Odkryj 119 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Marysin Doły. Ceny wahają się od 185 000 zł do 2 000 000 zł, a średnia cena to 449 150 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Marysin Doły według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Marysin Doły? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 262 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 147 725 zł a 434 200 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
262 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 545 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
24
2025
Od 2010 roku
+69,4%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-22,8%
Bałuty: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej
-41,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Marysin Doły obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 262 500 zł, czyli 6 545 zł/m², w obserwowanym przedziale od 147 725 zł do 434 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 380 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 130 000 zł a 260 000 zł, a 10% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,4% sprzedanych lokali ma od 37 do 54 m², a 10,3% przekracza 69 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 22,8% niższa od mediany dzielnicy (Bałuty: 340 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 41,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 154 sprzedaże mieszkań, z medianą 350 500 zł i 9 070 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 335 500 zł (8 590 zł/m²) przy 178 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Marysin Doły rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
154 |
350 500 zł |
+33,5% |
9 070 zł/m² |
| 2025 |
24 |
262 500 zł |
— |
6 545 zł/m² |
| 2018 |
203 |
195 000 zł |
-3,5% |
4 538 zł/m² |
| 2017 |
235 |
202 000 zł |
+24,7% |
4 756 zł/m² |
| 2016 |
142 |
162 000 zł |
-4,4% |
3 508 zł/m² |
| 2015 |
200 |
169 500 zł |
+16,9% |
3 664 zł/m² |
| 2014 |
171 |
145 000 zł |
-4,6% |
3 380 zł/m² |
| 2013 |
197 |
152 000 zł |
+9,1% |
3 437 zł/m² |
| 2012 |
147 |
139 300 zł |
-12,9% |
3 413 zł/m² |
| 2011 |
131 |
160 000 zł |
+3,2% |
3 821 zł/m² |
| 2010 |
161 |
155 000 zł |
— |
3 707 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Marysin Doły: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
24 |
| Mediana ceny |
262 500 zł |
| Cena za m² |
6 545 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
40,1 m² |
| Typowy przedział |
147 725 – 434 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Marysin Doły
Rozkład obliczony na podstawie 1 765 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
8,1% |
| 100 000 – 130 000 zł |
18% |
| 130 000 – 260 000 zł |
45,7% |
| 260 000 – 380 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 380 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Marysin Doły
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 764 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
9,4% |
| 2 900 – 3 300 zł/m² |
18,5% |
| 3 300 – 5 000 zł/m² |
43,3% |
| 5 000 – 6 000 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 6 000 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Marysin Doły
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,4% |
| 31 – 37 m² |
14,7% |
| 37 – 54 m² |
47,4% |
| 54 – 69 m² |
18,1% |
| Powyżej 69 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Marysin Doły: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
85 000 zł |
4 895 zł/m² |
| 2 izby |
35% |
135 000 zł |
4 469 zł/m² |
| 3 izby |
43,6% |
175 000 zł |
4 275 zł/m² |
| 4 izby |
16,8% |
280 798 zł |
4 677 zł/m² |
| 5 izb |
2,5% |
453 238 zł |
4 751 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
693 421 zł |
5 613 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Marysin Doły
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| B-50 |
129 |
146 550 zł |
339 zł/m² |
| B-23 |
26 |
— |
301 zł/m² |
| B-48 |
19 |
191 500 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Marysin Doły: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
301 zł/m² |
280 000 zł |
1 007 m² |
| Wszystkie działki |
7 |
301 zł/m² |
280 000 zł |
1 007 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Marysin Doły
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
34 |
30 |
0 |
2 |
2 |
| 2026 (do 17.08) |
188 |
178 |
0 |
1 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
2 346 |
2 103 |
0 |
9 |
234 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Marysin Doły to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 175 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Marysin Doły
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Marysin Doły?
Nieruchomości na osiedlu Marysin Doły kosztują średnio około 449 150 zł, czyli około 9 087 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 119 nieruchomości: 118 mieszkań i 1 dom.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 185 000 zł i sięgają 2 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Marysin Doły?
Średnio mają około 49 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 150 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Marysin Doły:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 259 005 zł |
| 2 pokoje | 43 m² | 378 025 zł |
| 3 pokoje | 57 m² | 562 918 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Marysin Doły?
Wynosi ona około 9 087 zł/m². Dla mieszkań spada do 8 976 zł/m², a dla domów rośnie do 13 333 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Marysin Doły?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.