Odkryj 847 nieruchomości na sprzedaż na terenie Prądnika Czerwonego. Ceny wahają się od 299 000 zł do 3 900 000 zł, a średnia cena to 959 333 zł.
Ceny nieruchomości Prądnika Czerwonego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Prądnika Czerwonego? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 700 000 zł — to mediana wyliczona z 733 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +122,2%.
Mediana ceny sprzedaży
700 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
15 669 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
733
2025
Ceny w ciągu roku
+6,1%
mediana
Od 2010 roku
+122,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,6%
Kraków: 696 075 zł
Wobec mediany krajowej
+55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Prądnika Czerwonego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 700 000 zł, czyli 15 669 zł/m², w obserwowanym przedziale od 440 900 zł do 1 452 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 710 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 290 000 zł a 490 000 zł, a 10,1% przekroczyło 710 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 39 do 57 m², a 10% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Kraków: 696 075 zł) o 0,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 55,6%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 280 sprzedaży mieszkań, z medianą 727 414 zł i 15 551 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 695 000 zł (15 582 zł/m²) przy 545 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Prądnika Czerwonego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
280 |
727 414 zł |
+3,9% |
15 551 zł/m² |
| 2025 |
733 |
700 000 zł |
+6,1% |
15 669 zł/m² |
| 2024 |
762 |
660 000 zł |
+22,2% |
13 956 zł/m² |
| 2023 |
690 |
540 000 zł |
+5,9% |
11 786 zł/m² |
| 2022 |
549 |
510 000 zł |
+21,7% |
10 579 zł/m² |
| 2021 |
1 221 |
419 220 zł |
+4,8% |
9 055 zł/m² |
| 2020 |
1 077 |
400 000 zł |
+20,8% |
8 000 zł/m² |
| 2019 |
1 091 |
331 226 zł |
+6,8% |
7 050 zł/m² |
| 2018 |
727 |
310 000 zł |
+4,3% |
6 574 zł/m² |
| 2017 |
998 |
297 250 zł |
-0,9% |
6 294 zł/m² |
| 2016 |
716 |
300 000 zł |
+0% |
6 200 zł/m² |
| 2015 |
717 |
300 000 zł |
+3,4% |
6 368 zł/m² |
| 2014 |
551 |
290 000 zł |
-3,3% |
6 372 zł/m² |
| 2013 |
535 |
300 000 zł |
+3,2% |
6 355 zł/m² |
| 2012 |
433 |
290 610 zł |
-7,1% |
6 448 zł/m² |
| 2011 |
671 |
312 898 zł |
-0,7% |
6 969 zł/m² |
| 2010 |
546 |
315 084 zł |
— |
6 662 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Prądnik Czerwony: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
733 |
| Mediana ceny |
700 000 zł |
| Cena za m² |
15 669 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,1 m² |
| Typowy przedział |
440 900 – 1 452 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Prądnika Czerwonego
Rozkład obliczony na podstawie 12 297 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
9,7% |
| 220 000 – 290 000 zł |
17,8% |
| 290 000 – 490 000 zł |
44,1% |
| 490 000 – 710 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 710 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Prądnika Czerwonego
Rozkład ceny za m² na podstawie 12 296 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 600 zł/m² |
10% |
| 5 600 – 6 500 zł/m² |
18,2% |
| 6 500 – 9 500 zł/m² |
43,8% |
| 9 500 – 14 000 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Prądnika Czerwonego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,8% |
| 32 – 39 m² |
17,1% |
| 39 – 57 m² |
45,8% |
| 57 – 72 m² |
17,3% |
| Powyżej 72 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Prądnik Czerwony: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,6% |
229 372 zł |
9 095 zł/m² |
| 2 izby |
36,4% |
311 862 zł |
8 868 zł/m² |
| 3 izby |
36% |
399 331 zł |
8 451 zł/m² |
| 4 izby |
15,4% |
490 000 zł |
8 471 zł/m² |
| 5 izb |
3,1% |
700 000 zł |
8 667 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
1 097 989 zł |
9 978 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Prądnika Czerwonego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| S-4 |
5 299 |
365 300 zł |
591 zł/m² |
| S-21 |
3 121 |
329 000 zł |
99 zł/m² |
| S-22 |
3 033 |
369 290 zł |
593 zł/m² |
| S-23 |
1 854 |
335 520 zł |
836 zł/m² |
| S-16 |
202 |
370 940 zł |
2,6 zł/m² |
| Nh-6 |
76 |
374 700 zł |
— |
| Nh-5 |
10 |
369 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Prądnika Czerwonego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
140 |
601 zł/m² |
75 000 zł |
449 m² |
| Grunty rolne |
41 |
124 zł/m² |
30 135 zł |
1 905 m² |
| Wszystkie działki |
227 |
438 zł/m² |
40 000 zł |
632 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Prądnika Czerwonego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
979 |
814 |
0 |
12 |
153 |
| 2026 (do 17.08) |
404 |
303 |
0 |
14 |
87 |
| Razem 2010–2026 |
19 274 |
13 163 |
0 |
836 |
5 275 |
W porównaniu z medianą gminy (Kraków: 696 075 zł) ceny Prądnika Czerwonego są o 0,6% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +55,6%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +122,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Prądnika Czerwonego — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Prądnika Czerwonego?
Na zakup nieruchomości na terenie Prądnika Czerwonego trzeba przeznaczyć średnio 959 333 zł, czyli około 16 542 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Prądnika Czerwonego?
W tej chwili do wyboru są 847 nieruchomości: 689 mieszkań i 15 domów oraz 143 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Prądnika Czerwonego?
Znajdziesz tu oferty od 299 000 zł do 3 900 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Prądnika Czerwonego?
Średnio mają około 58 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 216 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Prądnika Czerwonego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 43 m² | 654 950 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 736 577 zł |
| 3 pokoje | 62 m² | 994 261 zł |
| 4 pokoje | 87 m² | 1 738 393 zł |
| 5 pokoi | 140 m² | 2 109 428 zł |
| 6 pokoi | 155 m² | 2 434 990 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Prądnika Czerwonego?
Wynosi ona około 16 542 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 17 097 zł/m², a dla domów spada do 10 092 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Prądnika Czerwonego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.