Mamy 47 domów na sprzedaż na terenie Nowej Wsi Wielkiej, w cenach od 80 000 zł do 3 799 000 zł, przy średniej cenie 1 094 468 zł.
Ceny nieruchomości Nowej Wsi Wielkiej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Nowej Wsi Wielkiej? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 599 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 175 000 zł a 967 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
599 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 362 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
47
2025
Ceny w ciągu roku
+43,8%
mediana
Od 2010 roku
+44,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
tyle samo
Bydgoski: 599 000 zł
Wobec mediany krajowej
+33,1%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Nowej Wsi Wielkiej opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 68% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 635 000 zł, czyli 6 225 zł/m², w obserwowanym przedziale od 210 000 zł do 975 000 zł. Mieszkania (32% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 469 500 zł (6 629 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 720 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 240 000 zł a 440 000 zł, a 10,5% przekroczyło 720 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,6% sprzedanych lokali ma od 56 do 99 m², a 10,4% przekracza 150 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Bydgoski: 599 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 33,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 1 020 000 zł i 7 564 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 599 000 zł (7 016 zł/m²) przy 25 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowej Wsi Wielkiej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
1 020 000 zł |
+70,3% |
7 564 zł/m² |
| 2025 |
47 |
599 000 zł |
+43,8% |
6 362 zł/m² |
| 2024 |
66 |
416 500 zł |
+36,6% |
6 613 zł/m² |
| 2023 |
81 |
305 000 zł |
+12,1% |
5 216 zł/m² |
| 2022 |
88 |
272 000 zł |
+6,7% |
4 711 zł/m² |
| 2021 |
92 |
255 000 zł |
-32,9% |
4 309 zł/m² |
| 2020 |
47 |
380 000 zł |
+26,7% |
3 423 zł/m² |
| 2019 |
37 |
300 000 zł |
+18,6% |
3 012 zł/m² |
| 2018 |
36 |
253 000 zł |
+168,1% |
4 250 zł/m² |
| 2017 |
25 |
94 373 zł |
-56,6% |
2 973 zł/m² |
| 2016 |
20 |
217 500 zł |
-7,4% |
2 042 zł/m² |
| 2015 |
27 |
235 000 zł |
-13% |
2 883 zł/m² |
| 2014 |
19 |
270 000 zł |
-16,3% |
3 335 zł/m² |
| 2013 |
12 |
322 500 zł |
-5,1% |
1 554 zł/m² |
| 2012 |
6 |
340 000 zł |
-4% |
3 598 zł/m² |
| 2011 |
4 |
354 000 zł |
-14,7% |
— |
| 2010 |
7 |
415 000 zł |
— |
769 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowa Wieś Wielka: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
6 | 41 |
| Mediana ceny |
469 500 zł | 635 000 zł |
| Cena za m² |
6 629 zł/m² | 6 225 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
83,5 m² | 127 m² |
| Typowy przedział |
157 500 – 593 500 zł | 210 000 – 975 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Wsi Wielkiej
Rozkład obliczony na podstawie 621 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
10% |
| 110 000 – 240 000 zł |
17,6% |
| 240 000 – 440 000 zł |
44,6% |
| 440 000 – 720 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 720 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowej Wsi Wielkiej
Rozkład ceny za m² na podstawie 197 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 200 zł/m² |
10,2% |
| 3 200 – 4 400 zł/m² |
17,3% |
| 4 400 – 5 600 zł/m² |
44,2% |
| 5 600 – 6 900 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Wsi Wielkiej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 47 m² |
9,7% |
| 47 – 56 m² |
16,5% |
| 56 – 99 m² |
45,6% |
| 99 – 150 m² |
17,8% |
| Powyżej 150 m² |
10,4% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Nowej Wsi Wielkiej
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 390 m² |
10,1% |
| 390 – 640 m² |
18,2% |
| 640 – 1 200 m² |
43,6% |
| 1 200 – 2 100 m² |
18,4% |
| Powyżej 2 100 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowa Wieś Wielka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
33,1% |
253 000 zł |
4 988 zł/m² |
| 3 izby |
61% |
283 000 zł |
5 123 zł/m² |
| 4 izby |
3,5% |
257 500 zł |
3 452 zł/m² |
| 5 izb |
1,7% |
253 000 zł |
2 847 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
195 000 zł |
1 448 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nowej Wsi Wielkiej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Prądocin |
309 |
247 500 zł |
77 zł/m² |
| Kobylarnia |
260 |
560 000 zł |
64 zł/m² |
| Brzoza |
217 |
370 000 zł |
105 zł/m² |
| Tarkowo Dolne |
173 |
— |
30 zł/m² |
| Olimpin |
159 |
610 000 zł |
75 zł/m² |
| Nowa Wieś Wielka |
113 |
359 000 zł |
62 zł/m² |
| Dobromierz |
107 |
114 000 zł |
37 zł/m² |
| Dziemionna |
94 |
245 500 zł |
60 zł/m² |
| Nowa Wioska |
72 |
— |
32 zł/m² |
| Leszyce |
58 |
— |
15 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nowej Wsi Wielkiej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
115 |
110 zł/m² |
125 000 zł |
1 056 m² |
| Grunty rolne |
657 |
34 zł/m² |
62 400 zł |
1 749 m² |
| Grunty leśne |
5 |
5,0 zł/m² |
29 000 zł |
1 502 m² |
| Wszystkie działki |
1 655 |
54 zł/m² |
65 000 zł |
1 150 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nowej Wsi Wielkiej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
235 |
6 |
42 |
187 |
0 |
| 2026 (do 17.08) |
69 |
0 |
8 |
59 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
2 664 |
197 |
447 |
1 839 |
181 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Nowej Wsi Wielkiej to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 283 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy różnica między mieszkaniami a domami wynosi 404 zł (6 629 zł wobec 6 225 zł). W ciągu roku mediana zyskała 43,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Nowej Wsi Wielkiej: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Nowej Wsi Wielkiej?
Na zakup nieruchomości na terenie Nowej Wsi Wielkiej trzeba przeznaczyć średnio 1 094 468 zł, czyli około 4 203 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Nowej Wsi Wielkiej?
W tej chwili do wyboru są 47 nieruchomości: 44 domy i 3 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na terenie Nowej Wsi Wielkiej?
Oferty zaczynają się od 80 000 zł i sięgają 3 799 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Nowej Wsi Wielkiej?
Średnio mają około 260 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 274 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nowej Wsi Wielkiej:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 84 m² | 619 556 zł |
| 4 pokoje | 337 m² | 929 667 zł |
| 5 pokoi | 219 m² | 1 354 750 zł |
| 6 pokoi | 408 m² | 1 853 571 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 203 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 714 zł/m², a dla domów spada do 4 118 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Nowej Wsi Wielkiej?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.