Odkryj 67 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Sulęcin. Ceny wahają się od 189 000 zł do 950 000 zł, a średnia cena to 537 813 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Sulęcin według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Sulęcin obejmują 16 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 192 050 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 4 005 zł. To o 57,3% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
192 050 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 005 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
16
2025
Ceny w ciągu roku
-20%
mediana
Od 2021 roku
+35,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-28,2%
Sulęcin: 267 579 zł
Wobec mediany krajowej
-57,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Sulęcin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 192 050 zł, czyli 4 005 zł/m², w obserwowanym przedziale od 74 250 zł do 343 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 89 000 zł do 300 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 39% transakcji zawarto między 140 000 zł a 240 000 zł, a 11,9% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 37,3% sprzedanych lokali ma od 38 do 59 m², a 10,2% przekracza 78 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28,2% niższa od mediany gminy (Sulęcin: 267 579 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 57,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 165 500 zł i 5 047 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 210 000 zł (4 744 zł/m²) przy 19 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Sulęcin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
165 500 zł |
-13,8% |
5 047 zł/m² |
| 2025 |
16 |
192 050 zł |
-20% |
4 005 zł/m² |
| 2024 |
10 |
240 000 zł |
+47,2% |
4 253 zł/m² |
| 2023 |
11 |
163 000 zł |
+25,4% |
3 728 zł/m² |
| 2022 |
5 |
130 000 zł |
-8,5% |
2 889 zł/m² |
| 2021 |
5 |
142 000 zł |
— |
2 257 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sulęcin (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
16 |
| Mediana ceny |
192 050 zł |
| Cena za m² |
4 005 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,4 m² |
| Typowy przedział |
74 250 – 343 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sulęcin
Rozkład obliczony na podstawie 59 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 89 000 zł |
10,2% |
| 89 000 – 140 000 zł |
15,3% |
| 140 000 – 240 000 zł |
39% |
| 240 000 – 300 000 zł |
23,7% |
| Powyżej 300 000 zł |
11,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Sulęcin
Rozkład ceny za m² na podstawie 59 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
11,9% |
| 1 900 – 3 100 zł/m² |
18,6% |
| 3 100 – 4 700 zł/m² |
40,7% |
| 4 700 – 5 300 zł/m² |
20,3% |
| Powyżej 5 300 zł/m² |
8,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sulęcin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,2% |
| 33 – 38 m² |
22% |
| 38 – 59 m² |
37,3% |
| 59 – 78 m² |
20,3% |
| Powyżej 78 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sulęcin (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
5,1% |
101 000 zł |
4 871 zł/m² |
| 3 izby |
28,8% |
145 000 zł |
3 750 zł/m² |
| 4 izby |
33,9% |
156 500 zł |
3 525 zł/m² |
| 5 izb |
22% |
230 000 zł |
3 720 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
10,2% |
276 500 zł |
4 350 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Sulęcin
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Żubrów |
51 |
159 500 zł |
11 zł/m² |
| Trzemeszno |
30 |
— |
5,2 zł/m² |
| Wielowieś |
18 |
— |
4,0 zł/m² |
| Miechów |
16 |
— |
4,0 zł/m² |
| Ostrów |
12 |
— |
16 zł/m² |
| Długoszyn |
11 |
— |
4,5 zł/m² |
| Trzebów |
11 |
— |
2,4 zł/m² |
| Zarzyń |
9 |
150 000 zł |
3,5 zł/m² |
| Małuszów |
7 |
— |
3,1 zł/m² |
| Brzeźno |
4 |
— |
— |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Sulęcin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
17 |
18 zł/m² |
40 000 zł |
4 741 m² |
| Grunty rolne |
69 |
3,9 zł/m² |
60 100 zł |
12 500 m² |
| Grunty leśne |
8 |
6,5 zł/m² |
74 250 zł |
8 044 m² |
| Wszystkie działki |
98 |
4,3 zł/m² |
60 050 zł |
9 150 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sulęcin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
78 |
19 |
0 |
41 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
38 |
15 |
0 |
15 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
320 |
69 |
0 |
162 |
89 |
Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Sulęcin różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Grochowo, z medianą 240 000 zł przy 3 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Żubrów (51). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Sulęcin
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sulęcin?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sulęcin kosztują średnio około 537 813 zł, czyli około 4 147 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Sulęcin?
W tej chwili do wyboru są 67 nieruchomości: 9 domów i 4 mieszkania oraz 54 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Sulęcin?
Ceny wahają się od około 189 000 zł do 950 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 130 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 166 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Sulęcin?
Średnio wychodzi około 4 147 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 324 zł/m², a dla domów spada do 3 748 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sulęcin?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.