Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Zatorze: 52 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 185 000 zł do 1 090 000 zł, średnio 418 385 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Zatorze według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 80 mieszkań zmieniło właściciela na osiedlu Zatorze, przy medianie ceny 320 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 80,8%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 7 438 zł.
Mediana ceny sprzedaży
320 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 438 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
80
2025
Ceny w ciągu roku
+8,9%
mediana
Od 2010 roku
+80,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-23,8%
Olsztyn: 420 000 zł
Wobec mediany krajowej
-28,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Zatorze obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 320 000 zł, czyli 7 438 zł/m², w obserwowanym przedziale od 164 250 zł do 435 150 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 330 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,6% transakcji zawarto między 150 000 zł a 250 000 zł, a 10,8% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,3% sprzedanych lokali ma od 36 do 50 m², a 9,8% przekracza 61 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 23,8% niższa od mediany gminy (Olsztyn: 420 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 28,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 35 sprzedaży mieszkań, z medianą 330 000 zł i 7 717 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (7 692 zł/m²) przy 65 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Zatorze rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
35 |
330 000 zł |
+3,1% |
7 717 zł/m² |
| 2025 |
80 |
320 000 zł |
+8,9% |
7 438 zł/m² |
| 2024 |
68 |
293 750 zł |
+9,6% |
7 009 zł/m² |
| 2023 |
71 |
268 000 zł |
+1,1% |
6 124 zł/m² |
| 2022 |
63 |
265 000 zł |
+23,8% |
5 882 zł/m² |
| 2021 |
98 |
214 000 zł |
-2,7% |
5 295 zł/m² |
| 2020 |
77 |
220 000 zł |
+7,3% |
5 023 zł/m² |
| 2019 |
87 |
205 000 zł |
+18,5% |
4 416 zł/m² |
| 2018 |
96 |
173 000 zł |
+10,2% |
3 875 zł/m² |
| 2017 |
59 |
157 000 zł |
+1,3% |
3 572 zł/m² |
| 2016 |
74 |
155 000 zł |
-1,8% |
3 655 zł/m² |
| 2015 |
70 |
157 875 zł |
+21,4% |
3 841 zł/m² |
| 2014 |
42 |
130 000 zł |
-10,3% |
3 603 zł/m² |
| 2013 |
55 |
145 000 zł |
-2% |
3 533 zł/m² |
| 2012 |
44 |
148 000 zł |
-7,5% |
3 625 zł/m² |
| 2011 |
50 |
160 000 zł |
-9,6% |
3 902 zł/m² |
| 2010 |
45 |
177 000 zł |
— |
3 991 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zatorze: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
80 |
| Mediana ceny |
320 000 zł |
| Cena za m² |
7 438 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,7 m² |
| Typowy przedział |
164 250 – 435 150 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zatorze
Rozkład obliczony na podstawie 1 114 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
10,2% |
| 120 000 – 150 000 zł |
14,9% |
| 150 000 – 250 000 zł |
45,6% |
| 250 000 – 330 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 330 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zatorze
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 114 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 000 zł/m² |
9,4% |
| 3 000 – 3 700 zł/m² |
19,1% |
| 3 700 – 5 600 zł/m² |
42,9% |
| 5 600 – 7 400 zł/m² |
18% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zatorze
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
10,6% |
| 28 – 36 m² |
14,8% |
| 36 – 50 m² |
45,3% |
| 50 – 61 m² |
19,5% |
| Powyżej 61 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zatorze: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,7% |
150 000 zł |
6 338 zł/m² |
| 2 izby |
25,6% |
151 500 zł |
5 046 zł/m² |
| 3 izby |
50% |
198 000 zł |
4 832 zł/m² |
| 4 izby |
18,8% |
240 000 zł |
4 463 zł/m² |
| 5 izb |
1,6% |
287 500 zł |
5 232 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
357 500 zł |
3 889 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Zatorze
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Olsztyn 20 |
435 |
181 500 zł |
— |
| Olsztyn 21 |
346 |
180 000 zł |
— |
| Olsztyn 19 |
313 |
210 000 zł |
— |
| Olsztyn 17 |
39 |
200 000 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Zatorze
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
122 |
99 |
0 |
2 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
38 |
38 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
1 768 |
1 544 |
0 |
15 |
209 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Zatorze: 43,7 m², 3 izby, za 320 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zatorze
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zatorze?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Zatorze trzeba przeznaczyć średnio 418 385 zł, czyli około 8 082 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 52.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Zatorze?
Znajdziesz tu oferty od 185 000 zł do 1 090 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Zatorze?
Średnio mają około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Zatorze:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 267 500 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 362 267 zł |
| 3 pokoje | 71 m² | 559 615 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 8 082 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Zatorze?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.