Zobacz 188 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Helenów: ceny od 275 000 zł do 973 598 zł, średnio 607 686 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Helenów według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 6 mieszkań zmieniło właściciela na osiedlu Helenów, przy medianie ceny 452 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2012 roku ceny spadły o 12,2%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 10 455 zł.
Mediana ceny sprzedaży
452 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 455 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Od 2012 roku
-12,2%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+33,1%
Bałuty: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej
+0,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Helenów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 452 500 zł, czyli 10 455 zł/m², w obserwowanym przedziale od 378 000 zł do 586 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 99 000 zł do 560 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 200 000 zł a 310 000 zł, a 10,2% przekroczyło 560 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 48,1% sprzedanych lokali ma od 45 do 71 m², a 10,2% przekracza 81 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Bałuty: 340 000 zł) o 33,1%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 0,6%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 530 000 zł i 11 479 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 465 000 zł (10 867 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Helenów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
530 000 zł |
+17,1% |
11 479 zł/m² |
| 2025 |
6 |
452 500 zł |
— |
10 455 zł/m² |
| 2018 |
9 |
210 000 zł |
-24,2% |
3 854 zł/m² |
| 2017 |
3 |
277 000 zł |
+35,3% |
4 705 zł/m² |
| 2016 |
18 |
204 750 zł |
-7,8% |
4 245 zł/m² |
| 2015 |
36 |
222 000 zł |
-17,8% |
4 594 zł/m² |
| 2014 |
9 |
270 000 zł |
+168,8% |
4 869 zł/m² |
| 2013 |
4 |
100 450 zł |
-80,5% |
2 855 zł/m² |
| 2012 |
15 |
515 484 zł |
— |
5 966 zł/m² |
| 2010 |
3 |
178 000 zł |
— |
3 996 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Helenów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
452 500 zł |
| Cena za m² |
10 455 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,1 m² |
| Typowy przedział |
378 000 – 586 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Helenów
Rozkład obliczony na podstawie 108 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 99 000 zł |
10,2% |
| 99 000 – 200 000 zł |
17,6% |
| 200 000 – 310 000 zł |
44,4% |
| 310 000 – 560 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 560 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Helenów
Rozkład ceny za m² na podstawie 108 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 100 zł/m² |
9,3% |
| 3 100 – 4 100 zł/m² |
18,5% |
| 4 100 – 4 900 zł/m² |
42,6% |
| 4 900 – 6 700 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 6 700 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Helenów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
10,2% |
| 28 – 45 m² |
14,8% |
| 45 – 71 m² |
48,1% |
| 71 – 81 m² |
16,7% |
| Powyżej 81 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Helenów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,4% |
105 000 zł |
6 550 zł/m² |
| 2 izby |
16,8% |
150 750 zł |
4 681 zł/m² |
| 3 izby |
49,5% |
219 000 zł |
4 905 zł/m² |
| 4 izby |
14% |
322 000 zł |
5 254 zł/m² |
| 5 izb |
10,3% |
340 000 zł |
4 509 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
556 233 zł |
5 295 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Helenów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| B-48 |
27 |
103 050 zł |
— |
| B-54 |
22 |
— |
381 zł/m² |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Helenów średnia bez wartości skrajnych wynosi 468 250 zł, przy medianie 452 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 10 455 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Helenów: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Helenów?
Nieruchomości na osiedlu Helenów kosztują średnio około 607 686 zł, czyli około 9 552 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Helenów?
Aktualna oferta to około 188 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Helenów?
Znajdziesz tu oferty od 275 000 zł do 973 598 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 64 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 9 552 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Helenów?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.