Kup nieruchomość na osiedlu Generałów: 102 nieruchomości w cenach od 299 000 zł do 1 970 000 zł, przy średniej cenie 691 212 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Generałów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Generałów zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 448 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 457 277 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 31,8% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
448 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 050 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
207
2025
Ceny w ciągu roku
+4,4%
mediana
Od 2010 roku
+86,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+6,7%
Olsztyn: 420 000 zł
Wobec mediany krajowej
-0,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Generałów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 448 000 zł, czyli 9 050 zł/m², w obserwowanym przedziale od 300 600 zł do 685 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 450 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,8% transakcji zawarto między 220 000 zł a 340 000 zł, a 10,5% przekroczyło 450 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,6% sprzedanych lokali ma od 43 do 56 m², a 10,1% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Olsztyn: 420 000 zł) o 6,7% i jest równa medianie krajowej (450 010 zł).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 94 sprzedaże mieszkań, z medianą 477 922 zł i 9 681 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 464 161 zł (9 556 zł/m²) przy 164 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Generałów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
94 |
477 922 zł |
+6,7% |
9 681 zł/m² |
| 2025 |
207 |
448 000 zł |
+4,4% |
9 050 zł/m² |
| 2024 |
157 |
429 001 zł |
+4,6% |
9 034 zł/m² |
| 2023 |
162 |
410 000 zł |
+20,6% |
7 634 zł/m² |
| 2022 |
109 |
340 000 zł |
+8,1% |
7 407 zł/m² |
| 2021 |
198 |
314 500 zł |
+10,1% |
6 595 zł/m² |
| 2020 |
190 |
285 676 zł |
+11,2% |
5 772 zł/m² |
| 2019 |
171 |
257 000 zł |
+1,2% |
5 233 zł/m² |
| 2018 |
238 |
253 859 zł |
+8,6% |
4 976 zł/m² |
| 2017 |
147 |
233 795 zł |
+2,1% |
4 862 zł/m² |
| 2016 |
129 |
229 000 zł |
-2,8% |
4 696 zł/m² |
| 2015 |
204 |
235 500 zł |
+12,7% |
4 697 zł/m² |
| 2014 |
281 |
209 000 zł |
-1,9% |
4 493 zł/m² |
| 2013 |
401 |
213 000 zł |
+3,9% |
4 475 zł/m² |
| 2012 |
353 |
205 000 zł |
-17,2% |
4 531 zł/m² |
| 2011 |
80 |
247 500 zł |
+3,1% |
5 053 zł/m² |
| 2010 |
81 |
240 000 zł |
— |
5 091 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Generałów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
207 |
| Mediana ceny |
448 000 zł |
| Cena za m² |
9 050 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48 m² |
| Typowy przedział |
300 600 – 685 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Generałów
Rozkład obliczony na podstawie 3 202 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
10,5% |
| 170 000 – 220 000 zł |
19% |
| 220 000 – 340 000 zł |
42,8% |
| 340 000 – 450 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 450 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Generałów
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 198 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
9,3% |
| 4 200 – 4 600 zł/m² |
21,1% |
| 4 600 – 6 300 zł/m² |
41,7% |
| 6 300 – 8 900 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 8 900 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Generałów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,5% |
| 34 – 43 m² |
18,5% |
| 43 – 56 m² |
42,6% |
| 56 – 68 m² |
18,4% |
| Powyżej 68 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Generałów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,9% |
166 000 zł |
6 333 zł/m² |
| 2 izby |
27,8% |
212 000 zł |
5 799 zł/m² |
| 3 izby |
47,8% |
264 503 zł |
5 820 zł/m² |
| 4 izby |
16,5% |
343 962 zł |
5 580 zł/m² |
| 5 izb |
2,4% |
415 000 zł |
5 416 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
457 500 zł |
4 082 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Generałów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Olsztyn 118 |
1 569 |
244 000 zł |
237 zł/m² |
| Olsztyn 160 |
844 |
244 364 zł |
273 zł/m² |
| Olsztyn 112 |
46 |
217 200 zł |
— |
| Olsztyn 114 |
24 |
— |
78 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Generałów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
91 |
270 zł/m² |
250 000 zł |
973 m² |
| Grunty rolne |
43 |
288 zł/m² |
230 780 zł |
650 m² |
| Wszystkie działki |
169 |
261 zł/m² |
240 000 zł |
950 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Generałów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
313 |
243 |
0 |
12 |
58 |
| 2026 (do 17.08) |
143 |
111 |
0 |
3 |
29 |
| Razem 2010–2026 |
4 758 |
3 604 |
0 |
327 |
827 |
Między obrębami ewidencyjnymi na osiedlu Generałów różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Olsztyn 160, z medianą 244 364 zł przy 607 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Olsztyn 118 (1569). Rynek pierwotny odpowiada za 37,3% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Generałów — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Generałów?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Generałów trzeba przeznaczyć średnio 691 212 zł, czyli około 9 445 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Generałów?
Obecnie dostępnych ofert: 102: 72 mieszkania i 10 domów oraz 20 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 299 000 zł do 1 970 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Generałów?
Średnia powierzchnia to około 73 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 121 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Generałów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 344 750 zł |
| 2 pokoje | 51 m² | 561 706 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 581 935 zł |
| 4 pokoje | 93 m² | 852 926 zł |
| 6 pokoi | 135 m² | 996 714 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 9 445 zł/m². Dla mieszkań spada do 9 282 zł/m², a dla domów rośnie do 10 092 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Generałów?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.