Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Wojska Polskiego: 45 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 265 000 zł do 2 450 000 zł, średnio 600 673 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Wojska Polskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 76 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 339 000 zł rynek osiedla Wojska Polskiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 75,6%.
Mediana ceny sprzedaży
339 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 627 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
76
2025
Ceny w ciągu roku
-8,1%
mediana
Od 2010 roku
+75,6%
mediana
Wobec mediany gminy
-19,3%
Olsztyn: 420 000 zł
Wobec mediany krajowej
-24,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Wojska Polskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 339 000 zł, czyli 7 627 zł/m², w obserwowanym przedziale od 236 875 zł do 702 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 450 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 200 000 zł a 330 000 zł, a 9,9% przekroczyło 450 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,8% sprzedanych lokali ma od 42 do 54 m², a 10,9% przekracza 68 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 19,3% niższa od mediany gminy (Olsztyn: 420 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 24,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 40 sprzedaży mieszkań, z medianą 408 500 zł i 8 441 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 345 000 zł (7 999 zł/m²) przy 67 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wojska Polskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
40 |
408 500 zł |
+20,5% |
8 441 zł/m² |
| 2025 |
76 |
339 000 zł |
-8,1% |
7 627 zł/m² |
| 2024 |
159 |
368 690 zł |
+11,7% |
9 544 zł/m² |
| 2023 |
129 |
330 000 zł |
+4,8% |
7 035 zł/m² |
| 2022 |
157 |
315 000 zł |
+12,1% |
6 674 zł/m² |
| 2021 |
156 |
281 114 zł |
+22,2% |
5 900 zł/m² |
| 2020 |
120 |
230 000 zł |
+15% |
5 112 zł/m² |
| 2019 |
89 |
200 000 zł |
+3,6% |
4 681 zł/m² |
| 2018 |
64 |
193 000 zł |
+17,9% |
3 873 zł/m² |
| 2017 |
50 |
163 750 zł |
-3,1% |
3 901 zł/m² |
| 2016 |
48 |
169 000 zł |
+9% |
3 506 zł/m² |
| 2015 |
47 |
155 000 zł |
-1,7% |
3 598 zł/m² |
| 2014 |
58 |
157 750 zł |
-0,8% |
3 454 zł/m² |
| 2013 |
49 |
159 000 zł |
-9,9% |
3 684 zł/m² |
| 2012 |
72 |
176 500 zł |
-35,6% |
3 860 zł/m² |
| 2011 |
235 |
274 082 zł |
+42% |
5 200 zł/m² |
| 2010 |
54 |
193 000 zł |
— |
3 954 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wojska Polskiego: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
76 |
| Mediana ceny |
339 000 zł |
| Cena za m² |
7 627 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,6 m² |
| Typowy przedział |
236 875 – 702 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego
Rozkład obliczony na podstawie 1 603 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,4% |
| 140 000 – 200 000 zł |
17,3% |
| 200 000 – 330 000 zł |
44,4% |
| 330 000 – 450 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 450 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wojska Polskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 602 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
9,3% |
| 3 300 – 4 400 zł/m² |
19,3% |
| 4 400 – 6 700 zł/m² |
44,1% |
| 6 700 – 9 000 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 9 000 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10,4% |
| 35 – 42 m² |
18,2% |
| 42 – 54 m² |
41,8% |
| 54 – 68 m² |
18,7% |
| Powyżej 68 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wojska Polskiego: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,5% |
213 360 zł |
7 065 zł/m² |
| 2 izby |
30,8% |
242 991 zł |
6 456 zł/m² |
| 3 izby |
41,8% |
260 000 zł |
5 371 zł/m² |
| 4 izby |
22,2% |
300 000 zł |
5 271 zł/m² |
| 5 izb |
2,1% |
360 000 zł |
4 294 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
282 000 zł |
3 292 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wojska Polskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Olsztyn 20 |
370 |
195 000 zł |
— |
| Olsztyn 28 |
309 |
277 424 zł |
— |
| Olsztyn 21 |
204 |
200 000 zł |
— |
| Olsztyn 30 |
165 |
322 780 zł |
— |
| Olsztyn 29 |
112 |
205 000 zł |
— |
| Olsztyn 24 |
100 |
334 280 zł |
— |
| Olsztyn 27 |
71 |
200 000 zł |
— |
| Olsztyn 25 |
61 |
222 500 zł |
— |
| Olsztyn 63 |
22 |
277 350 zł |
— |
| Olsztyn 26 |
11 |
437 500 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Wojska Polskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
5 |
913 zł/m² |
1 159 991 zł |
1 271 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
109 |
89 |
0 |
1 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
47 |
41 |
0 |
0 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
2 438 |
2 065 |
0 |
31 |
342 |
Trajektorię cen osiedla Wojska Polskiego widać w dłuższej perspektywie: 193 000 zł mediany w 2010 roku, 339 000 zł w 2025 roku, czyli +75,6%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 52,2% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego trzeba przeznaczyć średnio 600 673 zł, czyli około 10 127 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Wojska Polskiego?
W tej chwili do wyboru są 45 nieruchomości: 44 mieszkania i 1 dom.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Wojska Polskiego?
Ceny wahają się od około 265 000 zł do 2 450 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego?
Zazwyczaj oferują około 59 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 212 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Wojska Polskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 453 461 zł |
| 3 pokoje | 56 m² | 555 603 zł |
| 4 pokoje | 77 m² | 564 250 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 10 127 zł/m². Dla mieszkań spada do 10 004 zł/m², a dla domów rośnie do 11 557 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Wojska Polskiego?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.