Kup nieruchomość na osiedlu Jaroty: 106 nieruchomości w cenach od 279 000 zł do 3 990 000 zł, przy średniej cenie 651 374 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Jaroty według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 231 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 450 000 zł rynek osiedla Jaroty najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 112,3%.
Mediana ceny sprzedaży
450 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 450 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
231
2025
Ceny w ciągu roku
+3,4%
mediana
Od 2010 roku
+112,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+7,1%
Olsztyn: 420 000 zł
Wobec mediany krajowej
tyle samo
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Jaroty obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 450 000 zł, czyli 9 450 zł/m², w obserwowanym przedziale od 280 206 zł do 822 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 480 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 220 000 zł a 360 000 zł, a 10,4% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,6% sprzedanych lokali ma od 43 do 59 m², a 9,8% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Olsztyn: 420 000 zł) o 7,1% i jest równa medianie krajowej (450 010 zł).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 179 sprzedaży mieszkań, z medianą 445 000 zł i 9 732 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 445 000 zł (9 732 zł/m²) przy 257 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Jaroty rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
179 |
445 000 zł |
-1,1% |
9 732 zł/m² |
| 2025 |
231 |
450 000 zł |
+3,4% |
9 450 zł/m² |
| 2024 |
417 |
435 000 zł |
+14,5% |
8 769 zł/m² |
| 2023 |
511 |
380 000 zł |
-0,7% |
7 414 zł/m² |
| 2022 |
450 |
382 607 zł |
+18,5% |
7 254 zł/m² |
| 2021 |
320 |
323 000 zł |
+5,1% |
6 495 zł/m² |
| 2020 |
551 |
307 211 zł |
+12,6% |
6 122 zł/m² |
| 2019 |
318 |
272 743 zł |
+16,1% |
5 765 zł/m² |
| 2018 |
291 |
235 000 zł |
+6,8% |
4 730 zł/m² |
| 2017 |
279 |
220 000 zł |
+6,3% |
4 653 zł/m² |
| 2016 |
187 |
207 000 zł |
+1,5% |
4 410 zł/m² |
| 2015 |
221 |
204 024 zł |
-4,3% |
4 278 zł/m² |
| 2014 |
324 |
213 204 zł |
+10% |
4 353 zł/m² |
| 2013 |
404 |
193 814 zł |
-9,1% |
4 175 zł/m² |
| 2012 |
347 |
213 150 zł |
-2,3% |
4 425 zł/m² |
| 2011 |
308 |
218 100 zł |
+2,9% |
4 652 zł/m² |
| 2010 |
249 |
212 000 zł |
— |
4 594 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jaroty: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
231 |
| Mediana ceny |
450 000 zł |
| Cena za m² |
9 450 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,2 m² |
| Typowy przedział |
280 206 – 822 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Jaroty
Rozkład obliczony na podstawie 5 587 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
9,4% |
| 170 000 – 220 000 zł |
19,7% |
| 220 000 – 360 000 zł |
42,4% |
| 360 000 – 480 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 480 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Jaroty
Rozkład ceny za m² na podstawie 5 579 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 000 zł/m² |
10,6% |
| 4 000 – 4 500 zł/m² |
16,6% |
| 4 500 – 6 900 zł/m² |
44,3% |
| 6 900 – 8 900 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 8 900 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Jaroty
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9% |
| 34 – 43 m² |
19,9% |
| 43 – 59 m² |
41,6% |
| 59 – 72 m² |
19,7% |
| Powyżej 72 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jaroty: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,9% |
185 250 zł |
6 438 zł/m² |
| 2 izby |
29,8% |
228 000 zł |
6 210 zł/m² |
| 3 izby |
42,5% |
277 617 zł |
5 973 zł/m² |
| 4 izby |
19,3% |
350 000 zł |
5 694 zł/m² |
| 5 izb |
3,5% |
357 000 zł |
4 996 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
500 000 zł |
5 165 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Jaroty
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Olsztyn 125 |
2 281 |
237 465 zł |
432 zł/m² |
| Olsztyn 126 |
1 304 |
346 406 zł |
354 zł/m² |
| Olsztyn 160 |
483 |
215 000 zł |
535 zł/m² |
| Olsztyn 118 |
55 |
205 000 zł |
0,66 zł/m² |
| Olsztyn 112 |
3 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Jaroty: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
28 |
402 zł/m² |
192 500 zł |
591 m² |
| Grunty rolne |
24 |
391 zł/m² |
375 750 zł |
1 004 m² |
| Wszystkie działki |
100 |
386 zł/m² |
282 375 zł |
773 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Jaroty
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
288 |
250 |
0 |
1 |
37 |
| 2026 (do 17.08) |
208 |
184 |
0 |
1 |
23 |
| Razem 2010–2026 |
7 098 |
5 850 |
0 |
136 |
1 112 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Jaroty: 48,2 m², 3 izby, za 450 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Jaroty
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Jaroty?
Nieruchomości na osiedlu Jaroty kosztują średnio około 651 374 zł, czyli około 8 869 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Jaroty?
Obecnie dostępnych ofert: 106: 99 mieszkań i 7 domów.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Jaroty?
Znajdziesz tu oferty od 279 000 zł do 3 990 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Jaroty?
Średnio mają około 73 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 306 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Jaroty:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 437 901 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 609 320 zł |
| 4 pokoje | 92 m² | 867 289 zł |
| 5 pokoi | 342 m² | 2 144 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Jaroty?
Średnio wychodzi około 8 869 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 785 zł/m², a dla domów spada do 6 454 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Jaroty?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.