,5% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,1% sprzedanych lokali ma od 39 do 61 m², a 10,5% przekracza 83 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 20,6% niższa od mediany gminy (Cybinka: 170 000 zł), a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 64,4% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Cybinka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
240 600 zł |
+20,3% |
4 127 zł/m² |
| 2025 |
3 |
200 000 zł |
-28,6% |
4 785 zł/m² |
| 2024 |
2 |
280 000 zł |
+107,4% |
5 103 zł/m² |
| 2023 |
6 |
135 000 zł |
+0% |
4 276 zł/m² |
| 2022 |
5 |
135 000 zł |
+68,8% |
2 826 zł/m² |
| 2021 |
8 |
80 000 zł |
+0% |
2 243 zł/m² |
| 2020 |
5 |
80 000 zł |
-11,1% |
2 212 zł/m² |
| 2019 |
11 |
90 000 zł |
-1,6% |
1 661 zł/m² |
| 2018 |
12 |
91 500 zł |
+14,4% |
2 339 zł/m² |
| 2017 |
9 |
80 000 zł |
+18,5% |
1 737 zł/m² |
| 2016 |
10 |
67 500 zł |
-50,4% |
1 395 zł/m² |
| 2015 |
1 |
136 000 zł |
+0,7% |
1 619 zł/m² |
| 2014 |
3 |
135 000 zł |
+68,8% |
1 970 zł/m² |
| 2013 |
9 |
80 000 zł |
-19,6% |
1 260 zł/m² |
| 2012 |
2 |
99 500 zł |
+99% |
1 120 zł/m² |
| 2011 |
7 |
50 000 zł |
+11,1% |
1 399 zł/m² |
| 2010 |
1 |
45 000 zł |
— |
1 552 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Cybinka (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
135 000 zł |
| Cena za m² |
4 276 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
34,9 m² |
| Typowy przedział |
72 500 – 290 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Cybinka
Rozkład obliczony na podstawie 95 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
7,4% |
| 40 000 – 60 000 zł |
17,9% |
| 60 000 – 130 000 zł |
45,3% |
| 130 000 – 190 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 190 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Cybinka
Rozkład ceny za m² na podstawie 95 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 870 zł/m² |
10,5% |
| 870 – 1 400 zł/m² |
21,1% |
| 1 400 – 2 400 zł/m² |
36,8% |
| 2 400 – 4 100 zł/m² |
21,1% |
| Powyżej 4 100 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Cybinka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
7,4% |
| 29 – 39 m² |
21,1% |
| 39 – 61 m² |
42,1% |
| 61 – 83 m² |
18,9% |
| Powyżej 83 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Cybinka (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,6% |
53 000 zł |
3 259 zł/m² |
| 2 izby |
20,9% |
60 000 zł |
2 171 zł/m² |
| 3 izby |
36,3% |
90 000 zł |
2 152 zł/m² |
| 4 izby |
24,2% |
132 500 zł |
2 184 zł/m² |
| 5 izb |
12,1% |
119 000 zł |
1 611 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Cybinka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Grzmiąca |
123 |
90 000 zł |
2,4 zł/m² |
| Białków |
66 |
70 000 zł |
3,0 zł/m² |
| Rąpice |
48 |
60 000 zł |
3,0 zł/m² |
| Urad |
48 |
— |
11 zł/m² |
| Sądów |
36 |
130 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Drzeniów |
33 |
120 000 zł |
4,2 zł/m² |
| Kłopot |
25 |
— |
3,0 zł/m² |
| Maczków |
21 |
65 000 zł |
16 zł/m² |
| Radzików |
21 |
— |
4,6 zł/m² |
| Krzesin |
13 |
— |
6,2 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Cybinka: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
83 |
3,0 zł/m² |
42 000 zł |
8 100 m² |
| Grunty rolne |
132 |
3,0 zł/m² |
23 436 zł |
5 312 m² |
| Wszystkie działki |
223 |
3,0 zł/m² |
30 000 zł |
5 323 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Cybinka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
40 |
3 |
0 |
20 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
1 |
0 |
2 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
735 |
127 |
0 |
424 |
184 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Cybinka zamyka się między 72 500 zł a 290 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 7,4% nieruchomości sprzedano poniżej 40 000 zł, a 10,5% powyżej 190 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Cybinka w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Cybinka?
Licz się ze średnią kwotą 716 000 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Cybinka, czyli około 2 252 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Cybinka?
Aktualna oferta to około 21 nieruchomości: 2 domy i 1 mieszkanie oraz 18 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 299 000 zł do 1 530 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 318 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 440 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 75 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Cybinka?
Średnia cena to 2 252 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 987 zł/m², a dla domów spada do 2 104 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Cybinka?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 8-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.